Forum prawne

Odebranie alimentów Matce 2015

Witam,
Piszę zapytanie w imieniu przyjaciela któremu bardzo chciałbym pomóc... Jest to 18 letni chłopak którego ojciec odszedł jak ten był mały, alimentów nie płacił więc jego matka otrzymywała je od państwa. Ostatnimi czasy niestety jego mamie coś się poprzewracało i alimenty oboje dzieci właściwie zaczęła przeznaczać tylko na siebie z czego 3/4 na papierosy resztę na rachunki. Ma ona pensję oraz alimenty za 2 dzieci a po 3 dniach - pieniędzy nie ma. Przyjaciel ostatnio nie miał co jeść , bądź zjadał posiłek dziennie. Niestety ja nie mam takich finansowych możliwości żeby zabrać go do siebie a kolega nie ma zbyt wielu ludzi którzy mogliby mu pomóc.
Był w miejskim MOPSIE ale powiedziano mu że nie może przepisać alimentów na siebie , chyba że zrobi to jego matka, bądź wojować po sądach...
stąd pytanie, czy to prawda? Jeżeli nie co trzeba zrobić i gdzie wysłać aby załatwić to jak należy.

Serdecznie z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi.
Pozdrawiam:)
Kosala

2015.2.7 21:47:10

Odpowiedzi w temacie: Odebranie alimentów Matce 2015 (1)

zapomniałem jeszcze napisać o 3 opcji wg urzędników, że może wycofać wszytko co podpisał jako nieletni i zaczynać składanie prośby o alimenty od nowa tym razem na siebie co wiadomo trwa a jak by nie było na czasie mu również zależy. Jednak przepisać ich nie można, a jaki to ma sens jeśli te alimenty są w końcu JEGO...

2015.2.7 22:5:18

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika