Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Alimenty na przysposobione dziecko

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • witam potrzebuje porady dostalem pozew o alimenty na dziecko ktore nie jest moim dzieckiem biologiczny ale je przysposobilem w usc i nie wiem co robic czy bede musial placic te alimenty czy tez nie


    Odpowiedz Cytuj
  • Mam takie pytanie, co robić mam męża który przejął obowiązki ojca biologicznego, chciałabym wiedziec czy moj maz teraz musi placic alimenty? Chcemy wziac rozwód, czy mogę wytoczyc mu sprawe o alimenty?
  • Reklama

  • Art. 121. § 1. Przez przysposobienie powstaje między przysposabiającym a przysposobionym taki stosunek, jak między rodzicami a dziećmi.
    § 2. Przysposobiony nabywa prawa i obowiązki wynikające z pokrewieństwa w stosunku do krewnych przysposabiającego.
    § 3. Ustają prawa i obowiązki przysposobionego wynikające z pokrewieństwa względem jego krewnych, jak również prawa i obowiązki tych krewnych względem niego.
    § 4. Skutki przysposobienia rozciągają się na zstępnych przysposobionego.

  • Jeśli nastąpiło pełne przysposobienie dziecka to w świetle prawa, mąż pełni wszystkie obowiązki i można normalnie wystąpić o alimenty jak gdyby był ojcem bilogicznym. 

  • witam potrzebuje porady dostalem pozew o alimenty na dziecko ktore nie jest moim dzieckiem biologiczny ale je przysposobilem w usc i nie wiem co robic czy bede musial placic te alimenty czy tez nie

     

    Tak oczywiście będzie Pan musiał płacić. Jest Pan ojcem tak czy inaczej. Proponowałabym rozwiązać to przysposobienie. Długotrwałe ale realne.

  • klaudia
    Wysłany: 2018-01-17 21:43:29

    witam ,Jestem Klaudia rodzice adoptowali mnie jak miała 1,5 roku (teraz mam 23 lata ) , czy moge wystapic , o alimenty od rodziców na siebie ?
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane