Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Prośba do kuratorów społecznych i sądowych

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Monika006 alimenty.pl
  Wysłany: 2009-05-30 20:06:59

  Witam. Jestem studentką pedagogiki. Obecnie jestem na etapie pisania pracy magisterskiej.poszukuje osób do wypełnienia anonimowego kwestionariusza wywiadu na temat pracy"kuratorzy sadowi w pracy resocjalizacyjnej z dziećmi i młodzieżą". Czas mnie nagli i dlatego licze na Państwa pomoc. Z góry dziekuję i prosze o pomoc monika006@wp.pl

  Odpowiedz Cytuj
 • Agap alimenty.pl
  Wysłany: 2009-06-02 14:12:50

  tot mój adres mam chwilę to moge Ci pomóc agnes555@onet.eu. Jestem kuratorem od 2 lat.
  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 • monika006@wp.pl alimenty.pl
  Wysłany: 2009-06-04 19:55:55

  Dokładnie juz potrzebuje jednego kuratora zawodowego do wypełnienia kwestrionariusza.Pomocy!!! monika006@wp.pl
  Odpowiedz Cytuj
 • kinia alimenty.pl
  Wysłany: 2009-08-06 02:31:31

  Mam chwilkę więc mogę Ci pomóc. jestem kuratorem od 5 lat
  Odpowiedz Cytuj
 • monika006 alimenty.pl
  Wysłany: 2009-09-13 16:53:32

  Witaj Kinia Czy znalazłabyś chwilkę żeby mi pomóc???
  Odpowiedz Cytuj
 • monika006 alimenty.pl
  Wysłany: 2009-09-13 16:57:25

  Jeżeli tak prosiłabym o kontakt ze mną: monika006@wp.pl
  Odpowiedz Cytuj

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Kurator sądowy

  W którym dzienniku ustaw można znaleźć uregulowania związane z instytucją społecznego kuratora sądowego oraz wytyczne odnośnie możliwości jego oddziaływania na podopiecznego, tzn. chodzi mi o jego obowiązki i możliwości?

 • Opłaty sądowe od kuratora spadku

  Na wniosek gminy zostałem kuratorem spadku. Po ustaleniu, kto jest spadkobiercą, złożyłem wniosek o stwierdzenie nabycia spadku i w tym momencie sąd wzywa mnie do uiszczenia opłaty. Z tego co wiem zgodnie z art. 96 ust. 1 pkt 5 ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych - kurator wyznaczony przez sąd orzekający lub sąd opiekuńczy dla danej sprawy, nie ma obowiązku uiszczania kosztów sądowych. W art. 96 ust.2 jest napisane, że za kuratora wydatki ponosi tymczasowo strona, dla której kurator został ustanowiony, a gdyby to nie było możliwe - strona, która swym wnioskiem lub swą czynnością spowodowała ustanowienie kuratora, chyba że przepis szczególny stanowi inaczej. Czy kurator spadku jest zwolniony z opłaty sądowej, jeżeli występuje z wnioskiem o stwierdzenie nabycia spadku?

 • Nieterminowe opłacanie dobrowolnej składki

  Z powodu jednodniowej zwłoki w opłacie składki na dobrowolne ubezpieczenie chorobowe (pozarolnicza działalność gospodarcza) otrzymałam odmowę wypłaty zasiłku chorobowego. Czy poza odwołaniem w Sądzie Pracy i prośbą o przywrócenie terminu płatności mogę zrobić coś więcej.

 • Kurator absentis-koszty

  Sprawa jest o ustanowienie służebności drogi koniecznej. Nieznane jest miejsce pobytu jednego z właścicieli działek, po których ma być szlak drogi. Dane z CBA. Wnioskodawców o drogę jest trzech. Czy i ewentualnie jak wysoka jest opłata za ustanowienie kuratora?

 • Zwrot kosztów dojazdu świadka na rozprawę

  Złożyłem zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, na podstawie którego wszczęto dochodzenie. Niebawem odbędzie się pierwsza rozprawa w sądzie karnym. Zostałem wezwany na tę rozprawę w charakterze świadka - czeka mnie podróż przez 3/4 Polski. Czy mam prawo do zwrotu kosztów podróży tam i z powrotem? Jak to załatwić?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane