Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Problem ze współwłaścicielem mieszkania.

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam!

  Piszę post tutaj bo kompletnie nie mam pojęcia jak mógłbym pomóc matce bo wiedzę w dziedzinie prawa mam znikomą.

  Babcia(matka mojej mamy) przed śmiercią zrobiła darowiznę swojego mieszkania dla mojej matki i ojca. Jak się potem okazało miesiąc po śmierci babci ojciec postanowił zacząć nowe życie i od 7/8 lat mieszka na stałe w Anglii.

  Moi rodzice są po rozwodzie ( gdzie rozwód trwał strasznie długo ponieważ z ojcem nie ma praktycznie kontaktu nic go nie interesuje).
  Ociec jest dłużny mi około 45-50 tys zł z tytułu alimentów jak i do MOPSU sporą kwotę ponieważ połowę zasądzonej kwoty ( 500 zł ) pobierałem z mopsu do czasu zakończenia studiów.

  Ojca nie obchodzi kompletnie to mieszkanie, nie interesuje się nim , nie utrzymuje go a mnie i mamy już po prostu nie stać na utrzymywanie 2 mieszkań( drugie wynajmujemy już od ponad 25 lat od miasta ) a przeprowadzać się do tego gdzie ojciec jest współwłaścicielem to strach gdyby za X lat jednak się obudził.

  Matka chciałaby sprzedać to mieszkanie no ale oczywiście ojca nic to nie obchodzi i nie jest możliwe uzyskanie jego zgody lub nawet dogadanie się z nim żeby znaleźć wspólne wyjście.

  I stąd moje pytanie ; Czy jest możliwość odebranie ojcu "jego" połowy mieszkania na poczet długu mojej osoby lub może jest jakieś inne wyjście z tej sytuacji tak żeby można było sprzedać to mieszkanie i czy wytoczenie sprawy w sądzie byłoby kosztowne? Ponieważ próbując utrzymać to mieszkanie od X lat od niedawna żyjemy już praktycznie co miesiąc na styk.

  Z góry dziękuje za udzielone odpowiedzi !


  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane