Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Spłata części domu na rzecz rodzeństwa - konieczność?

Witam,
Mamy taki problem.
W domu mieszka moja teściowa oraz ja z żoną, szwagierka wyprowadziła się z mężem na "swoje". Połowa domu jest teściowej, natomiast 1/4 domu jest mojej żony i pozostała 1/4 domu formalnie wg aktu notarialnego należy do szwagierki. Szwagierka oczekuje, że spłacimy jej 1/4 domu i będziemy mieć dokładnie połowę dla siebie. Ja z żoną jednak nie planujemy mieszkać w tym domy jeszcze dłużej niż kilka lat, do momentu aż kupimy własne mieszkanie. Dodatkowo nie zajmujemy całej połowy domu (pokój w którym mieszkała szwagierka jest pusty), ale nie możemy powiedzieć, że nie użytkujemy dokładnie 1/4 domu. Moje pytanie, czy istnieje obowiązek, że musimy spłacić jej część domu? Czy może wystarczyłoby nie korzystać z odpowiedniej części domu i dopiero po śmierci rodziców, gdy całość będzie do podziału sprzedać dom i podzielić na pół kwotę ze sprzedaży.

2016.4.3 20:18:51

Odpowiedzi w temacie: Spłata części domu na rzecz rodzeństwa - konieczność? (2)

Dzień dobry,
skoro szwagierka "oczekuje, że ją Państwo spłacicie", to jak mniemam chce abyście Państwo dobrowolnie nabyli przysługujący jej udział. Jeśli tego nie uczynicie, będzie jej przysługiwało prawo wystąpienia na drogę sądową z wnioskiem o zniesienie współwłasności.
Pozdrawiam,
adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz

2016.4.4 10:40:32

Dziękuję za odpowiedz.

2016.4.4 18:3:43

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika