Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Mąż alkoholik - rozwód , eksmisja

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Czy mogę uzyskać rozwód, gdy mąż bardzo dużo pije alkoholu oraz nie interesuje się rodziną? Czy mogę eksmitować męża z mieszkania w którym mieszkamy, lecz prawnie należy do mojego ojca?

  Odpowiedz Cytuj
 • Jeżeli pomiędzy małżonkami nastąpił trwały i zupełny rozkład pożycia małżeńskiego ( zarówno w sferze uczuciowej, fizycznej, jak i bytowej), a dobro małoletnich dzieci nie stoi na przeszkodzie, to istnieją przesłanki do orzeczenia rozwodu. Przydatne artykuły z kodeksu karnego i opiekuńczego: Art. 56. § 1, § 2, § 3 Art. 57. § 1, § 2 Art. 58. § 1, § 2, § 3, § 4
  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 • Jeżeli między małżonkami nastąpił zupełny i trwały rozkład pożycia, każdy z małżonków może żądać, ażeby sąd rozwiązał małżeństwo przez rozwód.
  Odpowiedz Cytuj
 • W wypadkach wyjątkowych, gdy jeden z małżonków swym rażąco nagannym postępowaniem uniemożliwia wspólne zamieszkiwanie, sąd może nakazać jego eksmisję na żądanie drugiego małżonka.
  Odpowiedz Cytuj

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Eksmisja z domu teściowej

  Dzień dobry. Od dłuższego czasu nie układa mi się z mężem i moją teściową. Biorę więc rozwód. Teściowa grozi mi eksmisją z domu, w którym mieszkam z mężem, a którego ona jest właścicielką. Czy te groźby są realne?

 • Eksmisja współmałżonka

  Czy można eksmitować ze wspólnego mieszkania własnościowego męża /sprawa rozwodowa w toku/. Eks-mąż nie pracuje od dwóch lat /nie daje pieniędzy na opłaty, ani na życie/, jest alkoholikiem, znęca się psychicznie i fizycznie nad żoną. Dziecko bardzo często jest świadkiem tych awantur.

 • Brak zgody na rozwód

  Co zrobić, jeśli wyłącznie winny rozkładu pożycia, małżonek wnosi o rozwód, a żona na rozwód ten nie wyraża zgody? Czy sąd mimo to, może orzec rozwód?

 • Rozwód a wspólnie zajmowane mieszkanie

  Jestem właścicielem mieszkania własnościowego (własność odrębna). Żona wystąpiła o rozwód. Zagroziła, że po rozwodzie będzie mieszkać u mnie, bo sąd przydzieli jej jeden pokój i będzie mi \"umilać\" życie. Czy to możliwe aby sąd decydował o wykorzystaniu mojego mieszkania? Jak się zabezpieczyć przed taką ewentualnością - zamieszkania żony u mnie po rozwodzie?

 • Różnica charakterów a rozwód z winy strony

  Jeżeli ja na skutek niezgodności charakterów i niemożności dogadania się wyprowadziłam się, a mój mąż w tym czasie zmienił zamki do mieszkania i nie chciał mnie już do niego wpuścić, to czy mój mąż może się starać o rozwód z mojej winy? Czy jest tutaj możliwość orzeczenia winy którejkolwiek ze stron?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane