Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Unieważnienie ojcostwa.

Jestem po rozwodzie,zamieszkalem z dziewczyna mlodsza od siebie.Bylismy ze soba 2,5 roku.Bylem nie obecny 2 miesiace w domu,po powrocie zaczolem wspolzycie z moja konkubentka.Po dokladnie 279 dniach urodzila sie corka,ktora normalnie zapisalem jako swoja.Zycie przebiegalo bez problemow.po 4 latach urodzila sie druga corka,ktora rowniez zapisalem jako swoja.Obecnie dowiedzialem sie,ze pierwsza corka nie jest moja,i ze moja Pani wspolzyla na krotko przed moim powrotem,z innym mezczyzna,ktorego mi wskazala,i ktory to potwierdzil,nie przyznajac sie jednak do ojcowstwa.W zwiazku z zaistniala sytuacja,moje ojcostwo drugiej corki budzi zastrzezenia moje.Nadmieniam,ze na obydwie corki place alimenty,pomimo ze mieszkamy razem,i razem wychowujemy dzieci.Moja Pani chce zlozyc pozew do sadu o ustalenie ojcostwa,choc jak twierdzi,ojcem pierwszej corki jest ten drugi Pan.Co ja mam zrobic,od czego zaczac,i czy jak zostanie udowodnione ojcostwo,moje prawa zostana zabrane,gdyz to ja ja wychowalem,i chce to robic dalej,jednak z pelna swiadomoscia,po badaniach na DNA. Bardzo prosze o pomoc doswiadczonego,gdyz obecnie jestem po ciosie,i nie chce zrobic glupstw w dalszym postepowaniu,za co bardzo dziekuje. Pozdrawiam Roman



(roman25)

2001.11.3 0:0:0

Odpowiedzi w temacie: Unieważnienie ojcostwa. (2)

Pytania zwiazane z w/w sprawa:
1.Czy po udowodnieniu ojcostwa osobie drugiej,trace moje uprawnienia jako ojca,ktore mam w tej chwili?
2.Czy moge Zadac wstrzymania placenia alimentow przeze mnie?
3.Czy moge zadac placenia alimentow na maloletnia,przez prawdziwego ojca?
4.Czy moge zadac zwrotu kosztow utrzymania i wychowania dziecka przez 6 lat?

Pozdrawiam

Roman

2001.11.7 19:4:56

i co dalej!!!!

2002.5.20 13:19:29

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika