Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Ukrywanie majątku przed rozwodem .

Witam (przykładowa sytuacja )

Małżenswo zawarlam w styczniu 2011 roku , ślub w Polsce , mieszkaliśmy w UK , po 5 miesiacach nie byliśmy w stanie sie porozumiec w żadnej kwestii i rozstaliśmy sie umownie. Ja wróciłam do Polski i znalazłam sobie nowego partnera z ktorym zamieszkałąm po kilku miesiacach ( rok po zawarciu malzenstwa)

Maz regularnie placi wystarczajace alimenty na dziecko , przylatuje do kraju co 3 tyg na tydzien , wzorowo spedza czas z dzieckiem.

W styczniu 2014 mąż wnosi pozew o rozwod bez orzekania o winie wspolnie w porozumienia ze mną.

Maz do tej pory utrzymywal mnie w przekonaniu ze zarobione pieniadze wydaje na bierzaco na zycie oraz comiesieczne wizyty w Polsce na potrzebe widzenia sie z synem.Twierdzi ze nie ma oszczednosci i nic czym mogli bysmy sie dzielic jako majatkiem wspolnym.Znam zarobki meza i wiem ze to prawdopodobne bo nie zarabia duzo jednak ostatnio dowiedzialam sie ze prowadzie nielegalny handel samochodami i świetnie mu idzie.Powiedziano mi również że zaraz po rozwodzie przeprowadzi się do Polski i kupi nieruchomosć . Znam Go dobrze i domyslam się ze cały czas przywozi pieniadze i lokuje je prwdopodobnie w Społecznej Kasie SKOK
Jak moge sprawdzic stan kont meza w Polsce aby sie o tym przekonac ?

Posiadam tylko nr rachunku bankowego BRE Banku z ktorego przelewane sa alimenty oraz wiem ze Maz zawsze oszczedza w SKOK.Oba rachunki otwarte przed ślubem jednak mam wrazenie ze On tam cały czas powieksza oszczedności.

Jeśli tak jest to jest to wciąż nasz majątek wspólny i oczekuję równego podziału.

1. Czy jako jego ( wciaz ) malzonka idac do Banku moge poznac stan kont lub lokat ? Czy moge pobrac pieniadze , zerwac lokaty ?

2. Czy sad moze go zmusic zeby przyznal sie do wszystkich oszczednosci i nei mial mozliwosci nie wykazania tych 2 miejsc ?

3.Co jesli przed rozwodem pieniadze znikna a maz stwiedzi ze zabral je do UK i no przegral w kasynie lub na koniach ?

4.Co jesli przed rozwodem pieniadze znikna a maz stwiedzi ze spalcil nimi swoje dlugi w UK ktore byly zaciagniete podczas naszego malzenstwa ?

5. Co jesli po rozwodzie pieniadze znikna a maz stwiedzi ze zabral je do UK i no przegral w kasynie lub na koniach ?

6. Co jesli po rozwodzie pieniadze znikna a maz stwiedzi ze spalcil nimi swoje dlugi w UK ktore byly zaciagniete podczas naszego malzenstwa ?


7.Co moge zrobic jesli okaze sie ze po rozwodzie maz wroci do Polski i po kilku miesiacach kupi nieruchomosc i zacznie zycie na wyskokim poziomie lub otworzy kosztowny biznes ?

8.Czy sąd mozesz "przeswietlic" wszystkie konta i lokaty meza w celu okreslenia majatku ? ( Czy jest narzedzie do przeswietlenia wszystim bankow w celu odnalezienia ukrytych oszczednosci ? )

9.Jako że rozstałąm się z mężem i szybko znalazłam innego partnera z którym prowadze od 2 lat gospodarstwo domowe to czy sąd może uznać moją postawę za "cwaną , przebiegłą , wyrachowaną , bezczelną " i uznać ze podział majątku jest bezpodstawny lub bedzie inny niż 50/50 ?

2014.2.4 20:44:10

Odpowiedzi w temacie: Ukrywanie majątku przed rozwodem . (6)

Witam, Dopóki pomiędzy Państwem trwa ustawowa wspólność majątkowa małżeńska, dopóty majątek nabyty w trakcie małżeństwa jest wspólny. Oznacza to, że niejako jesteście Państwo jego współwłaścicielami. Tak więc ma Pani prawo do dysponowania 1/2 majątku. Oczywiście istnieje możliwość, że partner doprowadzi do tzw. upłynnienia majątku i jak to Pani określiła jego ukrycia. Jednakże można też przed tym zabezpieczyć swoją część. Natomiast nieruchomości nie da się upłynnić bez Pani zgody. Proponuję rozdzielić sprawę o rozwód od sprawy o podział majątku.

2014.2.5 13:48:53

Ladnie jestes łasa na kase :-)) maz sie szybko poznal tylko 5 miesiecy.
..

2017.9.25 2:24:12

Mam nadzieje że nie dostaniesz nawet centa od niego.

2018.2.18 20:36:45

Prawo nasze jest niesprawiedliwe pod tym względem. Niepracującej żony nie da się w żaden sposób zmusić do pójścia do pracy. Moja np stwierdziła , ze zwyczajnie nie pójdzie bo jej się nie chce. I co mam jej zrobić??? Utrzymuję darmozjada już prawie 30 lat. owszem, gdy dzieci były małe to rozumiem, prowadziła dom i za to ją szanowałem. Teraz jednak ma w nosie ranne wstawanie bo lepiej pospać niż zrywać się o 6.00 i zasuwać na mrozie do roboty.W razie rozwodu i tak wyszarpie jakieś grosze ode mnie, bo rzekomo nie ma pracy albo pogorszył jej się status materialny. Ale chyba trzeba będzie ponieść karę za własną głupotę przed laty. Zamiast wziąć sobie kobietę ambitną to wziąłem ładną. I mam teraz to czego chciałem. Lalkę bezrobotną która nawet do łóżka się nie nadaje

2018.2.26 16:22:34

Mężczyźni najpierw nie pozwalają iść do pracy, szantażują, biją, zmuszają do seksu, nie dają pieniędzy a potem jak problem to oskarżają kobiety o nieróbstwo a sami nie zajmują się niczym uciekać z domu bo problem z dziećmi, jak tchórze uciekają zostawiając wszystko na głowie kobiety i jeszcze powiedzą, że leniwa a kto sprząta, ile kosztuje zatrudnienie sprzątaczki, kucharki, a praczki, a praca na roli której nigdy nie wykonywał,Tylko żalić się umieją.

2018.3.8 18:51:37

Odpowiedź Prawnik1209 jest niepełna. W opisanym wypadku mąż może bardzo łatwo udowodnić, że żyliście w separacji. Ty w Polsce on w UK i do tego przelewał alimenty na dziecko. Ponadto kobieta związała się z nowym mężczyzną. Separacja może i nieformalna ale faktyczna. W takim wypadku są to przesłanki do orzeczenia podziału majątku z datą wsteczną.

2018.5.22 15:41:23

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika