Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Sprzedaż nieruchomości z majątku własnego.

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Witam,

    Po zawarciu małżeństwa nabyłem za wszystkie środki zgromadzone przed zawarciem małżeństwa działkę budowlaną, jednak w akcie notarialnym widniejemy oboje z małżonką i w księdze wieczystej. Potrzebuję sprzedać działkę a żona nie chce się zgodzić. Czy jest możliwość np. przez sąd o ustalenie, że działka stanowi mój majątek własny by była możliwość jej sprzedania?


    Odpowiedz Cytuj
  • Tak, sąd orzeknie, ze działka jest Pana bez obowiązku spłaty małżonki. Pozdrawiam, adw. Małgorzata Woźniak www.sepracja-rozwod.pl
  • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane