Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Slub z cudzoziemcem nie majacym pobytu w Polsce

Wtam wszystkich! W internecie znalazlam, ze od cudzoziemca chcacego ozenic sie z Polka wymagane jest m. in. zaswiadczenie o zameldowaniu z miejsca stalego pobytu. Czy ten pobyt musi byc w Polsce? Chce wyjsc za cudzoziemca, ale on nigdy w Polsce nie byl, ani nie ma tu pobytu, tylko w Niemczech (nie jest Niemcem). Czy musi w takim razie wjechac na wizie turystycznej i czy to wystarczy? Odpowiedzi, o ile to mozliwe prosze kierowac na adres suazilandia@interia.pl. Wielkie dzieki iza

(isabell)

2004.8.2 0:0:0

Odpowiedzi w temacie: Slub z cudzoziemcem nie majacym pobytu w Polsce (24)

witaj Izo, ja miałam tan sam problem co ty. Chciałam wziąść ślub z cudzoziemcem, który jest zameldowany w Niemczech i nie jest Niemcem. Czekałam cztery lata aż Polska wstąpi do UE, czyli do 1 maja 2004, tego dnia udało mu się przekroczyć granicę, niestety tylko raz, za drugim razem celnicy stwierdzili, że potrzebuje wizy. Chcieliśmy wziąść ślub w Danii, bo tam prawdopodobnie jest najłatwiej i najszybciej załatwić. Więc popytaj dokładniej. Pozdrawiam, pa Doris

2005.2.1 21:32:34

Witam ja własnie mam problem bo moj chłopak jest z Tunezij a mieszka we Włoszech ale niema dokumentów ani wizy i chcemy wziasc slub tu w Polsce i niewiem czy to wszystko da rade zrobic dziekuje

2008.7.6 22:29:49

Czy ktos wie jak wziasc slub w Danii podobno miej formalnosci prosze o kontakt pilne !!!!
pozdrawiam Irek

2008.11.23 18:6:59

Dzien dobry,

Moje imie Agnieszka i od 2 mieszkam w Anglii. Razem z moim nazyczonym, ktory jest obywatelem Turcjii i mieszka tam, chcielibysmy sie pobrac w Polsce. Moje pytanie jest odnosnie praw jakie mojemu nazyczonemu beda przyslugiwac po zawarciu zwaizku malzenskiego w Polsce . Na dzien dzisiejszy, moj nazyczony dysponuje wiza turystyczna w Anglii. Czy po zawaricu zwiazku malzenskiego w Polsce bedzie mogl ubiegac sie o prawa czlonka UE? Moj numer telfonu w Anglii to 00447856544073. Moj @ to adziaa23@hotmail.co.uk

Z gory dziekuje za pomoc i wspolprace.

2009.2.3 11:33:37

Witam wszystkich. Chce wyjsc za codzozimca obywatela Moldawi, ktory nigdy nie byl w Polsce nie ma wizy, slub chcemy wziasc w Polsce. Chcialambym sie dowiedziec czy jest to mozliwe, jakie dokumeny potrzebuje, i jakie prawa nabywa po zawarciu zwiazku malzenskiego, czy bedzie mogl poruszac sie po krajach Unii.Moj @ to martusik20@buziaczek.pl
Dziekuje za pomoc.

2009.4.13 21:52:55

prosze o porade czy jak polka wezmie slub w turcji to czy moze pozniej zamieszkac z nim w polsce,, pillne!!!!!

2009.5.16 15:59:42

****************************************************************

Witam wszystkich!

ja mam akurat problem z polskim USC bo moj chlopak i ja jestesmy niemcami bez obywatelstwa polskiego (urodzeni w Polsce) i chcemy wrziasc slub konkordatowy w Polsce.

Jest juz prawie wszystko na slub przygotowane a tu to :X

Mamy takie dokumenty:

- niemieckie dowody osobiste
- aktualne polskie skrócone odpisy aktu urodzenia
- dokument stwierdzający, że według prawa kraju ojczystego (niemcy) nie ma przeszkód do zawarcia przez niego małżeństwa (przetlumaczony z niemieckiego na polski)
- aktualne świadectwa bierzmowania (niemieckie)

Niewiemy w czym jest problem! Bo potrzebujemy jakis 3-kartkowy dokument dla ksiedza ktory nam USC nie chce wypisac bo nie jestesmy polakami lub nie mamy stalego pobytu w polsce. Jak to jest, przeciez niemcy i Polska to Unia Europejska? Jakie jest prawo? Gdzie cos konkretnie pisze?

Moze nam prosze ktos pomodz, bo jestesmy w polsce zeby na slub wszystkie sprawy pozalatwiac a urlopu mamy tylko jeszcze pare dni.

Bardzo bysmy sie ciszyli!!! :)
Dziekujemy za pomoc.

****************************************************************

2009.6.3 22:12:13

Mam pytanie , chcialabym slub z obcokrajowcem .Jestem z turkiem juz pare lat teraz chcielibysmy wziasc slub ale jest problem , mieszkamy w niemczech i on ma paszport wazny do konca 2010 roku . Czy z tym paszportem moze przyjechac do polski i tam sie pobrac. jakie potrzebuje dokumenty. chcemy zostac w polsce na stale wiec dostanie polski paszport, jesli tak to po jakim czasie.

2009.11.17 13:59:31

WITAM WSZYSTKICH MAM NA IMIE GRAZYNA I JESTEM TU NOWA NA TYM FORUM MAM TAKIE PYTANIE CZY KTOS WIE CZY JAK WEZME ŚLUB Z ALGERCZYKIEM W POLSCE I ZACZNE WYRABIAC MU KARTE IMIGRACYJNĄ W TRAKCIE WYRABIANIA ON JUZ BEDZIE NIE LEGALNIE NA TERENIE POLSKI CZY MAJĄ PRAWO GO DEPORTOWAC ??? MOJE GG 3293330 MEIL grazynasm7@wp.pl Z GÓRY DZIEKUJE

2009.12.6 15:32:10

Zamierzam wziasc slub cywilny z narzeczonym ktory jest Wlochem...

Chcialabym wiedziec gdzie mialabym wieksze prawa w razie gdyby zwiazek sie nie udal z czasem...w Pl czy we Wloszech ?

Pytam,bo ile ludzi tyle opini..chcialabym spytac kogos kto posiada odpowiednia na ten temat wiedze.

Z gory dziekuje!

2011.10.6 12:56:35

Nie wiem czy dobrze zrozumialam,ale jezeli chodzi o rozwod to tani i szybki bedzie w Polsce.Mam kolezanke ktora wyszla za maz we Wloszech 10 lat temu i nie moze zalatwic rozwodu bo za drogo.A jej mezowi na tym wcale nie zalezy.

2011.10.7 0:21:31

Nasuwa mi sie jeszcze jedno pytanie..

Jesli slub cywilny zawarty jest we Wloszech.Potem osiedlamy sie jednak w innym kraju poza Unia Europejska..Pojawia sie dziecko,wiec wracam do swojego kraju-Polski na okres narodzin.A wiec tam tez dziecko ma pierwsze uporzadkowane dokumenty,obywatelstwo polskie itd...co wtedy?

Czy nadal miejsce zawarcia slubu ma wieksze znaczenie ?Czyli prawo wloskie bardziej przychylne jest ojcu dziecka / w momencie sprawy rozwodu /?

Czy jednak samo urodzenie w danym kraju dziecka juz cos zmienia ??
/nie koniecznie potem w tym kraju przebywanie/

Dziekuje za kazda sugestie..byc moze ktos bedzie chetny do podzielenia sie swoja opinia..wiedza..

Dziekuje!

2011.10.9 10:54:17

[cytat]

Nasuwa mi sie jeszcze jedno pytanie..

Jesli slub cywilny zawarty jest we Wloszech.Potem osiedlamy sie jednak w innym kraju poza Unia Europejska..Pojawia sie dziecko,wiec wracam do swojego kraju-Polski na okres narodzin.A wiec tam tez dziecko ma pierwsze uporzadkowane dokumenty,obywatelstwo polskie itd...co wtedy?

Czy nadal miejsce zawarcia slubu ma wieksze znaczenie ?Czyli prawo wloskie bardziej przychylne jest ojcu dziecka / w momencie sprawy rozwodu /?

Czy jednak samo urodzenie w danym kraju dziecka juz cos zmienia ??
/nie koniecznie potem w tym kraju przebywanie/

Dziekuje za kazda sugestie..byc moze ktos bedzie chetny do podzielenia sie swoja opinia..wiedza..

Dziekuje!

[/cytat]

Slub z obcokrajowcem wiaze sie z legalezowaniem zwiazku w dwoch Panstwach. Jesli slub byl we Wloszech, a pani jest Polka, to dopoki Pani nie zalegalezuje swoj Wloski slub w urzedzie stanu cywilnego w Polsce to nadal Pani bedzie Panna. To tez dotyczy Pani meza. Po Slubie w Polsce on musi zalegalezowac ten slub we Wloszech w swoich urzedach przez co Pani dostaje wszystkie prawa jako jego zona. Niech Pani mysli przede wszystkim o sobie, wtedy i dzieci beda w porzadku.
Dzieci dostaja obywatelstwa rodzicow bez wzgledu na miejsce zamieszkania. To sie zalatwia przez ambasade w kraju zamieszkania nie wazne czy mieszka Pani w Afryce czy Australii..Jak to sie zalatwia- niech Pani wejdzie na strone Poslkiej Ambasady, nawet na Wloskiej Ambasadzie po Angielsku powinna pani znalesc jakies konkrety. Wyjatkiem tylko jest jeden kraj -Stany Zjednoczone. Gdzie dziecko dostaje Amerykanskie obywatelstwo w moment urodzenia w Stanach bez wgledu na obywatelstwa rodzicow oczywiscie.

2011.10.9 18:52:25

Dziekuje za odpowiedz...byc moze nie klarownie napisalam do konca za co przepraszam...

Chodzilo mi o to,ze stoje przed wyborem wziecia slubu cywilnego z Wlochem w Polsce badz we Wloszech.
Jak czytam czasem opinie ludzi,ktorzy pisza ze jesli nastepuje rozwod z Wlochem,a slub byl zawarty we Wloszech, jesli jest jeszcze do tego dziecko..To potem w efekcie np.rozwodu sad jednak uznaje prawa bardziej ojcu.
Podobno takze dziecko do 18 roku zycia powinno przebywac na terenie Wloch.

Stad sie zastanawiam,gdzie w razie rozwodu..mialabym wieksze prawa do dziecka ???
Mam do wyboru slub we Wloszech lub w Polsce.Potem wyjezdzamy do kraju poza Unia Europejska,by osiedlic sie na jakis czas.Wiadomo,jesli wszystko bedzie dobrze,obaw nie ma.
Chcialabym jednak wiedziec --co jesli jednak zwiazek sie rozpada--..Na ile moge miec nadzieje,ze np.wtedy wracam z dzieckiem do Polski ?
Ze sad sie na to godzi ?
Z tego co sie ludzie wypowiadaja,biorac slub cywilny we Wloszech,sad wloski bardzo nastawiony jest na ojca,na jego prawa i na przebywanie na terenie Wloch.A wiadomo ze jesli zwiazek upada,ja wolalabym wrocic do wlasnego kraju Polski.

Szukam wiedzy,potwierdzenia,sugestii na to pytanie..

Dziekuje..

2011.10.9 21:30:12

[cytat]

Dziekuje za odpowiedz...byc moze nie klarownie napisalam do konca za co przepraszam...

Chodzilo mi o to,ze stoje przed wyborem wziecia slubu cywilnego z Wlochem w Polsce badz we Wloszech.
Jak czytam czasem opinie ludzi,ktorzy pisza ze jesli nastepuje rozwod z Wlochem,a slub byl zawarty we Wloszech, jesli jest jeszcze do tego dziecko..To potem w efekcie np.rozwodu sad jednak uznaje prawa bardziej ojcu.
Podobno takze dziecko do 18 roku zycia powinno przebywac na terenie Wloch.

Stad sie zastanawiam,gdzie w razie rozwodu..mialabym wieksze prawa do dziecka ???
Mam do wyboru slub we Wloszech lub w Polsce.Potem wyjezdzamy do kraju poza Unia Europejska,by osiedlic sie na jakis czas.Wiadomo,jesli wszystko bedzie dobrze,obaw nie ma.
Chcialabym jednak wiedziec --co jesli jednak zwiazek sie rozpada--..Na ile moge miec nadzieje,ze np.wtedy wracam z dzieckiem do Polski ?
Ze sad sie na to godzi ?
Z tego co sie ludzie wypowiadaja,biorac slub cywilny we Wloszech,sad wloski bardzo nastawiony jest na ojca,na jego prawa i na przebywanie na terenie Wloch.A wiadomo ze jesli zwiazek upada,ja wolalabym wrocic do wlasnego kraju Polski.

Szukam wiedzy,potwierdzenia,sugestii na to pytanie..

Dziekuje..

[/cytat]
Jest pani Polka i najwieksze prawa zawsze pani bedzie miala w Polsce wlacznie na prawa o dziecko.

2011.10.9 22:49:5

Dziekuje bardzo!...

Pozdrawiam!

2011.10.10 9:54:4

Jam mam kartu pobyta na stałe w Polsce, moja nazeczona ma Polskę wize na pobyt, jako gość do mnie.
Chcialibym wziąć ślub w Polsce. Jakie są dokumenty potrzebuje sam i moja nazeczona? Jesteśmy obywateli Białorusi.

dla kontaktu ze mną
48733662799 i @ iwecantsee@gmail.com
Dziękuję z gory za odpowiedz

2014.10.13 8:54:32

Witam jestem z Maroka powiedział 40-letni poszukiwanie Polki ożenić i żyć w miłości i szczęścia, nie ma znaczenia, że jest rozwiodła i potem dzieci i dziękuję
hichamserbout@gmail.com

2017.2.4 22:37:40

Witam chciała bym wziąść ślub z moim chłopakiem z Maroka w Polsce jednak on nie może tu przylecieć jak to zrobić by dostał zgodę na ślub w Polsce nie wi jak mugł by dostać się do Polski proszę o pomoc

2018.2.6 16:49:46

Dodam że nie posiada wizy a ja nie mogę go zaprosić do Polski bo nie spełniam kryterium dochodowego na obco krajowca więc czy jest inna droga tego rozwiązania proszę o pomoc a odpowiedzi przesyłać na mejla Natalia.dondajewska@wp.pl

2018.2.6 16:52:49

Mam problem z polską ambasadą w Tunis nie chcą zalegalizować mojego małżeństwa z cudzoziemcom czy jest ktoś kto ma taki sam problem i czy jest ktoś wstanie mi pomóc w tej sprawie może ktoś też miał taki sam problem jak ja była bym wdzięczna za pomoc.

2018.4.15 12:10:56

Witam,zamierzam zawrzeć związek małżeński z obywatelem Turcji mieszkającym w Czechach. Ślub cywilny miałby odbyć się w Polsce. I tu pojawia się problem: narzeczony musi uzyskać m.in akt urodzenia i dokument potwierdzający że może wstąpić w związek małżeński. W tym celu udał się do ambasady tureckiej w Warszawie. Jednak ze względów politycznych ambasada nie chce wydać ww. dokumentów. Czy jest jakaś inna możliwość aby dostać te dokumenty? Ewentualnie czy narzeczony może być zwolniony z obowiązku dostarczenia tych 2 dokumentów do USC, np. przez Sąd?

2018.5.5 15:12:13

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika