Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Kupno mieszkania a majątek

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam,

  sytuacja wygląda tak, że pracuje za granicą, razem z narzeczonym kupujemy mieszkanie w Polsce, ale wszystkie sprawy tzn. kupno mieszkania jest na rodziców narzeczonego (na nich jest umowa, oni wszystko podpisują), ale na to mieszkanie daję ja swoje pieniądze.

  Jak się zabezpieczyć, żebym nie została bez niczego w razie śmierci przyszłych teściów lub jeśli już nimi będą faktycznie?

  Odpowiedz Cytuj
 • adw. Małgorzata Woźniak
  Wysłany: 2017-02-27 16:29:37

  NIe wiem czy nie za późno wysyłam odpowiedź, ale proszę się dobrze zastanowić. Mam mnóstwo spraw o podział majątku . Najpierw jest wszystko dobrze, a po rozwodzie zaczyna się bój. Proszę z teściami spisać umowę pożyczki i np zabezpieczeniem niech będzie wpis do hipoteki. A dlaczego nie może Pani nabyć tego mieszkania. Pozdrawiam, adwokat Małgorzata Woźniak www.separacja-rozwod.com.pl
 • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane