Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Podział majątku i brak odpowiedzi od pozwanej

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam,
  Piszę z zapytaniem.
  Założyłem dwie sprawy swojej byłej żonie, jedną cywilną i drugą rodzinną. Jako adres korespondecyjny podała adres swoich rodziców. Wyjechała za granicę i obecnie mieszka tam z aktualnym partnerem. Odpowiedziała tylko na pierwsze pismo z sądu, ponieważ jej rodzice odebrali przesyłkę sądową - z racji ciąży została ona odroczona. Sąd wyznaczył mi termin jednego miesiąca na podanie adresu. Niestety mimo usilnych prób nie jestem w stanie tego zrobić. Adwokat poinformował mnie dzisiaj, że przyszło pismo z sądu, który informuję, że mam tylko jeszcze miesiąc na ustalenie adresu w przeciwnym razie sprawa nie będzie możliwa do reaktywowania. Co mogę z tym zrobić?? Czy mam zmienić adwokata?? Czy faktycznie nie będzie możliwe wznowienie procesu?

  Odpowiedz Cytuj
 • Dziwię się, ze sąd nakazał Panu podać adres żony, skoro ona jedna korespondencje odebrała i nawet odpisała. Jest pouczenie na pewno do niej skierowane, że to na niej ciąży obowiązek poinformowania sądu o zmienie adresu. Jeśli jest jej odpowiedź, nie podała adresu, to sąd powinien procedowac bez niej. Pozdrawiam, adw. Małgorzata Woźniak www.sepracja-rozwod.pl
 • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane