Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Prawo do zachowku w przypadku, braku kontaktu.

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Witam, mamy taki problem a mianowicie zmarl moj dziadek. Mial on z poprzedniego malzenstwa dzieci ktore zostaly wydziedziczone w testamencie, jednak notariusz u ktorego spisywany byl testament nie powiedzial nam, ze powinno sie tez wydziedzicyc wnuki. Teraz maja oni prawo zadac zachowku, jednak oni na oczy dziadka nie widzieli nie wykazywali tak jak dzieci dziadka jakiejkolwiek checi kontaktu. I tu nastepuje moje pytanie czy jest mozliwosc, zeby im to roszczenie zablokowac z takiego tytulu ?

    Pozdrawiam i z gory dziekuje za ofpowiedz.

    Odpowiedz Cytuj
  • Witam, z tego powodu może pani miarkować zachowek, obniżyć. Ważne ile lat miały wnuki w chwili śmierci dziadka. Jeśli były małoletnie, to ciężko będzie miarkować. www.spadkoweprawo.com.pl adw. Małgorzata Woźniak
  • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane