Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Polskie malzenstwo w Niemczech - rozwod...

Mieszkam z zona w Niemczech, slub bralismy przed laty w Polsce. Zamierzam sie rozwiesc, mam dosc tej meczarni, nerow i klotni. Nie mam nikogo, po prostu chce miec wreszcie spokoj. Totalna rozbieznosc charakterow. Nie chce walczyc o dzieci bo sa juz duze (nascie lat) i wiem ze zona jest dobra matka, wystarczy mi, ze bede mogl miec z nimi staly kontakt. Nie majac kochanki, bedzie to rozwod bez orzeczenia winy, czyli jakie warunki? A gdybym poznal kogos to bylaby wowczas moja wina i gorsze warunki rozwodu? Jakie? Slyszalem ze w Niemczech rozwody miedzy dwoma cudzoziemcami np. Polakami odbywaja sie w sadzie niemieckim wedlug prawa polskiego. Czy to prawda? Zastanawiam sie, czy rozwodzic sie w Niemczech czy jechac na rozwody do Polski, jest taka mozliwosc, skoro mieszkamy na stale w Niemczech (obywatelstwo mamy polskie)? Jaka roznica bylaby w przypadku rozwodu w Polsce a jaka w Niemczech? Czy ktos moze odpowiedziec na to pytanie? Mieszkajac w Niemczech i tak placilbym pewnie alimenty wedlug stawek i prawa niemieckiego a nie polskiego, a wiec, chyba zadna roznica. Wedlug prawa niemieckiego 840 euro zostaloby mnie jako minimum, reszte pensji musialbym oddac zonie na alimenty (zarabiam 1400, zona na pol etatu 600 euro), gdyz alimenty na trojke dzieci plus na zone na pewno doprowadziloby mnie do tego minimum socjalnego. Tak mysle, choc pewnosci nie mam. Co robic, co wybrac? Pozdrawiam

2006.4.20 20:27:59

Odpowiedzi w temacie: Polskie malzenstwo w Niemczech - rozwod... (17)

Prawo w Niemczech dla mężczyzny jest mniej korzystne, lepiej na rozwodzie wychodzi kobieta. Ma dozywotnią emeryturę w przypadku gdy zarabia mniej i mało tego jeśli nwet dzieci są dorosłe może na siebie od męża otrzymywać alimnety. Mąż musi opuscić żonę w takim stanie aby nie pogorszyć jej bytu za czasów małżeństwa. Czy mógły mi ktoś polecić polskiego prawnika znającego się na prawie niemieckim. Podobny problem,dzieci już dorosłe i obywatelstwo niemieckie. Poprostu się nie rozwodzić bo się pójdzie z torbami w przypadku mężczyzny.

2007.2.27 14:33:0

Moja rada bierz człowieku rozwód w Polsce a w Niemczech go zalegalizuj. To i tak będą koszta, pozatym macie oboje obywatelstwo polskie. Gorzej jeśli żona jest na tyle mądra że pójdzie do adwokata niemieckiego. To ona wygra a ty zostaniesz z marnymi paroma euro. Nietety. Takie prawo w niemczech nie dosyć że będziesz się musiał wyprowadzić, to nie może się żonie obniżyć standart zycia i jeszcze dochodzą alimenty na dziecie, a pamiętaj że jak dzieci będą pełnoletnie a żona wystąpi o alimenty w Niemczech to będziesz płacił. Mało tego automatycznie przy rozwodzie w Niemczech brana jest pewna suma z towjego ubezpieczenia emarytalnego celem wyrównania i zapezpieczenia emerytury dla żony. Takie prawo w niemczech. Bierz rozwód w Polsce i się nie zastanawiaj a w Niemczech zalegalizuj. Pamietaj będziesz w gorszej sytuacji jeśli to jej się znudzi i pójdzie do prawnika. Drugie wyjście znajdź sobie bogatą kochankę i nie bierz rozwou tylko się wyprowadź. Spokoju Ci nie gwarantuję kobiety są mściwe. O rozwodzie w Niemczech nie myśl nawet zamelduj się u rodziców czy znajomych w Polsce i daj rozwód w Polsce bez żadnego orzekania o winie i zalegalizuj go w Niemczech po jakimś czasie.

2007.2.27 14:44:34

Ja mam podobny problem, z tym ze jestem kobieta i poslubilam Niemca. Dzisiaj sama mam obywatelstwo niemieckie. Mamy dwoje dzieci w wieku 8-9 lat.
Ja pracuje na pelny etat i nie ma mnie w domu caly dzien poza sobota i niedziela. Od pewnwgo czasu mysle o rozwodzie. Mam dosyc zycia w lzach i stresie. Moj maz nie traktuje dzieci jednakowo tylko faworyzuje corke a syna zaniedbuje. Do tego stopnia ze corka obejmuje role wychowawczyni i zachowuje sie jak matka a nie corka. Pod moja nieobecnosc kiedy jestem w pracy (maz nie pracuje i nie otrzymuje zadnych swiadczen.) Glownie chce sie rozwiesc ze wzgledu na mojego syna bo maz robi mu krzywde wyrozniajac corke. Chcialabym sie poinformowac jak wyglada sprawa przyznania opieki nad dziecmi poniewaz ja nie moge zapewnic cieciom odpowiedniej opieki bo pracuje a maz jez z nimi caly czas. A bez dzieci nie wyobrazam sobie zycia. Jak znam mojego meza to bedzie robil wszystko zeby odebrac mi dzieci.

2010.8.4 16:55:50

witam ,

mieszkam w niemczech 2,5 roku, w grudniu bedzie 3 lata po slubie ktory wzielismy w polsce, nie mam obywatelstwa, maz tak. chce sie rozwiesc. jednakze nie wiem czy poradze sobie w niemczech finansowo poniewaz zarabiam niecale 800 euro.czy po rozwodzie bede w stanie sie sama utrzymac ? wiem ze zmieni mi sie klasa podatkowa , ale co mam robic podczas rocznej separacji ktora jest tu wymagana?

2010.9.30 17:27:46

a nie lepiej Ci się rozwieść w Polsce a w Niemczech wystąpić o alimenty?
przecież to Ci się bardziej opłaca. no i szybciej i lepiej. jakbyś szukał prawników to napisz dam Ci namiary na sprawdzonych.

2014.12.14 14:29:46

Po pierwsze o wiele bardziej korzystne jest rozwodzenie się w Polsce, po drugie rozwód między dwoma np Polakami, może odbywać się według prawa polskiego, ale nie musi. Więc radziłbym Ci rozwodzić się raczej w Polsce. A jeśli chcesz być sprawiedliwe potraktowany to przykro mi, ale bez pomocy prawnika się nie obejdzie. No ale oczywiście wybór należy do Ciebie. Ja swój rozwód oddałem w ręce kancelarii z Łodzi i byłem bardzo zadowolony. Zostawiam namiar gdyby ktoś potrzebował pomocy +48 507 514 444

2015.3.20 23:14:4

Witam, jestem prawnikiem w kancelarii, która obsługuje polskich obywateli, mieszkających za granicą, szczególnie właśnie w sprawach rodzinnych. Również polecałabym mimo możliwości rozwodu w Niemczech, przeprowadzenia postępowania w Polsce. W kancelarii, w której pracuję ułatwiamy to klientom poprzez kontakt na skype, telefoniczny czy też e-mailowy. Obecność w kraju wymagana jest jedynie przed sądem (jeżeli jest to rozwód bez orzekania o winie zazwyczaj sprawa kończy się na jednym posiedzeniu). W przypadku zainteresowania, chętnie udzielimy potrzebnej pomocy, zapraszam do kontaktu: prawo24h@gmail.com

2016.4.17 22:39:55

witam, bardzo prosze o pomoc, mianowicie mam zasadzone alimenty w Polsce na dwoje dieci. Mieszkam i pracuje w Niemczech. Odwiedzam oczywiscie dzieci, chociaz ich matka (nie mam z nia slubu) robi rozne klopoty..celowo nigdy nie powiedziala, ze np. chce podwyzke alimento, bo lepiej bedzie wygladac w sadzie jak sie nie stawie na sprawe. ( niestety nie zostawilem nikomu upowaznienia do odbioru listow poleconych), pomimo iz placilem alimenty dala to do komornika bo to lepiej wyglada w opiece spolecznej zeby pobierac rozne zasilki, nie chce tego wycofac a moglbym te pieniadze dac dzieciom a nie komornikowi,ale pobiera z banku alimentacyjnego.wogole jak to mozliwe..ale niestety jest dobra w klamaniu..nadmieniam ze sam mam najnizsza stawke godzinowa i ledwo wiaze koniec z koncem..i wazne pytanie; czy moge w sprawie tych alimentow isc do prawnika czy adwokata tu w niemczech czy jechac do polski dac tam upowaznienie adwokatowi..bo znajac :byla: konca nie bedzie ciagniecia kasy..juz ja stac na wynajecie mieszkania za tysiac w malutkiej miejscowosci + oplaty--itp..kazdy chce lepiej dla siebie..ale ja ledwo zipie pomimo ze sie staram.. ( nie wiem sjeszcze skad wezme pieniadze na jakiegos adwokata ale sam tego nie zalatwie z paru wzgledow)
bede wdzieczny za odpowiedz

2016.6.10 17:50:58

Witam. Ja mam pytanie odnośnie tego czy jeżeli ojciec zarabia więcej niż 1000 euro a były mąż ma około 1300-1400 eur- czy jest w stanie w sądzie wymigać się od alimentów? Raz już była taka sytuacja i powiedział, że ma długi do spłacania- nie dostałam alimentów tylko unterhaltvirschuss. Teraz jestem po ślubie- nie dostanę już tego. Obawiam się, że jak wniosę sprawę o alimenty, to on znów się wymiga!

2016.7.20 5:13:40

Mam tez ogromny problem moj maz ma obywatelstwo niemieckie nie pracuje bo pije jest alkocholikiem poza tym nie moge dluzej meczyc siebie i dzieci stanowczo mowuie nie!!!Slub bralismy w Polsce a tu w Niemczech on jest na niemieckich prawach i dzieci ja mam obywatelstwo polskie.Chce sie rozwiesc jak najszybciej prosze o porade gdzie co i jak????

2016.8.11 11:13:36

Potrzebuje pomocy chcem sie wyprowadzić I rozwieść mam syna od innego ojca ma już siedemnaście lat ja nie pracuje I nie mam dochodów chcem by mój syn doko?czył tu szkołe datego muszę jeszcze tu zostać co zrobiç by starać sie o mieszkanie I pomoc????

2017.2.5 13:17:59

Mam pytanie rozwod niestety w toku w niemczech oboje jestesmy polakami slub byl jednak w niemczech .Niestety zona niechce rozwodu w polsce z wiadomych przyczyn/ kasa Nierozumiem dla czego niemiecki urzad domaga sie moich skladek rentownych z polski z przed 30lat skoro w zwiazku z obecna zona bylem od 2011 prosze o pomoc i czy jest jakas opcja wyjscia z opresji.

2017.6.30 14:18:15

Jak sie czyta te posty to masakra.Pisza ludzie ktozy wyssali info z palca

2017.8.31 9:33:40

Same bzdury np.ojciec dzieci niemiec a dzieci polskie dzieci dziedzicza obywatelstwo po jednym z rodzicow jesl jedno jest niemcem

2017.9.1 20:22:11

Nie prawda moj maż na obywatelstwo niemieckie ja nie mam i dzieci też nie

2017.9.21 18:27:32

Pytanie...pozew zlozony w pl (slub byl w Polsce). Alimenry placone wg tabeli Düsseldorf gdyz kobieta wczesniej w niemczech poszla do adwokata ktory wyliczyl alimenty na nia i dzieci. Oddawane pol pensji...i teraz pytanie czy trzeba placic dalej alimenty na zone?? Czy jesli pozew byl w pl zlozony obowiazuje prawo polskie? Tu jest tylko pismo od adwokata wyliczone alimenty na podstawie wspolnych zarobków co dalej gfzoe sie udac kto mose pomoc? Na zone alimenty prawie takie same co na dwoje dzieci

2017.11.3 12:58:33

Witam
Jestem z zona malzenstwem od 16 lat
Mamy trojke dzieci 1,10,15 lat
Mieszkam w niemczech od 6 lat zona 4
2 lata temu zona zaczela romans
Ja wiem otym od 15 mies
Wyrzuciala mie z domu w lutym 2018 powrocila do mbie po 2 miesiacach

Jednakze teraz znow proboje mnie usunac .
Okaleczala sie
Bila mnie
Proboje mnie wrobic
I zyc z arabem

Biedlugo mam rozprawe

Jakie mam szanse na wygranie mieszkania
I ratowanie dzieci

2018.3.26 0:14:7

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika