Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Problem po rozwodzie

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam serdecznie,
  Po krótce opiszę moją sytuację. Kiedy byłam jeszcze w związku małżeńskim wraz z małżonkiem kupiliśmy auto , wzięliśmy na nie kredyt ,po około pół roku od zakupu auta , postanowiłam rozstać sie z mężem.
  Po rozwodzie (rozwód bez orzekania o winie ) mąż stwierdził że powinnam płacić z nim po połowie ratę za auto, wtedy czułam się winna rozpadowi małżeństwa i przystałam na jego prośbę. Płaciłam przez ok. 2lata,łącznie wpłaciłam mu ponad 8000zł . Po tym czasie zmieniła się moja sytuacja materialna, przestałam płacić. Teraz były mąż chce spłacić auto w całości i przepisać auto na siebie ( do tej pory jestem współwłaścicielem ) .
  Bez mojego podpisu nic nie zrobi, więc wyszedł z propozycją abym wypisała mu darowiznę lub sprzedała ( fikcyjnie ) auto .
  Dodam że w okresie kiedy splacalam z nim auto , były mąż zapewniał mnie że spłaci mnie , odda mi część pieniędzy. Do dnia dzisiejszego nie otrzymałam żadnych pieniędzy i podejrzewam że nigdy ich nie zobaczę.
  Co zrobić w takiej sytuacji , jak wyegzekwować należne mi pieniędze. Nadmienię że nie użytkowałam auta przez cały ten czas kiedy płaciłam bylemu małżonkowi .

  Odpowiedz Cytuj
 • Witam, nt. kościelnego procesu o nieważność małżeństwa zapraszam również na mój blog dr Arletta Bolesta adwokat kościelny http://uniewaznieniemalzenstwakoscielnego.blox.pl/html
 • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane