Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Mediator

Prosze o pomoc w sprawie mediacji. Zona chce rozwodu, przez blisko 7 lat pracowalem za granica, po powrocie otrzymalem pozew o rozwod, po pierwszej rozprawie sprawa zostala skierowana do mediatora. Co mam zrobic? Nie chce dac zonie rozwodu i dzielic ciezko zarobionego majatku.

2008.10.28 23:27:1

Odpowiedzi w temacie: Mediator (2)

JESTEM W WOLNYM ZWIąZKU Z MATKą MOJEGO DZIECKA(KONKUBINAT)I MAM MOżLIWOść STARANIA SIę O ZAPOMOGę I DOFINANSOWANIE WCZASóW
Z FUNDUSZU SOCJALNEGO.CZY STARAJąC SIę O TEGO TYPU PRZYWILEJE MOGę UJMOWAć MOJą PARTNERKę I JEJ DZIECKO Z PIERWSZEGO ZWIąZKU JAKO CZłONKóW RODZINY(MAMY WSPóLNY ADRES ZAMELDOWANIA).

2009.12.13 15:55:51

Podczas sprawy rozwodowej sąd rozważa czy nastapił trwały i zupełny rozkład pozycia małżeńskiego i na podstawie wniosków orzeka rozwód lub oddala powództwo. Pan nie ma obowiązku zgdazac sie na rozwod i w toku sprawy moze Pan wykazywac swoje racje. Z cala pewnoscia sad nie orzeknie rozwodu wowczas gdy żąda go małzonek wyłacznie winny rozkładu pozycia małżeńskiego a drugi nie wyraza na to zgody, chyba ze brak zgody jest w danych okolicznosciach sprzeczny z zasadami wspolzycia spolecznego. Orzeczenie rozwodu jest równiez niemożliwe  jeżeli w jego wyniku miałoby ucierpiec dobro wspólnych małoletnich dzieci lub kiedy orzeczenie rozwodu byłoby sprzeczne z innymi zasadami współzycia społecznego.

 

2009.12.15 12:25:51

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika