Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Ustalenie wygaśnięcia obowiązku alimentacyjnego

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam. Dostałam wezwanie do sądu, pozwał mnie mój Ojciec o ustalenie wygaśnięcia obowiązku alimentacyjnego. Wydaje mi się to jednak jakimś nieporozumieniem. Krótko. Mój Ojciec nigdy nie płacił mi alimentów.Płacił mi fundusz alimentacyjny. Z pozwu wynika, że w 2015 roku komornik sądowy zajął konto mojego Ojca na poczet tego fundusz i jakiś kosztów. Wydaje mi się że mój Ojciec błędnie zinterpretował uzasadnienie tego postępowania. I teraz kilka faktów: Ojca ostatni raz widziałem na komunii świętej, obecnie mam 33 lata, nie otrzymałam ani złotówki alimentów od 2005 roku, w 2008 roku napisałam pismo u komornika sądowego, że zrzekam się przyszłych alimentów, gdyż dostałam pracę, wzięłam ślub i zmieniłam nazwisko, jednocześnie napisałam że za zaległe alimenty komornik ma prawo rościć sobie prawo. Dlaczego piszę? W pozwie jest informacja, że mój Ojciec wniósł o pokrycie przeze mnie kosztów sądowych (wiem, te są stosunkowo niewielkie, gdyż miał alimenty w wysokości 200 zł), ale też na pokrycie kosztów swojego mocodawcy w wysokości 2400 zł. Od komornika udało mi się wyciągnąć na szczęście wszystkie dokumenty, łącznie z moim oświadczeniem z 2008 roku. Pani powiedziała mi, że rzeczywiście obciążą mnie tymi kosztami przy tej rozprawie. Czy taka sytuacja może mieć miejsce? Co zrobić aby tego uniknąć. Oboje z mężem mamy 3 dzieci, nie zarabiamy najgorzej, niemniej jednak wydatek powiedzmy 2600 zł nie jest nam na rękę. Przez całe moje życie komornikowi udało się z mojego Ojca ściągnąć trzy krotność tej kwoty :) Absurd :) Będę wdzięczna za odpowiedź.

  Odpowiedz Cytuj
 • Katarzyna
  Wysłany: 2017-05-12 09:52:28

  Nie zazdroszczę takiej sytuacji. Ale wszystko jest do rozwiązania. Dobrze by było żebyś się jedynie zgłosiła do odpowiedniego specjalisty w prawie rodzinnym. Świetna jest pani Agata z adwokatmorawska.pl Zna się na tych kwestiach bardzo dobrze z pewnością może pomóc.
 • Reklama

 • Aktualnie też walczę o alimenty. Łatwo nie jest, zwłaszcza że były mąż zdecydowanie nie planuje ustąpić, ale mam poparcie solidnej kancelarii, więc jestem dobrej myśli. Dla zainteresowanych, polecam zajrzenie na jej stronę: [url=https://adwokat.stokowska.pl/o-kancelarii/]https://adwokat.stokowska.pl/o-kancelarii/[/url]. Głowa do góry, wszystko się ułoży!
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane