Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

opieka naprzemienna a alimenty

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • co w sytuacji, gdy małżonkowie chcą po rozwodzie sprawowac opiekę naprzemienną - tzn dziecko tydzien przebywa u matki, tydzien u ojca? rodzice solidarnie łożą na dziecko; czy w zwiazku z tym zaden z rodzicow nie musi dawac gotowki drugiemu?

  Odpowiedz Cytuj
 • Gonia
  Wysłany: 2006-05-26 11:34:16

  Ludzie~!!! co wy chcecie zrobić temu dziecku, przecież wypaczycie go psychicznie. Dziecko powinno mieć poczucie bezpieczeństwa i ustalony dom w jednym miejscu, do drugiego z rodziców może wyjeżdżać na weekendy. Wtedy wie gdzie jest jego miejsce. A co do alimentów, to jeżeli rozłozycie równo wydatki (po tygodniu) a pozostałe koszty np. zakup ubrań, podręczników itp. rozliczycie wspólnie, to moim zdaniem nie trzeba nic nikomu płacić. Obowiązek alimentacyjny obowiązuje oboje rodziców. Radziłabym jednak bardziej pomysleć o dziecku. Pozdrawiam
 • Reklama

 • matka
  Wysłany: 2006-06-01 08:04:59

  Nie co robicie dziecku tylko co robicie sobie na wzajem, bo dzieciak jest tutaj tylko kartą przetargową. Najpierw zrobi sobie taka dzieciaka bo pracować się jej nie chce a potem zaczyna doić z faceta. Nie powinno być żadnych alimentów. Skoro nadstawiała dupy to niech teraz nadstawia głowe aby dziecko wychować !!!!!!
 • ojciec
  Wysłany: 2006-06-03 06:54:44

  ...najpierw zrobi sobie taka dzieciaka... Swoim palcem ? Choćby dupa była najpiękniejsza na świecie,to by jej nie wziął gdyby nie chciał i dzieciaka też by nie było gdyby myślał głową,a nie h...
 • r.a.j.
  Wysłany: 2008-05-25 23:22:45

  Właśnie... sama sobie nie zrobiła, jednak potrzeba do tego dwojga ludzi...
 • ja
  Wysłany: 2009-08-23 09:58:16

  Zero alimentow!
 • Olsza
  Wysłany: 2017-04-25 12:51:35

  U nas często jest opieka naprzemienna, choć oficjanie dziecko jest u mnie, ale maż chce sie nim zajmowac, wiec jak ma wolne to go bierze. kiedys obliczylam ze zazwyczaj 10 dni jest u niego a 20 u mnie, czasem jest pol na pol. Bylam u prawnika w kancelarii legaleo zapytac czy maz moze chciec zwrotu polowy alinmentow, bo raz tak sie ograzal i prawnik uspokoil mnie, ze powinna bym spokojna.
 

Dodaj post na forum:

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane