Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

ograniczenie kontaktów z dzieckiem

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam,była żona chce ograniczyć możliwość kontaktów z dzieckiem, mówiła, że wystąpi o ograniczenie praw rodzicielskich! Czy ma do tego podstawy?? Wydaje mi się że sobie nie wiem co wyobraża! Jakie muszą być dla sądu podstawy do ograniczenia praw??

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Orzeczenie separacji a kontakty z dziećmi

  Zawarłem ugodę z żoną co do kontaktów z dzieckiem, było to w trakcie orzeczenia separacji. Jaka jest różnica pomiędzy taką ugodą a orzeczeniem w wyroku rozwodowym orzeczenia o władzy rodzicielskiej? Czy godząc się "tylko" na separację nie utrudniłem sobie drogi do kontaktów z dzieckiem? Ponieważ żona utrudnia mi te kontakty, czy nie powinienem złożyć pozwu o rozwód i wniosku o pozbawienie czy ograniczenie władzy rodzicielskiej żony? A jeśli złożę taki wniosek w trakcie postępowania przed sądem ( na wniosek żony o ograniczenie mi władzy rodzicielskiej) i sąd uzna mój wniosek ( np. ograniczy prawa żonie) to jakie to będzie miało znaczenie jeśli potem będę chciał uzyskać rozwód? Czy orzeczenie o separacji i ugoda co do kontaktów z dzieckiem jest tak jakby "mniej ważna" niż wyrok rozwodowy z orzeczeniem o władzy rodzicielskiej? Bo ja rozumiem to tak: gdyby był rozwód i orzeczono by o władzy rodzicielskiej żony - mógłbym wnieść o zmianę tego wyroku, a przy orzeczeniu separacji i ugodzie - mogę składać tylko wniosek o ograniczenie praw rodzicielskich żonie, która dzięki mojej ugodzie ma je całkowite?

 • Zakaz kontaktów z dzieckiem przez sąd

  Czy sąd może zakazać rodzicom kontaktów z dzieckiem?

 • Ograniczenie kontaktów z dzieckiem przez sąd

  Czy sąd może ograniczyć kontakty z dzieckiem?

 • Kontakty z dzieckiem

  Była żona utrudniała mi przez 13 lat kontakt z dzieckiem. Płacę alimenty regularnie, natomiast odnośnie kontaktów z dzieckiem, była żona twierdzi, że mam dać spokój, bo dziecko jest nerwowe i nie życzy sobie kontaktów z ojcem (którego właściwie nie zna, poznała dopiero 3 lata temu). Chcę widywać dziecko. Jak postąpić w w/w sytuacji i jaki jest koszt pozwu do sądu opiekuńczego? Czy spotkania ojca z dzieckiem muszą odbywać się w miejscu zamieszkania dziecka? Jestem po rozwodzie, była żona pozwoliła mi na jeden kontakt z dzieckiem w przeciągu 13 lat (córka ma 13 lat) w miejscu zamieszkania dziecka w jej obecności. Odnoszę wrażenie, że dziecko się mnie boi, jest nerwowe i rozkojarzone. Jak nakazać żonie umożliwienie mi kontaktów z córką?

 • Zmiana roztrzygnięcia ws. kontaktów z dzieckiem po upływie terminu do wniesienia apelacji

  Minął termin do wniesienia apelacji w sprawie dot. kontaktów z dzieckiem. Czy mogę jeszcze jakoś starać się zmienić częstotliwość kontaktów ojca z dzieckiem?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane