Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Mieszkanie z zakładu pracy do podziału

Witam. Mam pytanie odnośnie podziału majątku wspólnego. Byliśmy małżeństwem 3 lata. W trakcie trwania małżeństwa dostałem z zakładu pracy kawalerkę, której wcześniej byłem najemcą. Nabyłem ją od zakładu pracy za kwotę 1350zł ze względu na długoletni staż pracy. Żona domagała się żeby ją umieścić w akcie notarialnym jako współwłaściciel. Czy może się teraz domagać połowy aktualnej wartości mieszkania? Nigdy w nim nie mieszkała, ani nie była zameldowana. Drugie pytanie odnośnie samochodu. Również w trakcie małżeństwa sprzedałem samochód, który był zakupiony przed zawarciem związku. Kupując nowy samochód jeszcze w trakcie trwania małżeństwa, chociaż byliśmy już w umownej separacji, dołożyłem 14 tyś zł. Samochód zarejestrowany jest tylko na mnie. Jak to się ma również do podziału majątku. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

2017.6.2 16:23:11

Odpowiedzi w temacie: Mieszkanie z zakładu pracy do podziału (1)

W zasadzie wszystko co jest nabyte w trakcie trwania małżeństwa wchodzi w skład majątku wspólnego (chyba, że był to spadek, darowizna etc. lub rzecz uzyskana ze środków pochodzących z majątku osobistego).
1. mieszkanie -jest problematyczne, ale sugeruję walkę w sądzie (jeżeli do tego dojdzie) i bronienie tezy, że do podziału jest tylko kwota za którą nabył Pan to mieszkanie. Niczym w zasadzie Pan nie ryzykuje, a szanse dostrzegam.
2. samochód - jeżeli dołożył Pan środki z majątku wspólnego, to trzeba by uznać, że wchodzi w skład majaku wspólnego, ale przy rozliczeniu trzeba otrzymałby Pan zwrot zainwestowanych środków z majątku osobistego (proporcjonalnie do wartości samochodu).

2017.6.22 0:40:40

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika