Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Mąż alkoholik - rozwód , eksmisja

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Czy mogę uzyskać rozwód, gdy mąż bardzo dużo pije alkoholu oraz nie interesuje się rodziną? Czy mogę eksmitować męża z mieszkania w którym mieszkamy, lecz prawnie należy do mojego ojca?

    Odpowiedz Cytuj
  • Jeżeli pomiędzy małżonkami nastąpił trwały i zupełny rozkład pożycia małżeńskiego ( zarówno w sferze uczuciowej, fizycznej, jak i bytowej), a dobro małoletnich dzieci nie stoi na przeszkodzie, to istnieją przesłanki do orzeczenia rozwodu. Przydatne artykuły z kodeksu karnego i opiekuńczego: Art. 56. § 1, § 2, § 3 Art. 57. § 1, § 2 Art. 58. § 1, § 2, § 3, § 4
  • Reklama

  • Jeżeli między małżonkami nastąpił zupełny i trwały rozkład pożycia, każdy z małżonków może żądać, ażeby sąd rozwiązał małżeństwo przez rozwód.
  • W wypadkach wyjątkowych, gdy jeden z małżonków swym rażąco nagannym postępowaniem uniemożliwia wspólne zamieszkiwanie, sąd może nakazać jego eksmisję na żądanie drugiego małżonka.
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane