Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

ulga podatkowa na dziecko

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Witam,

    Czy ojciec, który zajmuje się dzieckiem (nie są to wizyty określone przez sąd. Pełna władza rodzcielska) co dwa tygodnie weekend (od piątku do niedzieli oraz tydzień wakacji i tydizeń ferii itp., może odliczyć sobie ulgę podatkową na dzieko, proporcjonalnie do ilości dni, które dziecko było pod jego opieką i z nim mieszkało?

    Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

Porady prawne e-prawnik.pl:


  • Ulga dla osób samotnie wychowujących dzieci

    W połowie roku 2005 wyszłam za mąż. Wcześniej przysługiwała mi podwójna ulga podatkowa z tytułu samotnie wychowywanych dzieci. Czy w związku z tym, że wyszłam za mąż, ulga ta w podwójnej wysokości nie przysługuje mi za cały rok?

  • Rozliczenie podatkowe a nabycie działki

    Czy w rozliczeniu podatkowym za 2004 r. istnieje możliwość odliczenia zakupu działki nabytej w 2004 r. bez dotychczas rozliczania ulg podatkowych w latach poprzednich?

  • Termin obowiązywania ulgi odsetkowej

    Do kiedy obowiązuje ulga odsetkowa przy zakupie nowego domu lub mieszkania? Czy tylko do końca 2005 r., czy dłużej?

  • Ulga odsetkowa w rozliczeniu rocznym

    W październiku 2007 roku nabylem dom w kredycie hipotecznym (CHF) na 30 lat. Czy rozliczając się z Urzędem Skarbowym w 2009 roku mam prawo skorzystać z jakiś odliczeń związanych z zakupem domu (np. ulga odsetkowa)?

  • Skomplikowane rozliczenie roczne za 2008 r.

    Jesteśmy z mężem właścicielami spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Poza tym ja uzyskałam w 2008 roku dochód z tytułu zatrudnienia w tej spółce oraz dochód z prowadzenia pozarolniczej działalności gospodarczej przy opodatkowaniu liniowym 19%. Mąż również uzyskał dochód ze stosunku pracy oraz jako członek zarządu spółki. Poza tym jedno z naszych nieletnich dzieci uzyskało dochód z tytułu umowy cywilnoprawnej świadczonej dla innego podmiotu gospodarczego. W sumie mamy troje nieletnich, uczących się dzieci. Jakie druki zeznania podatkowego powinniśmy złożyć i czy możemy skorzystać z ulgi na wszystkie dzieci?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane