Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Matka mieszka z dzieckiem w Niemczech a ojciec w Polsce skąd alimenty?

witam mam pytanie otoz mieszkam w niemczech od 7 lat i jestem w 36 tygodniu ciazy z ojcem dziecka nie jestem i nie bede on mieszka w Polsce podac go o alimenty w Niemczech czy w POlsce ?? Uciazliwe byloby mi jezdzenie do Polski i bieganie po sadach i wyklocanie sie o pare groszy gdyz ojciec dziecka nie ma zamiaru placic

2009.8.13 19:28:36

Odpowiedzi w temacie: Matka mieszka z dzieckiem w Niemczech a ojciec w Polsce skąd alimenty? (20)

Znajdz sobie adwokata w polsce ktory bedzie cie reprezentowal na sprawie,ja tak zrobilam.

2009.8.30 6:19:43

Witam
Jesli mieszkasz w Niemczech legalnie i zamierzasz urodzic dziecko tutaj w Niemczech to sprawe o alimenty powinnas zakladac tutaj .
Pierwszym krokiem jaki powinnas zrobic jest udanie sie do Sadu rodzinnego z prosba o przydzielenie Tobie (czyli Twojemu dziecku)adwokata z urzedu .
Otrzymasz pismo z ktorym bedziesz mogla udac sie do wybranego przez siebie adwokata.Adwokatowi bedziesz musiala zaplacic UWAGA tylko 10 euro netto , reszte pokryje sad.
Adwokat pomoze Tobie zalatwic wszystko , wniesie pozew do sadu ,po otrzymaniu wyroku z sadu rodzinnego jesli ojciec nie bedzie placic alimentow Twoj adwokat napisze wniosek do Jungentamt z prosba o wyplate srodkow , nie bedzie to niestety pelna suma , chyba 170 euro ale nie jestem pewna.
Nie zakladaj sprawy w sadzie polskim poniewaz bedziesz miec pozniej problemy , jesli ojciec nie bedzie placic alimentow to z uwagi na to iz zamieszkujesz w Niemczech nie bedziesz miec prawa do wyplaty srodkow z Funduszu Alinentacyjnego .Aby pobierac pieniadze z Jungenamtu musisz miec wyrok z sadu niemieckiego.
To nic Ciebie nie bedzie kosztowac wiec nie ma sensu aby zakladac sprawe w Polsce.
Dziecku zostana zasadzone alimenty wedlug Düsseldorfe Tabelle .
Jesli masz jakiekolwiek pytania to napisz , moje gg:600230

Wszystkiego najlepszego dla maluszka

2010.1.10 15:14:59

Witam
chcialabym sie dowiedziec w nastepujacej sprawie. Jestem z osoba, ktora wziela slub w polsce,wyjechala za granice i tam sie rozwiodla.obecnie przebywa w polsce.rozwod mial miejsce 1.5roku temu. Sad wyznaczyl opieke nad 2dzieci[1pelnoletnie,2-nie] matce.alimenty matka otrzymywala od panstwa,poniewaz pan byl na bezrobotnym.gdy moj obecny partner chcial swoja droga placic pieniadze na dzieci jego byla zona powiedziala,ze nie chce pieniedzy bo wiecej dostanie od panstwa niz od niego.nie chciala podac nr konta bankowego,dziecko pelnoletnie tez nie.w chwili obecnej odezwala sie jego byla zona chcac wiedziec jego adres meldunkowy,adres pracy itp. Chcialam sie dowiedziec, jesli moj partner nie placil dotad alimentow bedzie musial nadrobic alimenty za czas, kotry nieplacil?jak udowodnic,ze osoba pobierala swiadczenie z zagranicy z panstwa?czy on sam musi sie zgloscic do tej instytucji z prosba o jakies zaswiadczenie czy moze ona sama cos takiego przedstawic?chcialabym sie dowiedziec tez o wysokosc alimentow czy to jest przelicznik w zlotych czy moze w euro?gdzie zaklada sie taka sprawe w polsce czy w niemczech i czy wymagana jest obecnosc partnera?czy np.moze sie obyc bez sprawy w sadzie-czy moze to byc na zasadzie dogadania sie obu stron,w jakiej formie ma byc zawarta taka umowa(notarialnie?)?moj partner zarabia najnizsza krajowa,jedno dziecko poszlo do pracy,nie uczy sie,drugie jest male.jakie dokumenty musza byc zebrane aby udowodnic ten fakt?prosze o rade.kto pokrywa koszt sprawy?czy byla zona moze wejsc na pensje partnerowi i jakie jest minimum komornicze.prosze o rade.

2010.10.27 18:53:13

witam
mam problem ktory polega na tym ze ojciec dziecka uznal synka tylko na papierze podpisany przetlumaczony przez tlumacza przysieglego :/
ja z 14 miesiecznym synkiem mieszkam w Niemczech , ojciec dziecka zameldowany jest w Polsce a pracuje w Anglii od roku , on oficjalnie urzedowo lub sadownie nie uzal dziecka , teraz jednak ja to potrzebuje zeby go podac o alimenty bo on od tego ucieka mimo ze pracuje , synek dostaje tylko z niemieckiego funduszu alimentacyjnego pieniazki ,
czy wie ktos moze czy ojciec dziecka ponosi koszty w niemieckim sadzie jesli go podam o zrobienie testu lub jesli poda go jugendamt w Niemczech??
jakie sa szanse zeby on placil normalne alimenty ?? :( mam tylko jego dane i dane jego siostry gdzie sa w Angliii czy znajda ich tam bez adresu tylko po dacie urodzenia i nazwy miasta ??
czy moge po ustaleniu ojcostwa pozbawic go praw jesli nie interesuje sie dzieckiem?? i czy po ustaleniu ojcostwa dziecko musi miec automatycznie jego nazwisko mimo ze od urodzenia ma moje???
proszeeeeeeeeeeeeee o pomoc :(

2010.11.25 0:48:50

Moja partnerka przebywa od lat w Niemczech i ma podwójne obywatelstwo polskie i niemieckie. Jest w dziewiątym miesiącu ciąży ze mną i niedawno rozwiodła się z niemcem. Nie ma stałej pracy i ubiega się o pieniądze w tamtejszym MOPSie, gdzie jestem oficjalnie zgłoszony jako ojciej dziecka.
Czy ten urząd albo niemiecki sąd zwrócą się do mnie o alimenty i w jakiej wysokości mogę się ich spodziewać?
Czy wyskość moich dochodów ma jakieś znaczenie, czy niemiecka tabela alimentacyjna mnie obowiązuje?

2011.8.2 13:12:53

Witam
Od dwóch lat płace alimenty wyrokiem sądu RP mam również zabrane prawa do dziecka.
Ostatnio się dowiedziałem że matka z dzieckiem wyjechała do Niemiec , dzisiaj w skrzynce pocztowej miałem pismo z wydziału "Beistandschaften und Unterhaltsvorschuss"
nie znam niemieckiego ale z tego co mi google pomogły wychodzi że kobieta chce mi alimenty podnieść.
Czy może tak zrobić skoro już są przyznane w kraju ???
I jak wogóle u niemców wygląda sprawa alimentów czy można tak bez sprawy sądowej i na podstawie zwykłego listu w skrzynce (nie poleconego) i na dodatek bez nr mieszkania na kopercie podnieść alimenty ???
Postaram się szybko przetłumaczyć list ale do tego czasu może mi ktoś na forum pomoże i coś z grubsza wytłumaczy.

2011.8.10 1:8:28

sprawa alimentów z tego co wiem jest dość skomplikowana, bo to zależy od tego ile parter zarabia. i w niektórych przypadkach bardziej opłaca się w polsce składać a w innych w niemczech, no i od tego czy alimenty tylko na dziecko czy też na byłą żonę (bądź męża). Najlepiej udać się do prawnika, ja akurat z taką sprawą nie była, ale moja kuzynka owszem miała podobną sytuację i korzystała z kancelarii prawnej grawalex. mam nadzieję że to coś pomoże.

2014.12.14 14:27:4

Ja jestem w podobnej sytuacji tyle ze matka dziecka podała mnie o alimenty w niemczech a mój syn ma sondownie przyznane w Polsce i nie wiem co mam robić?

2015.4.1 20:9:43

Czy mogła mnie podać o alimenty w niemczech z koro mój syn ma przyznane alimenty w Polsce? ..sprawa nie wygląda jednak tak prosto gdyż byliśmy razem przez osiem lat i wyjechaliśmy razem do Niemiec. Pracowałem legalnie w Niemczech przez 2 lata aż w końcu zostawiła mnie dla jednego Albana więc wróciłem zpowrotem do Polski. Mój syn miał przyznane alimenty w Polsce zaraz po jego narodzinach. My mamy razem dwójkę dzieci ale tylko jedno miało przyznawane alimenty w Polsce. Ona ma jeszcze dwójkę swoich dzieci z poprzedniego mauzenstwa. Ostatnio przyznali jej alimenty w niemczech na dwójkę moich dzieci ?566 pracowałem wtedy jeszcze w niemczech. Ale czy mogła podać mnie o alimenty na dwójkę skoro jedno miało przyznane w Polsce? My nigdy nawet mauzenstwem nie bylismy.

2015.4.1 20:23:42

Jeszcze jedna rzecz ..ta kobieta kocha tylko i wyłącznie pieniądze. Ja moje dzieci kocham ponad wszystko ale niemieckie prawo jest tak porombane że zabiorą tobie wszystko i będziesz pracował od rana do wieczora za 1900? za mieszkanie tzn. kawalerkę 500? na dzieci 566 utrzymanie auta tankowanie około 150 jedzenie picie około 300 i nie mówię tutaj o jedzeniu nie wiadomo czego. Kredyt w Polsce 150 i 200 w niemczech reszta idzie na wydatki nie oczekiwane i zero szans na normalne życie. Ja Przez osiem lat oddawałem jej wszystkie pieniądze jakie udało mi się zarobić a ona mi taki numer wykręciła. Ta kobieta to Anna Songin

2015.4.1 20:39:36

Czy potrzebujesz pożyczki osobiste złych kredytów lub dobrego kredytu łatwy kwalifikacyjnego Business lub, nie ma znaczenia z nami. 3% wniosków zostały zatwierdzone w ciągu 72 godzin. Aby zastosować, skontaktować się z nami poprzez e-mail: ramseydickson@outlook.com

2016.10.10 13:25:59

Witam. Bardzo proszę o poradę. Czy matka mieszkajaca W Niemczech moze złozyć wniosek do niemieckiego sadu o podwyższenie alimentów na dziecko jeśli alimenty zostały zasądzone w Polsce i sa płacone regularnie na konto matki a ojciec mieszka w Polsce?

2016.10.30 15:27:56

witam. mam pytanie otoz wraz z mezem i dwojka dzieci wyjechallismy z polski do niemiec i tu mieszkamy a maz pracuje. Syn 5latek nie jest biologicznym dzieckiem meza jednak mamy wszyscy jego nazwisko bo ,,prawdziwy,, jest pozbawiony wladzy rodzicielskiej. Mam zasadzone alimenty 500zl miesiecznie jednak on nigdy nie pracowal i mialam je w pl wyplacane przez fundusz alimentacyjny przed wyjazdem zrezygnowalam ze wszystkiego bo tak mi radzili ze tu wtedy nic nie zalatwie :/ Jednak teraz zastanawiam sie dlaczego te pieniadze nadal nie moglyby byc wyplacane przeciez to dla dziecka na jego przyszlosc. co wy o tym myslicie ? sa jakiesz szanse, i jak sie do tego zabrac.

2016.11.8 23:44:19

Witam, sprawa wygląda tak że matka mojego syna podała mnie o alimenty w Pl i płacę he od 4 lat teraz wyskoczyła że muszę jej płacić na niemieckie konto gdzie 1/4 kwoty to opłata i wychodzi że łące dużo więcej niż mam zasadzone muszę jej płacić za granice czy ona musi mieć tu konto

2016.12.6 19:10:13

WITAM OD MOJA CÓRKA MIESZKA W NIEMCZECH OD 10 LAT , MA W TEJ CHWILI 17 LAT . JA W POLSCE PŁACE ALIMENTY NA BIEŻĄCO I DOWIEDZIAŁEM SIE ZE CHCE MNIE PODAC W NIEMCZECH O PODWYŻSZENIE ALIMENTÓW. CZY TO JEST MOŻLIWE? PROSZE O POMOC

2017.1.23 14:15:8

czy matka polka morze pobierać alimeta z polski i z irlandi

2017.4.14 23:20:37

Mam pytanie czy mogę się starać o alimenty z funduszu alimentacyjnego z Niemiec

2017.12.30 5:49:46

Witam. Mąż dostał dokumenty z Niemiec o alimenty na jego syna z pierwszego małżeństwa. Mąż ma zasadzie alimenty przez polski sąd. Odbywa obecnie karę pozbawienia wolności i przez ten czas nie płacił alimentow i ma komornika przez co teraz gdy w zakładzie karnym pracuje to komornik ściąga z wypłaty. To czy jest taka możliwość że ojciec dziecka będzie musiał płacić także alimenty na warunkach niemieckich? Przyszedł list zwykły. Na dokumentach nie ma ani jednej pieczątki jest tylko podpis jakiegoś urzędnika.

2018.1.7 19:13:25

Witam, chciałabym się dowiedzieć dlaczego już rok czasu czekam na jakikolwiek odzew od adwokata z urzędu w sprawie mojej sprawie o alimenty. Mieszkam w Niemczech, jestem już pełnoletnia ale się uczę . Mam adwokata z urzędu który pojął się mojej sprawy alimentacyjnej. Mój ojciec mieszka w Polsce. Niedawno dzwoniłam do adwokata a on mi powiedział ze jak się coś ruszy to da mi znać tylko ze czekam na sygnał od adwokata już rok i nie wiem ci się dzieje. Chciałabym wiedzieć jak długo się czeka na sprawę alimentacyjna og ojca z Polski i czemu tak długo to trwa?

2018.3.25 16:51:0

Witam.Co mam zrobic w owej sytuacji jesli zarabiam 2000 zl netto a dlugow alimentacyjnych mam 10000 zl skad mam brac ?!!!.Utrzymanie wieznia to w polsce 3000 zl miesiecznie wiec nasowa sie wniosek czy zycie w polsce ma sens ?!.

2018.3.29 22:24:37

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika