Reklama
Eksmisja z domu teściowej
Dzień dobry. Od dłuższego czasu nie układa mi się z mężem i moją teściową. Biorę więc rozwód. Teściowa grozi mi eksmisją z domu, w którym mieszkam z mężem, a którego ona jest właścicielką. Czy te groźby są realne?
Eksmisja współmałżonka
Czy można eksmitować ze wspólnego mieszkania własnościowego męża /sprawa rozwodowa w toku/. Eks-mąż nie pracuje od dwóch lat /nie daje pieniędzy na opłaty, ani na życie/, jest alkoholikiem, znęca się psychicznie i fizycznie nad żoną. Dziecko bardzo często jest świadkiem tych awantur.
Rozwód a wspólnie zajmowane mieszkanie
Jestem właścicielem mieszkania własnościowego (własność odrębna). Żona wystąpiła o rozwód. Zagroziła, że po rozwodzie będzie mieszkać u mnie, bo sąd przydzieli jej jeden pokój i będzie mi \"umilać\" życie. Czy to możliwe aby sąd decydował o wykorzystaniu mojego mieszkania? Jak się zabezpieczyć przed taką ewentualnością - zamieszkania żony u mnie po rozwodzie?
Różnica charakterów a rozwód z winy strony
Jeżeli ja na skutek niezgodności charakterów i niemożności dogadania się wyprowadziłam się, a mój mąż w tym czasie zmienił zamki do mieszkania i nie chciał mnie już do niego wpuścić, to czy mój mąż może się starać o rozwód z mojej winy? Czy jest tutaj możliwość orzeczenia winy którejkolwiek ze stron?
Spółdzielcze lokatorskie prawo a eksmisja
Posiadam lokatorskie spółdzielcze prawo do lokalu mieszkalnego. Oprócz mnie zamieszkuje w nim mój ojciec (53 lata) bezrobotny alkoholik, którego od kilku już lat w żaden sposób nie mogę skłonić do leczenia odwykowego. Ojciec nie ponosi żadnych opłat, a dodatkowo dewastuje mieszkanie i utrudnia mi życie. Czy istnieją podstawy do wszczęcia wobec ojca postępowania eksmisyjnego? Jak się do tego zabrać?
Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.