Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

rozwód i alimenty

Miesiąc po ślubie, kiedy ja byłam w ciąży mój mąż wyjechał za granicę do pracy, Teraz dziecko ma 4,5 lata, nigdy nie mieszkaliśmy razem, zawsze widywaliśmy się tylko raz-dwa razy w roku na święta u teściowej. Małżeństwo praktycznie nie istnieje od samego początku. Próby naprawienia sytuacji nie dały skutku, bo mąż w ogóle nie chciał ze mną rozmawiać, uważał że nie ma powodu do rozmowy. Przez pierwszy rok małżeństwa utrzymywałam się z dzieckiem sama. Potem mąż zaczął przysyłać pieniądze, ok. 1000 zł, pod wpływem moich próśb i nacisków raczej regularnie, prawie co miesiąc. Ostatnio, kiedy chciałam do niego pojechać, żeby porozmawiać, mąż oświadczył, że nie chce mnie widzieć i nie mam się mieszać w jego życie i pracę. Chciałabym się rozwieść, ale mąż i teściowa oskarżają mnie o rozpad małżeństwa i grożą mi, że po rozwodzie dostanę tylko 300 zł alimentów. Maż twierdzi, że jemu rozwód nie jest potrzebny i może zabrać dziecko, jeśli sobie nie radzę. Czy mam szansę wygrać sprawę rozwodową z orzeczeniem jego winy i dostać alimenty, które starczą mi na życie? Jak to załatwić, skoro mąż mieszka za zagranicą? Czy mogę ograniczyć mu prawa rodzicielskie, chociaż płacił na dziecko?

(paula26)

2004.1.19 0:0:0

Odpowiedzi w temacie: rozwód i alimenty (6)

otrzymanie rozwodu z orzeczeniem o winie męża bedzie szalenie trudne oraz przedłuży sprawę rozwodową, gdyż sąd musi zbadać każdą okoliczność o tym, że rozpad małżeństwa nastąpił z jego niedbalstwa. Ponadto mąż może sobie straszyć, że przejmnie opiekę nad dzieckiem. Ty jako matka w sądzie, jeśli chodzi o opiekę nad dzieckiem jesteś wygrana, pod warunkiem, że nie przejmnie fizycznie dziecka. Gdy to nastąpi, sąd może ale nie musi uwzględnić tego faktu. Jesli chodzi o alimenty, to jeśli wniesiesz pozew rozwodowy to możesz dostać alimenty nie tylko na dziecko ale również i na siebie. Nawet jeszcze podczas trwania małżeństwa. Reguluje to Kodeks Rodzinny i Opiekuńczy, artykuły, że małżonkowie są obowiązani pomagać sobie wzajemnie oraz mają obowiązek względem siebie i rodziny przyczyniać się do utrzymania. Przemyśl całą sytuację i ustosunkuj się do tego. Pozdrawiam

2004.1.24 16:37:21

Witam. proszę o pomoc. mój znajomy dal do sądu wniosek o rozwód i alimenty. jego była od razu dała wniosek o zabezpieczenie alimentów na kwotę 2500 zł. rozprawa w sądzie była zaoczna bez jego udziału. sąd zasadzil tą kwotę mimo że wcześniej było dostarczone zaświadczenie z pracy że zarabia najniższą krajową. czy to jest możliwe? w chwili obecnej rozwód dalej trwa. alimenty nadal nie są ustalone. mija już drugi rok! dług rośnie bo nie jest w stanie płacić takiej kwoty. ma komornika który ściąga mu większość pensji. pomóżcie proszę. czy jest jakieś rozwiązanie tej sytuacji? adwokaci rozkładają ręce. nikt nie wie jak mu pomóc. on sam jest na skraju załamania. ma dopiero 30 lat i dług na całe życie. chce placic alimenty itd. Ale co z długiem? było składane odwołanie ale inny sąd zatwierdził to co było ustalone.. czy prawo jest aż tak niesprawiedliwe?co ma zrobić żeby wyjść z tej okropnej sytuacji...

2018.6.21 23:43:41

Adwokat Magdalena Rymkiewicz-Aranowska to osoba, na którą można liczyć nie tylko w sprawach rodzinnych. Jej wiedza, doświadczenie i umiejętność pracy z klientem przekładają się na skuteczne rozwiązania. W mojej sprawie adwokat Rymkiewicz-Aranowska była niezwykle pomocna i profesjonalna. Gorąco polecam jej usługi każdemu, kto potrzebuje skutecznej reprezentacji w sprawach rodzinnych. W ofercie Pani adwokat są również płatne porady prawne, kontakt: 509 393 129 https://adwokat-rymkiewicz-aranowska.pl/

2024.3.7 13:10:12

Adwokat Magdalena Rymkiewicz-Aranowska to osoba, na którą można liczyć nie tylko w sprawach rodzinnych. Jej wiedza, doświadczenie i umiejętność pracy z klientem przekładają się na skuteczne rozwiązania. W mojej sprawie adwokat Rymkiewicz-Aranowska była niezwykle pomocna i profesjonalna. Gorąco polecam jej usługi każdemu, kto potrzebuje skutecznej reprezentacji w sprawach rodzinnych. W ofercie Pani adwokat są również płatne porady prawne, kontakt: 509 393 129 https://adwokat-rymkiewicz-aranowska.pl/

2024.3.7 13:47:8

Jeśli potrzebujesz wsparcia w sprawach rodzinnych, to zdecydowanie powinieneś skorzystać z usług pani mecenas Justyny Węgrzynowicz. Miałam okazję skorzystać w sprawie rozwodowej i podziału majątku i mogę śmiało powiedzieć, że jest najlepsza! Super kontakt z klientem, dokładne przygotowanie i skuteczność gwarantowane. Szczególnie polecam osobom z Krakowa i okolic.

Wczoraj 20:5:31

Śmiało rekomenduję Adwokat Magdalenę Chróścielewską do wszelkiego rodzaju spraw rozwodowych. Miałam tę przyjemność, że była moim pełnomocnikiem w sprawie rozwodowej. Jej pomoc, wsparcie, OSOBSTA OBECNOŚĆ NA SALI ROZPRAW i to jak zajęła się sprawą jest nie do opisania. Faktycznie NAJLEPSZA!!
Tu telefon bezpośredni +48 666 609 065. Ja trafiłam do Niej z tego rankingu https://www.skuteczny-adwokat.com/sprawy-rozwodowe/

Dzisiaj 10:24:29

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika