Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Ojciec nie daje pieniędzy na rachunki i jedzenie.

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Witam.

    Mam problem z ojcem, mianowicie stosuje on wobec mnie i mamy przemoc fizyczną a także psychiczną. Ostatnio wybrał sobie nowy sposób karania nas --> nie daje pieniędzy na jedzenie, ogólnie jesteśmy na suchym chelbie podczas gdy on gotuje sobie obiadki. Ale to nie jest najważniejsze. Najważniejsze jest to, że ojciec mieszka w moim domu - ma służebność. Ja jestem studentką, nie pracuję. Wszystkie rachunki są na mnie. Ojciec znalazł kolejny sposób na karani - nie daje pieniędzy na rachunki twierdząc " że nie są one na niego". Ewidentnie nabija np prąd załączając wszystko co się da w ciągu dnia. Ostatnio dostałam rachunek na 900zł, którego nie chciał zapłacić. To samo jest z wodą. Boję się bo robi długi na moje konto..

    Jeśli chodzi o sytuacje rodzinną to jesteśmy z mamą na etapie pisania pozwu o rozwód, ale wiadomo ile trwa taka przyjemność. Do tego czasu będę miała odcięte media i komorników. Czy moge zrobić coś aby musiał płacić te rachunki?

    Bardzo proszę o pomoc.

    Odpowiedz Cytuj
  • adw. Małgorzata Woźniak
    Wysłany: 2017-02-08 10:28:44

    Witam, Proszę wystąpić z pozwem o zobowiązanie się do uiszczania opłat za mieszkanie np. na podstawie art. 27 krio. To, że Pani ojciec ma służebność mieszkania nie oznacza, że może mieszkać za darmo. Jeśli wystąpicie o rozwód, to na podstawie art. 27 krio postępowanie zostanie zawieszone. Zatem w sprawie o rozwód też wystąpcie o alimenty. Można także zamiast pozwu na podstawie art. 27 krio można wystąpić o zapłatę za zaległe płatności i zobowiązanie go do przyczyniania się na przyszłość. Pozdrawiam, adw. Małgorzata Woźniak www.separacja-rozwod.pl
  • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane