Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

MIESZKANIE WSPÓLNE CZY MOJE???

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • moi rodzice kupili nam mieszkanie za własne pieniądze, ale właścicielami w akcie notarialnym jesteśmy oboje. W tej chwili mąż pije i nie utrzymuje rodziny. Czy w przypadku rozwodu mieszkanie jest nasze wspólne, czy tylko moje, bo kupione przez moich rodziców, ale jednak na nas oboje i po ślubie. Jak udowodnić, że pieniądze pobrali rodzice ze swojego konta w dniu zakupu mieszkania? Aby nie mieć problemów z urzędem skarbowym mamy rozpisane darowizny na nas oboje przez jego i moich rodziców. Killka lat temu wydawało mi się, że to tylko formalność, a w tej chwili boję się, że mąż może to wykorzystać i dążyć przy rozwodzie do równego podziału mieszkania.

    Odpowiedz Cytuj
  • Eliza
    Wysłany: 2007-01-29 14:28:29

    Mieszkanie wpólne, ponieważ darowizna na Was oboje. Rodzice mogli odwołać darowizne na Twojego małżonka przed upływem roku od dokonania darowizny. Można odwołac darowizne jesli osoba obdarowana zachowuje sie nagannie w stosunku do darczyńcy, lub nie spełnia powierzonych mu obowiązków lub warunków, jeśli takie były ustalone. Poczytaj Kodeks Cywilny. Pozdrawiam
  • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane