Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

KURATOR a widzenia z dzieckiem

Mam pytanie, mąż chce by w trakcie widzeń jego z dzieckiem uczestniczył kurator. Jak to będzie wygladało oraz czy kurator będzie uczestniczył w każdym widzeniu. Poza nawiasem mąż nie przychodzi na ustalone widzenia ale przed sądem zgrywa kochającego tatuśka!!!!

2006.10.18 14:10:53

Odpowiedzi w temacie: KURATOR a widzenia z dzieckiem (2)

kurator realizuje postanowienie sadowe i po kazdym widzeniu pisze do odnośnego sądu sprawozdanie-dokładne a jeśli nie ma to nie pisze bo to jest płatne od widzenia jesli opłacił zainteresowany albo państwo jeśli raz w miesiącu. Nie ma sprawozdań to sąd wie i co uczynić chyba, że kurator pisze sobie a muzom ale to do sprawdzenia przez strony.Kurator w trzkcie widzenia w nic nie ingeruje ale ma główny cel bezpieczeństwo dziecka i łagodzenie ew. konfliktów

2006.10.29 8:0:47

KURATOR DLA MATKI DZIECKA. Mam problem,pomóżcie mi.Moja była żona sprawuje opiekę nad naszym dzieckiem.Córka nasza jest niepełnosprawna,matka sie nią nie opiekuje ,choroba dziecka pograza sie ,już można powiedziec żę w jakimś stopniu jest kaleką.Potrzebna jest stała opieka nad dzieckiem oraz operacja a potem solidna rehabilitacja.Matka ma to gdzies,bo bierze na dziecko z tego tytułu zasiłki stałe. nie moge w żaden sposób zmusić ją do tego aby zajęła sie leczeniem naszej córki. Czy mogę wystąpić do Sądu o ustalenie kuratora ,który to by w jakis sposób(nie zanam sie na prawie) zmusił ją do tej opieki nad córką.Byłem w Opiece Społecznej,szukałem tam pomocy,bo w końcu to stamtąd dostaje pieniądze na dziecko niepełnosprawne ,ale nikt tym się nie zajął.proszę o pomoc.Ja w tej chwili przebywam za granicą ,płace na córkę regularnie alimenty,kiedy przyjeżdżam do POlski spotykam sie z córką.

2007.1.23 21:59:11

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika