Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Ustalenie kontaktów z córkami

Jestem z żoną po rozwodzie bez orzekania o winie. Mamy dwie córki 3 i 6 lat, które mieszkają z mama we Wrocławiu. Sad w sprawie rozwodowej nie ustalił miejsca i czasu spotykania się mnie i moich córek. Początkowo mnie to nie martwiło, gdyż stosunki z moja byłą były w miarę poprawne i mogłem się z nią porozumieć, co do wizyt u dzieci. W pewnym momencie nastąpiła diametralna zmiana. Mieszkam w Warszawie. Nie mogę do nich dzwonić, nie mogę zabierać ich na urlop, wielokrotnie, bezskutecznie wyczekiwałem pod drzwiami. Jeżdżę do nich, co dwa tygodnie, place w/g mnie spore alimenty - 2tys zł. - sam je zadeklarowałem. Często kupuje im ubrania, prezenty. Pożyczyłem ex małżonce 2tys zł. gdyż brakowało jej do kupna auta. Te wszystkie gesty, które wykonuje na nic się zdają. Ostatnio, gdy nie widziałem córek przez miesiąc (ex cały czas zmieniała terminy widzeń) przyjechałem w końcu, a skończyło się to tak, ze ex chciała potrącić mnie i moja mniejsza córkę autem... Już nawet pomijając fakt, ze działa na szkodę dzieci ograniczając kontakty z ojcem, działa na swoja szkodę, to jeszcze zaczynam się obawiać o zdrowe fizyczne i psychiczne córek. Ex ma pewna patologie rodzinna - dwie jej siostry popełniły samobójstwo, a brat jest chory na schizofrenie. Sama ex spędziła 5 lat w zakonie, (co samo w sobie nie jest niczym złym...) Nie wiem, co robić. Jestem zrozpaczony. Czy składać pismo o ustalenie kontaktów w sadzie rejonowym, wskazując o przebadanie ex małżonki w RODK, czy odbierać jej prawa rodzicielskie?.. Trzy dni temu moja mała córka wołała obejmując mnie - ja chce z tatusiem... Nie przeszkodziło to mojej ex by ja siłą wyrwać z moich objęć. Puściłem... Bo stała by krzywda dziecku... Pomóżcie tomaszblazej@pf.pl

2005.1.6 0:0:0

Odpowiedzi w temacie: Ustalenie kontaktów z córkami (36)

kim ta pani jet pani ewa celinska napisz wiecej o niej ...

2005.8.8 21:46:19

nie mogę się dodzwonić na komórkę do Pani Mecenas. Może mogłabym dostać telefon do kancelarii??.. Muszę ustalić czy mediacja jest zobligowana do podpisania dokumentu, ktory moglby posumowac ustalenia mediacyjne.. Moj byly maz nie chce podpisac dokumentu, twierdzac, ze nie ma takiego obowiazku./.. :-(

2006.1.11 17:0:33

po pierwsze jeśli dysponujesz odpowiednimi środkami finansowymi to na twoim miejscu skontaktowałabym się jednak z jakimś prawnikiem zajmującym się prawem rodzinnym, jak nie to jest taka instytucja -Komitet ochrony Praw Dziecka, która ma swoje oddziały w większych miastach, tam dyżurują prawnicy, którzy ewentualnie mogą Ci pomóc. na pewno wniosłabym o ustalenie kontaktów z córkami, bo ta sprawa jest prostsza i można szybcieją ją załatwić. Natomiast kwestia pozbawienia władzy rodzicielskiej twojej byłej jest znacznie bardziej skomplikowana, może ograniczenia władzy rodzicielskiej?pozdrawiam mała

2006.3.31 10:57:27

zgadzam się calkowiecie, bo teżmiałamz nią do czynienia. a w końcu masz kogoś? w sensie prawnika, adwokata? ja mam taką samą sytuację, i szukam kogoś kto by się znał bo sprawa w sądzie tuż tuż dziekuję

2006.9.4 16:13:56

Podejrzewam, ze powiedziala Ci sama prawde i naruszyla tym Twoj honor. Czy tak nie jest?

2006.11.2 11:57:22

Kto jest lepszym adwokatemod mec. Celińskiej i mógłby sobie z Nią poradzić???? Znacie kogoś takiego? Właśnie przygotowuję się do batalii, w którym Ona będzie reprezentowała mojego przeciwnika! Jeśli możecie polecić taką osobę, to proszę o info. Dziękuję :)

2007.3.10 10:20:16

Witam, mam prośbę, potrzebuję kontaktu z Tobą Kasiu. Czy to możliwe?

2007.5.15 11:32:18

Milewska to obrzydliwa napastliwa baba. I głupia jak but

2007.11.16 11:19:51

Prosze Cie ... "broni glownie mezczyzn pedofili" - coz za bzdura. Dziwne ze ojcowie staja sie automatycznie pedofilami molestujacymi swoje dzieci po rozwodzie w sytuacji jak chca obnizyc alimenty, albo ustalic/wyegzekwowac kontakty ze swoimi corkami. Pani Mecenas stanowi bardzo skuteczna bron przed wlasnie takimi "mamusiami" ktore "dla dobra dziecka" ograniczaja prawa ojca, ciagaja dzieci po psychologach i kaza opowiadac takie straszne rzeczy. Poczytaj statystyki ile takich spraw konczy sie uniewinnieniem. Akurat oskarzanie o molestowanie to piewszy orez matek debili, ktorym sie wydaje ze wyuczenie dziecka kilku regolek i zachowan uda sie oszukac psychologow dzieciecych. Polecam wszytstkim Pania Mecenas. Pozdrawiam.

2007.11.29 15:36:10

Tak a ty znasz cala sytuacje. W polsce tak jest, ze to ojciec dostaje zawsze dziecko a nie matka i matki sa poszkodowane. A mogła by pani powiedzieć szczerze, czy w całym konflikcie kierowała się pani dobrem dziecka? czy swoje zale do ojca dziecka potrafila pani odlozyc? Zamiast obwiniać innych droga Pani popatrz na siebie. To ty się związałaś z takim człowiekiem. Jeśli rzeczywiście jest draniem to po co miałaś z nim dziecko.

2007.12.4 8:40:42

Brawo! Elokwencja godna pozazdroszczenia. Moze cos jeszcze o zydach i azjatach?

2007.12.4 8:43:9

Zgadzam się z tym całkowicie. Pani Mecenas Ewa Milewska - Celińska jest świetnym adwokatem i wspaniałą osobą. Nigdy wcześniej na tej stronie nie byłam i gdy przeczytałam te wszystkie opinie włosy stanęły mi na głowie. Znam Mecenas od 18 lat. Moją sprawę rozwodową i kwestię opieki nad synem prowadziła ponad osiem lat, poniważ była to wyjątkowo paskudna sprawa i w owych latach poruszająca cały Sąd. Jestem kobietą i bardzo skutecznie reprezentowała mnie i syna. Poniważ wygrała sprawę "po całości" i apelacja w wyższej instancji nic nie dała, jak również podejście do kasacji to jestem przekonana, że sprawiedliwość była i jest po mojej stronie mimo, że po drugiej stronie ex teściowa walczyła jak lew. Bez Mecenasj nie przeżyłabym tej sprawy. Nie dość, że była wyrocznią prawną dla mnie, na sali sądowej z nieszkodliwego kociaka przeistaczała się w lwa broniąc prawdy i sprawiedliwości, to była jeszcze podporą psychiczną. Mecenas nie broni mężczyzn czy kobiet, broni rozsądku i sprawieliwości. To świetny adwokat i wspaniały człowiek. P.S. Nie jest to reklama Mecena, bo Ona tego nie potrzebuje, jest to po prostu prawda.

2008.1.22 22:25:48

Dziwię się: byłam u Pani Mecenas kilka razy. Prowadzi moją sprawę. Jest inteligentna, kulturalna i wykształcona. Ma świetny styl: pełna wdzieku i ma duży współczynnik empati, tzn potrafi słuchać i wczuć się w problemy rozmówcy... Jak potoczy się moja sprawa - zobaczymy... Chociaż rzeczywiście z terminami i czasem, który poświeca sprawie - tu bym się zawahała... ma ich chyba zbyt wiele. Przydałaby się jej lepsza sekretarka... albo jeszcze jedna...

2008.1.25 2:19:15

Nie dziwie sie, ze nie rozumiesz tego, co zostalo napisane. Przeciez nieznajac sprawy oskarzasz, obrazasz i powolujesz sie na statystyki, ktorych takze nie czytasz ze zrozumieniem albo czytasz je wybiorczo na swoje potrzeby!!! Kolego, 1.w sprawach o pedofilie matka nie ciaga dzieci po psychologach dla wlasnych potrzeb - dzieci sa badane na zlecenie prokuratury i to prokuratura wybiera osrodek, w ktorym badanie/przesluchanie ma miejsce. 2. Absurdem jest twierdzenie, ze matki kaza dzieciom opowiadac takie rzeczy. Gdybys przezyl taka tragedie jako dziecko, w zyciu nie napissal bys takich bzdur. W dzisiejszych czasach mamy na szczescie tak wykwalifikowanych specjalistow, ze z powodzeniem stwierdzaja czy dziecko opowiada o sytuacjach przezytych czy zostalo zmanipulowane i natychmiast zamieszczaja taki wniosek w swojej opinii. Jako matka potepiam inne matki i ojcow wykorzystujacych dzieci do swoich rozgrywek sadowych. 3. Bzdura jest twierdzenie, ze jesli matka oskarzy meza o pedofilie, to sad przyzna jej wyzsze alimenty. Obowiazek alimentacyjny jest uzalezniony od innych czynnikow!!! i z oskarzaniem rodzicow nie ma nic wspolnego. Czy ty nie jestes oby tatusiem oskarzonym o ten czyn? Bo zachowanie jest co najmniej szokujace!!!!! Wiele spraw konczy sie uniewinnieniem, poniewaz nasze spoleczenstwo potepia ofiary a nie sprawcow!!!Wiele matek boi sie zeznawac przeciwko swoim mezom, bo sa najzwyczjniej w swiecie zastraszane. Nie wierza takze w sprawiedliwosc i pomoc panstw a opieszalosc prokuratur w takich sprawach jest przerazajaca!Po klku latach mojej sprawy uwazam, ze matki maja ku temu podstawy! A znajomi pedofila nie wiedza i nie wierza. Trudno w to uwierzyc nawet tym matkom. I jeszcze jedno, czy znasz pedofila, morderce, gwalciciela czy oszusta, ktory dobrowolnie znajomym, przyjaciolom przyzna sie do tego?Zapewniam cie, ze wygladem i zachowaniem ci przestepcy nie roznia sie od milionow innych ludzi i dlatego wiele matek. ktore odkrywaja tak wielka tragedie nie jest w stanie w to uwierzyc. ps. to nie matki ograniczaja wladze tatusiom sadystom, lecz sady, a zeby do tego doszlo, w Polsce sad musi miec dowody wysokiego kalibru.Powinienies o tym wiedziec! Zastanow sie nad soba i nad tym kogo bronisz i kogo obrazasz! I nie podcinaj skrzydel tym biednym matkom, bo i tak zycie tych matek konczy sie z chwila odkrycia szokujacej prawdy.Dalej jest juz tylko ratowanie dziecka skrzywdzonego na cale zycie. Czytasz statystyki, wiec na pewno o tym wiesz...

2008.2.3 10:48:5

I jeszcze jedno, Pani Milewska prowadzi sprawe mojego jeszcze meza. Po wysluchani opinii bieglych sadowych wycofala wniosek o ustalenie kontaktow ojca z dzieckiem. Mam do tej Pani wielki szacunek, mimi ze na sali faktycznie bywa roznie. Czasem wydaje mi sie, ze mamy zbytnia latwosc oceniania innych ludzi nawet ich nie znajac. Zycze przede wszystkim zdrowego rozsadku wszystkim rozwodzacym. Zanim cos zrobicie, wczujcie sie w role waszch dzieci i zrobcie wszystko, by najmniej na tym ucierpialy.

2008.2.3 10:56:49

Przecztałem wszystkie opinie na forum i nie wytrzymałem. Muszę to Wam napisać. Ze wszystkich za najważniejsze uważam zdanie "Zanim cos zrobicie, wczujcie sie w role waszch dzieci i zrobcie wszystko, by najmniej na tym ucierpialy". Ja staram się tak postępować - mimo że muszę przyznać czasami jest mi bardzo ciężko. W ciągu 7 miesięcy tylko dwa razy widziałem dzieci przez 5-10 minut. Jestem przykładem ojca który dowiedział się z sądu, że molestował dzieci i będzie zmuszony udawadniać "że nie jest wielbłądem" Żeby było jasne: nie twierdzę, że każdy oskarżny ojciec jest niewinny ani że każda matka która oskarża myli się. W każdym razie we wszystkich swoich działaniach zróbcie wszystko aby dzieci nie ucierpiały. One nie są winne !!!!!!!!!!!!!!!!!!! ps. co do Pani mecenas nie wypowiadam się gdyż nie miałem z nią do czynienia.

2008.3.20 21:59:35

Chciałabym osobiście się skontaktować odnośnie tej pani adwokat, bardzo proszę o jakiś sygnał, bo mój siostrzeniec ma podobną, bardzo trudną sprawę. Polecam się

2008.4.11 12:49:26

Pani Ewa Milewska-Celińska to bardzo sympatyczna kobieta, dopiero zaczeła prowadzić moją sprawę więc nie mogę się wypowiedzieć co do jej skuteczności ale pierwszy kontakt był naprawdę bardzo miły. Niewiem zkąd w niektórych z was tyle jadu, czyżbyście stali po drugiej stronie barykady? Panią Celińską poleciło mi kilka osób jako osobę sprawdzoną i godną zaufania.

2008.4.17 22:57:43

Szukam kontaktu do polecanej przez Panią Mecenas pani psycholog. Zgubiłam wizytówkę. Czy ktoś może mi pomóc? P.s. O kompetencjach Pani Mecenas świadczą wygrane sprawy, a nie odczucia z pierwszego, czy drugiego kontaktu.

2008.7.23 19:37:10

A czy moglabys mi polecic te adwokatke? Poniewaz wlasnie jestem w przededni ujsprawy rozwodowej i potrzebuje swiatlej rady.
Z gowy dziekuje
Zuzanna

2008.10.8 13:33:30

Z obydwoma paniami mialem do czynienia i zdecydowanie je odradzam!!! PAni Adynowska opowiada niestworzone rzeczy i wspiera klienta do chwili, kiedy dostanie pieniadze. Potem jest sie dla niej kulą u nogi, bo musi przychodzic na rozprawy, na ktorych nigdy nie walczy w interesie klienta, tylko aby szybciej zakonczyc sprawe i lapac kolejna. Nigdy w zyciu nie myslalem, ze tak bardzo zawiode sie na adwokatach!!! Swietnosc tych pan juz dawno minela, jada tylko na opini, a o skutecznosci mozna zapomniec. Jesli ktos chce przegrac sprawe i przy tym sie jeszcze denerwowac, ze ma adwokata, ktory dziala na jego niekorzysc, to moze smialo udac sie do pani Adynowskiej!!!

2008.10.30 21:11:42

Znam jeszcze lepszego adwokata od mecens Milewskiej, to jest mecenas Michalina Zbierzchowska - Ochałkowa, kancelaria w Krakowie, ul. Floriańska 18, tel 012 422 99 77. Jest rewelacyjna, jest sumienna i mówi wprost o szansach na powodzenie sprawy, któtko mówić nie odurza dobrymi nadziejami, jeżeli sprawa ma nikłe szanse, ale przede wszystkim oddana całym duchem sprawom zawodowym i jest rasowym, profesjonalnym adwokatem. Zawsze wszystko robi, co tylko mozna w sprawie i jest skuteczna. Polecam !!!!!

2009.1.23 22:32:30

Witam, masz jakiegoś dobrego adwokata, ja na Panią Milewska nie mam co narzekać - prowadzi moje sprawy od 4 lat - rodzinne, chociaz osotanio na sprawy nie chodzi ona tylko jacys jej adwokaci, nie wzieła odemnie piniedzy od 3 lat,ja mam do niej zaufanie.

2009.3.24 14:6:58

Absolutnie zgadzam się ze forumowiczem, że mecans Zbierzchowska jest najlepszym adwokatem od spraw rodzinnych w tym rozwodowych.

Doświadczony Małżeńsko.

2009.3.28 13:49:53

Witam,
Ja tez mam zastrzeżenia do tej Pani, nie przychodzi do mnie na sprawy- w sumie umaowa podpisana dośc dawno, przychodzą jacyś jej zastępcy, jak dla mnie za mało dbają o klienta, i w sumie powinna popracować nad swoją sekretarką - hm...
Reszta nie nażekam, bo dotej pory chodziła na sprwy - Dobrze sobie radzi, ale tearaz jakaś zenada, może ktos próbował rozmawiać z tą panią , z resztą powinna wiedzieć jak ma zabiegać o kientów .

2009.4.16 9:16:57

I jak Pani Cerlińska?, jak to możliwe ,że ograniczyli kontakty matce - jeśli nie było dowodów, nie można było zmienić Sędziego itp...

2009.4.16 9:26:0

Nie byłbym taki pewny Pani mecenas Zbierzchowskiej-Ochałkowej. Kobieta jest zafascynowana tym że jest Adwokatem z Krakowa ( Krakuska) nosząc głowę w górze. Więcej barwi niż działa, i jest przemądrzała a ze skutecznością to bym sobie podyskutował. Poczytaj o jej mężu - mniej więcej coś podobnego reprezentuje jak Mecenas Piotr Ochałek. Podkreślam że jest to wyłącznie moja opinia którą mam prawo wyrażać, w mojej sprawie rozwodowej była przeciwniczką i nie zostawiliśmy na Pani Mecenas suchej nitki, po wyjściu z sali powiedziała byłej żonie że tego to nie przewidzieliśmy. W sprawach podziału majątku wspólnego i w odróżnieniu majątku odrębnego od wspólnego ma tym większe problemy im ten majątek jest większy ( lepsza prowizja, lepsze bajki ale nieskuteczne - niestety).

2009.4.17 15:10:28

a mógłbyś podać namiar na swojego adwokata? (też mam ją jako przeciwniczkę)
pozdrawiam

2009.5.21 16:42:18

Jak można polecac taką kreaturę jak Zbierzchowska-Ochałek. Tej najbardziej nieuczciwej adwokatce zawdzięczam 10-letni proces rozwodowy, niepotrzebny proces karny, utratę majątku, przestępstwa przeciwko rodzinie i opiece, pomocnictwo w uchylaniu się od swiadczeń alimentacyjnych ( nieważne postanowienia o alimentach) skazanie mnie na wegetację z piątką dzieci. To sprzedajne monstrum nie powinno swiadczyć nigdy żadnych usług. Profesjonalistka? chyba do przekrętow. W naszej sprawie napewno nie uniknie odpowiedzialności.

2009.8.18 9:37:56

Tylko laurki macie odwagę ujawnić. Nazywam się Teresa Kawiak. Jezęli to co napisałam poprzednio jest nieprawdą, mecenas Ochałkowa moze wytoczyć mi proces

2009.8.18 9:41:16

Specjalnością Ochałkowej są przekręty. Ten wyjątkowej klasy oszust, sprzedaje swojego klienta na pierwszej rozprawie, jak tylko wywęszy pieniądze. Powierzając jej swoje sprawy , patrz tej babie na łapy jak złodziejowi. Kontroluj akta , rób kserokopie i studiuj kodeksy, bo inaczej wykopiesz sobie grob. Pod płaszczykiem uprzejmości, życzliwości załatwi cię tak, że do końca życia nie wyjdziesz na prostą. Wszystkie skargi rozpatrzy mąż, szef komisji dyscyplinarnej ORA, a zatwierdzi Kuklewicz, sekretarz. Będę ją ścigać jak psa.

2009.8.18 10:54:5

Zgadzam się w 100%!!!!!!!!!
Adwokat Zbierzchowska-Ochałek to oszustka. materialistka, która obiecuje na początku gruszki na wierzbie a potem nie robi nic. Nie chodzi na sprawy, nie zna przebiegu sprawy, wysyła swoich aplikantów. Jak przegrywa to zwala na sąd. To ja jej mówiłam co ma zobić, w ogóle na prawie nie zna się dobrze, przypuszczam ze na nazwisku męża się nieuczciwie dorabia!
Proszę sobie wyobrazić że poszłam do młodej adwokatki i zrobiła wielki oczy na poczynania Pani Zbierzchowska-Ochałek. Ale młodej chce się jeszcze pracować i wykazywać swoje umiejętności.
Niestety mnie nikt przed nią nie przestrzegł, dlatego ja pisze to by innym pomóc.

2010.3.2 9:58:17

W ogóle nie zgadzam się z negatywnymi opiniami na temat Mecenas Zbierzchowskiej - Ochałkowej. Sam miałem kilka spraw prowadzonych przez Panią Mecenas i z wszystkich jestem zadowolony. Nie jest prawdą, że patrzy tylko na kasę, ponieważ istotnie ceni sobie swoją pracę i co oczywiste należy się jej za to wynagrodzenie, w końcu jest specjalistą w swojej działce. Jednak, kiedy naprawdę nie miałem pieniędzy, i poszedłem do innego adwokata z prośbą o możliwość rozłożenia na raty wynagrodzenia, to powiedział mi, że skoro nie mam pieniędzy, to zawsze mogę wystąpić sam do sądu, żeby sąd zwolnił mnie z opłat sądowych i przydzielił mi darmowego adwokata z tzw. urzędu. Postanowiłem jednak inaczej i poszedłem do Pani mecenas i przedstawiłem problem. Pani Mecenas powiedziała, że skoro nie mam pieniędzy w tym momencie, to mogę zapłacić jej po sprawie. Sprawa się zakończyła, a ja nadal nie miałem pieniędzy, bo wynagrodzenie w budżetówce nie jest zbyt wysokie, a na dodatek jeszcze muszę utrzymać rodzinę. Pani mecenas powiedziała, że nieraz tak bywa, i w ogóle żebym się tym nie przejmował, i żebym w ogóle zapomniał o sprawie wynagrodzenia. Od żadnego innego człowieka nie doświadczyłem takiej życzliwości, a wiem też, o czym mi Pani Mecenas nie powiedziała, że do mojej sprawy musiała jeszcze dołożyć pieniędzy, bo nie zawsze mogła przyjść na moje rozprawy, stąd wysyłała innego adwokata lub aplikanta, któremu zastępstwo musiała zapłacić. Ludzie, skąd pomysł o takich zarzutach, jak tu niektóre czytam. Wasze urojenia, sprawiają, że jesteście tak nasączeni jadem z powodu własnych niepowodzeń życiowych, że tracicie poczucie przyzwoitości pisząc takie brednie. Żal mi Was. Teoria spisku, to jest to czym się żywicie.

2010.3.24 22:58:2

Dlatego ja korzystam z usług Pani adwokat Marty Olejnik-Hejne, ponieważ jest całkiem inna z zachowania. Interesuje się losem klienta oraz doskonale rozwiązuje każdą sprawę.

2015.1.3 20:36:8

Witam

Mnie reprezentowała Mec Eliza Kuna, może nie jest najtańsza, ale rozsądna. Zasugerowała mi w sprawi o alimenty pokazać zobowiązania kredytowe i opisać jak pomagam chorej matce. na sędzinę to podziałało i oddaliła powództwo o podwyższenie, uznając, że moja sytuacja pogorszyła się od rozowdu.

2015.10.21 17:44:36

Dzień Dobry,
Mojego męża reprezentuje mec. Celińska Milewska, nie ma sprawy w sądzie, dostałam od niej list. Moim pełnomocnikiem jest mec. Małgorzata Woźniak, na razie nie wiem czy to dobry wybór, wydaje się być sensowna, na spotkaniu omówiła ze mną czego mogę sie spodziewać w sprawie (strach się bać, ale ona się nie boi), ale też zapowiedziała, że może sprawa zakończyć się ugodą. Czy ktoś kiedyś z Was zawarł ugodę w sprawie w której występowała mec. Celińska Milewska? Moja mec wydaje się ostra i zarazem rozsądna, ale to nie daje pewności na ugodę.

2017.8.3 14:54:43

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika