Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Rozwod z obcokrajowcem

Cztery lata temu wzialem slub w Angli z angielka nasze malzenstwo sie niestety nie ulozylo,od roku jestem znowu w Polsce i chce wziasc tutaj rozwod,niestety moja prawniczka mi powiedziala ze to bedzie w Angli nie uznane i ze ona tam bedzie musiala zlozyc podanie o rozwod.Czy to prawda.Czy sad polski nie wysle tam dokumentow potwierdzajacych to?Nikt tak tutaj dokladnie nie wie jak to jest.Moze ktos mi pomoze?Wiec jeszcze raz moje pytanie:Czy rozwod na prawie polskim z anglikiem bedzie wazny rowniez w Angli?

(Grzes2002)

2002.7.14 0:0:0

Odpowiedzi w temacie: Rozwod z obcokrajowcem (24)

Dolacze sie do pytania. Czy rozwod z Polakiem za granica jest wazny? Obydwie strony staja do rozwodu i go otrzymuja, czy jest ten rozwod uznany w Polsce?

2002.7.15 21:27:35

Tak to prawda. Rozwód musi być przeprowadzony w Anglii a uznanie tego wyroku w Polsce w sądzie okręgowy następnie bedzie to przekazane do naszego USC celem naniesienia wzmianki w twoich aktach cywilnych.

2002.7.17 22:40:4

Musisz wystąpić o uznanie tego wyroku w Polsce do SO wtedy będzie ważny w Polsce

2002.7.17 22:42:46

Tak,ale ja juz wrocilem do polski i chce wziasc ten rozwod w polsce,z tego co wiem to moge to zrobic,tyle ze moja(jeszcze ) zona bedzie musiala go sobie uprawomocnic w Angli.Tzn,ja bede mial legalny rozwod (moge wziasc slub,itd,)a ona ,jesli bedzie chciala wyjsc znowu za maz bedzie musial zlozyc podanie w sadzie o potwierdzenie polskiego rozwodu.W polsce rozwod bedzie po pierwsze tanszy a po drugie ja juz nie chce wracac na ta cholerna wyspe.Tyle ze w Angli tak dlugo jak ona nie zlozy podania w sadzie bede figurowal jako zonaty.Troche to glupie ale tak to jest.

2002.7.22 21:27:18

Po trzynastu latach malzenstwa z Anglikiem, wystapilam o rozwod w UK z pozewem o zdrade, (slub zawarlismy w Polsce). Dwa lata temu przeszlam kuracje nowotworowa, jestem takze matka, ze wzgledu na ta sytuacje wolalabym jak najszybciej wrocic do kraju, byc z rodzina.
Niestety sprawy rozwodowe bardzo sie ciagna, brit prawniczka wbrew pozorom malo mnie broni.

Czy w tej sytuacji moge zaczac od nowa sprawe rozwodowa z Polski?

2002.12.31 12:2:56

Musisz zalegalizowac swoj rozwod w Pl.W takiej sytuacji jestem wlasnie ja i czekam juz na to 9 msc.a wiec nie jest to wcale takie proste!!!

2003.6.30 13:12:30

mieszkam z mezem w Nmcech chcialbym zozyc wniosek o separacje i rozwodmusze to zrobic w niemczech czyw Polsce
prosze o pomoc

2003.10.23 0:37:24

w najblizszym czasie mam sprawe o uznanie rozwodu zagranicznego wszystkie papiery zlozylam sama teraz dostalam panike. Jeden z adwokatow powiedzial mi ze musze jeszcze dodatkowo potwierdzenie od mojego "bylego" meza miec. Czy bedzie moj wyrok uznany bo przeciez moj "byly" maz wniosl pozew o rozwod????

2004.2.19 12:43:40

czy jest mozliwosc wyjsc za maz chociaz nie ma sie uprawomocnienia czy jest to bardzo wazne i czy grozi jakas kara gdy nie uprawomocni sie tego rozwodu

2004.2.19 12:52:3

po co się rozwodzić życie jest tak krótkie i ulotne że szkoda na to czasu?

2004.4.25 21:48:12

Ja brałam ślub z Włochem w Niemczech,a rozwodzę się w Polsce.Sąd przesyła mu wszystkie papiery tłumaczone na jęz. niem.(ja za to płacę).Z tego co wiem rozwód będzie prawomocny.

2005.12.12 14:22:22

bardzo proszę o kontakt,mnie również bardzo interesuje ten temat.Mój adres:insi@poczta.onet.pl

2005.12.24 0:57:59

Mój problem jest taki:jestem zamężna z niemcem,ale nie ułożyło nam się,wróciłam do Polski i chcę się tu rozwieść,nie chcę już tam wracać.Pytanie brzmi:czy jest możliwy rozwód kiedy ja nie wiem gdzie przebywa obecnie mój mąż?Jak się do tego zabrać.Byłabym naprawdę naprawdę bardzo wdzięczn jeśli ktoś by mi odpisał na mój adres e-mail: insi@poczta.onet.pl

2005.12.24 1:7:13

Mój mąz jest obywatelem Austrii i tam też braliśmy ślub.W listopadzie 2005 zlożyłam pozew o rozwód w Polsce ponieważ mój adwokat znalazl paragraf, który mówi,że sprawa może być założona w tym państwie ,w którym przebywasz(zewzględu na miejsce zamieszkania).Do Polski wróciłam w 2003 roku.Podjełam tutaj pracę, prowadze własną działalność,a dzieci chodzą do przedszkola i do szkoły,czyli mogę udowodnić,że tutaj przebywam.Wszystkie formalności związane z rozwodem prowadzi sąd-tłumaczenie dokumentów, itp.

2006.4.9 18:1:4

Wzięłam ślub w Macedonii z obywatelem tego kraju.Później przez krótki czas mieszkalismy razem w Polsce,ale mój mąż wyjechał gdy okazało się że nie ma szans na szybkie uzyskanie obywatelstwa..Zrozumiałam ,że z jego strony było to tylko małzeństwo dla dokumentów..niestety..Czy moę złożyć pozew o rozwód w Polsce?I jak wygląda w takim przypadku procedura rozwodowa?Będę bardzo wdzięczna za każdą informację

2006.9.7 10:34:27

Wyszłam za mąż za Anglika w Anglii rok temu..niestety nie ułożyło się nam i zostałam zmuszona wrócic do kraju.Jestem tu dwa miesiące i właśnie dostałam dokumenty rozwodowe.Nie wiem co robić,tu nawet nie jestem zarejestrowana jako męzatka a na wynajęcie adwokata w Anglii mnie nie stać.Nie moge też zgodzić się z tym co napisane jest w dokumentach,polski sąd wysmiał by to.. Jestem zrozpaczone,prosze o radę i jakąs pomoc co robić dalej.

2007.10.24 9:12:0

Ja mam taka sama sytuacje i nie wiem co robic

2007.11.5 13:35:31

A czy ktos wie, jakby to bylo w przypadku, kiedy mezem jest obywatel turcji? Slub byl brany w Turcji, ale jest umielscowiony w Polsce. Prosze o kontakt na: angelina_pl@gazeta.pl Dziekuje z gory za informacje. Pozdrawiam wszystkich forumowiczow i forumowiczki

2007.11.12 12:2:9

Jestem żoną Anglika, ślub był brany w Anglii i tutaj też będzie rozwód. Od pół roku nie jestem nigdzie zatrudniona, utrzymywał mnie mąż. Chciałabym wiedzieć czy w związku z rozwodem w mojej sytuacji zostaną mi przyznane jakieś alimenty na utrzymanie dopóki nie znajdę pracy. Mieszkamy w wynajętej kawalerce należącej do jego mamy, więc w tej sytuacji ja muszę się wyprowadzić. Nie mamy dzieci. Czy ktoś miał podobnie?

2008.12.26 18:22:44

JA WZIĘŁĄM ŚLUB CYWILNY Z OBYWATELEM SZWAJCARII W POLSCE. MĄŻ UZNAŁ MEGO SYNA. TERAZ JESTEM Z MĘŻĘM W 35TYG CIĄŻY. MĄŻ MNIE PORZUCIŁ I NIC NIE PŁACI OD WRZEŚNIA. SĄ WYDAŁ NAKAZ WYPŁATY ZABEZPIECZENIA I ALIMENTÓW NA SYNA. JEDNAK MĄŻ NIE PŁACI NIC - ZAŁATWIŁ SOBIE ŚWIADCZENIE,ŻE JEST BEZROBOTNY I NIE PŁACI MI NAWET GROSZA A WIEM,ŻE PRACUJE...CO ROBIĆ?

2009.3.24 6:51:31

Lepiej niech Pani napisze o ślubach spowodowanych przez emigrację,to duży obszerniejszy temat i problem.
Pozdrawiam

2010.3.15 23:36:15

"Jestem dziennikarka z Kanady i teraz pisze artykul o rozwodach spowodowanych przez emigracje." - to było ? propos tego.

2010.3.15 23:38:56

witam z tej strony mari chciała bym się poradzić cz jesli wyszłam za monsz na cyprze a bendac w Polsce nie wybierałem z urzędu stanu cywilnego ze jestem panno dokumentu cz istnieje możliwość ze jest on zarejstrowany w polsce

2017.1.30 23:10:23

Siemka bylam w uk slub w uk z obcokrajowcem nie z UE mialam Ss na corke wyladowalam w domu samotnej matki nie bylo kolorowo spakowalam wzielam dziecko i wrocilam do Pl zlozylam wniosek o rozwod nie wiem gdzie teraz przebywa ojciec dziecka próbowałam sie z nim skontaktowac itp. ale to ja dzwonilam mialam nadzieje ze sie opamietal no ale nici z tego zadnych zasikow nie moge pobrac bo nadal malzenstwem jestesmy a na dIecko nie placi SS wie gdzie jestem i przebywam poprostu nie wiem co robic.Pytanie jesli w pl rozwod czy liczy sie takze w Uk bo chcialabym tam pojechac na wakacje

2017.2.23 22:42:2

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika