Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Niewypłacalny alimenciarz a nowa ustawa

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Mój ojciec od kilku lat ma ustalone płacenie alimentów w wysokości 450zł. Najpierw na dwoje dzieci, później tylko na mnie. Niemal od początku nie płacił ich, chociaż zobowiązał się do płacenia chociaż 50zł miesięcznie gdyż był niewypłacalny. Jednak przez tyle lat nie opłacał nawet tych 50zł. Pieniądze dostawałam z Funduszu alimentacyjnego a ojciec na tę chwilę posiada dług w wielkości ok. 30 tys zł. Niedawno uchwalono ustawę o karze pozbawienia wolności dla dłużników alimentacyjnych. Czy mojemu ojcu również grozi więzienie jeśli, tak jak to jest opisane, nie spłaci on całej kwoty? Mam wątpliwości, gdyż czytałam że ustawa nie dotyczy niewypłacalnych alimenciarzy.

  Odpowiedz Cytuj
 • Darek
  Wysłany: 2017-05-27 01:26:02

  Naj starsze rzymskie prawo mówi że sprawi nie działa w stecz tam jest też w przypadku tej ustawy jeśli twój ojciec od 1 czerwca zadluzy się w stosunki do ciebie w wysokości 3 rat alimentow będzie wtedy odpowiadał za przestępstwo. To co było przed nowelizacją ustawy czyli te 30tus o których mówisz zostają na mocy starej ustawy.
 • Reklama

 • Potwierdzam, Darek ma racje.
 

Dodaj post na forum:

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane