Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Ores ciąży a alimenty

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Dzień dobry.
  Poznałem kobietę (24 lata), jest w piątym miesiącu ciąży, zrozpaczona bo porzucił ją ojciec dziecka (nie są w związku małżeńskim). Była jakiś czas w Domu Samotnej Matki bo rodzice się jej wyrzekli, chciała nawet popełnić samobójstwo, bo nie mogła znaleźć pracy i nie miała z czego żyć. W końcu rodzice się zlitowali i przyjęli do swojego domu, ale dziewczyna przeżywa piekło. Moje pytanie jest takie: czy kobieta w ciąży może ubiegać się o alimenty po stwierdzeniu ojcostwa (badania DNA), czy musi czekać aż urodzi się dziecko?
  Z podziękowaniem, R.

  Odpowiedz Cytuj
 • JAK NAJBARDZIEJ MOŻE JUZ TERAZ PSAĆ WNIOSEK DO SĄDU O ZABEZPIECZENIE ALIMENTACYJNE.... TAKIE ZABEZPIECZENIE PRZYSLUGUJE KOBIECIE W CIĄŻY OD 6 MIESIACA. TAKIE ZABEZPIECZENIE PRZYSLUGUJE NA NIA I NA DZIECKO OD 6 MIESIACA CIAZY DO 3 MIESIACA PO PORODZIE,POTEM TRZEBA ZLOZYC WNIOSEK O USTALENIE OJCOSTWA I ALIMENTY... NIECH TO ZROBI JAK NAJSZYBCIEJ BO NA SPRAWE TAKZE SIE CZEKA OKOLO MIESIACA...
  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 • z podziękowaniem R. może jeszcze pani doradzić jak ma wyglądać taki wniosek, co musi być w nim zawarte i jakie załączniki, pozdrawiam
  Odpowiedz Cytuj
 • w takim wniosku niech opisze calusieńką sytuacje.. zatytułuje WNIOSEK O ZABEZPIECZENIE ALIMENTACYJNE. w tym wniosku napisac ze chlopak ja zostawil w ciazy,ze sie nie interesuje nie pomaga finansowo,opisac sytuacje z rodzicami,nie ma za co sie utrzymac,ogolnie ze nie ma na wyprawke dla dziecka,na witaminy ktore musi brac w ciazy,na odziez ciazowa itd... napisac ile mniej wiecej traci pieniedzy...
  Odpowiedz Cytuj
 • aha a załaczniki to zaświadczenie od lekarza,ze jest w ciąży,jeżeli jest zarejstrowana to z urzedu pracy zaswiadczenie o jej statusie bezrobocia
  Odpowiedz Cytuj
 • dziękuję Pani bardzo, że zainteresowała się Pani tą sprawą, mocno pozdrawiam R.
  Odpowiedz Cytuj
 • nie ma za co. dziewczynie należy sie pomoc i cudownie że pan jej pomoga. bylam w podobnej sytuacji ,wiec dla mnie to radość jak teraz ja moge pomóc... jest pan wspanałym facetem... życze zdrowia panu i ciężarnej oraz maluszkowi... po porodzie bedzie potrzebowała wsparcia!!!
  Odpowiedz Cytuj
 • Tylko że jest jedno "ale". Jeśli chłopak na rozprawie powie, że ma wątpliwości co do swojego ojcowstwa to sąd zleci badania i wtedy nie zdąży wydać orzeczenia przez urodzeniem się dziecka. Mam nawet obawy, czy zdąży do czasu, kiedy dziecko skończy 3 miesiące. Wtedy pozostanie zwyczajne postępowanie, najpierw o ustalenie ojcowstwa a dopiero później o alimenty.
  Odpowiedz Cytuj

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Osobiste starania o alimenty dorosłego dziecka

  Czy mogę starać się o alimenty dla pełnoletniego syna (19 lat), który kontynuuje naukę i jest obecnie na moim utrzymaniu, czy syn musi to zrobić sam?

 • Częstotliwość podwyższania alimentów

  Po jakim czasie od zasądzenia alimentów na rzecz mojego małoletniego syna mogę wystąpić o ich podwyższenie? Czym powinnam wniosek o podwyższenie uzasadnić?

 • Zatajenie ciąży a obowiązek alimentacyjny

  Czy kobieta, która zataiła fakt ciąży przed domniemanym ojcem (wolny związek) po urodzeniu się dziecka zażąda alimentów, a wcześniej nic nie mówiła, że jest w ciąży odpowiada za to i czy sąd weźmie to pod uwagę w ustaleniu alimentów? Ojciec dziecka dobrowolnie płaci alimenty w wysokości 350 zł ale matka chce więcej, jak do tego ustosunkuje się sąd?

 • Zamążpójście córki a alimenty od ojca

  Czy ojciec jest nadal zobowiązany do płacenia alimentów córce po wyjściu przez nią za mąż, jeśli córka cały czas studiuje?

 • Obowiązek alimentacyjny wobec dziecka i żony

  Czy obowiązek alimentacyjny dzieli się na obowiązek wobec współmałżonka po rozwodzie, o którym piszą Państwo oraz obowiązek wobec dziecka? Czy jest to jedna i ta sama kategoria?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane