Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Kiedy następuje ustalenie ojcostwa?

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Czy ktoś może mi odpowiedzieć: w którym momencie następuje formalne uznanie dziecka, przez ojca? W urzędzie stanu cywilnego, w szpitalu, czy wystarczy oświadczenie na piśmie złożone matce dziecka. Kobieta z którą spotykałem się jakiś czas temu, po 1 miesiącu naszej znajomości, poinformowała mnie że zostaną tatą. Byłem zaskoczony ale i ucieszony. Z biegiem czasu jednak pojawiły się wątpliwości czy to ja jestem ojcem dziecka. Wiem od jej znajomych że wcześniej ( w małym odstępie czasu), spotykała się z innym mężczyzną, nie chciał o nim jednak nic mówić. W między czasie chciała abym napisał oświadczenie że będę płacił na dziecko (nie podpisałem). Teraz chce abym wpłacił pieniądze na wyprawkę dla dziecka. Ja wpłacę, ale wątpliwości nadal mam. Czy fakt iż przeleję przyszłej mamie pieniądze na wyprawkę jest równoznaczne z uznaniem dziecka ???


  Odpowiedz Cytuj
 • sylwia
  Wysłany: 2008-10-26 11:34:44

  witaj ustalenie ojcostwa wystepuje w tym momencie gdy idiesz do USC i podpisujesz sie ze jestes ojcem ona nie moze sama podac cie jako ojca. no chyba ze ma twój dowód osobisty. skoro nie jestes pewien czy to twoje dziecko zrób badania DNA pozdrawiam.
 • Reklama

 • Witam moja sytuacja jest taka.Jestem matka dwumiesięcznego dziecka jestem niepełnoletnia ojciec dziecka ma 22 lata,jesteśmy ze sobą prawie dwa lata razem z dzieckiem mieszkam u partnera. Żyjemy razem ale nie chcemy brać ślubu dopóki ja nie skończę szkoły dlatego tez postanowiliśmy sądownie ustalić ojcostwo nadać nazwisko dziecku oczywiście nazwisko po ojcu oraz zęby mój partner a ojciec dziecka miał na okres uzyskania przeze mnie pełnoletności władze rodzicielska nad dzieckiem.Chciała bym wnieść do sadu prośbę tylko o te trzy sprawy ale mam problem bo nie mam zielonego pojęcia co mam napisać w uzasadnieniu.
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane