Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Ustalenie wygaśnięcia obowiązku alimentacyjnego.

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Witam mam takie pytanie, parę dni temu przyszło do mnie pismo z sądu o toczącej się przeciwko mnie sprawie o wygaśnięciu obowiązku alimentacyjnego, mam 20 lat, mieszkam sam, nie utrzymuje kontaktu z rodziną, nigdy nie widziałem tych 500zł które ojciec płaci mojej matce, nigdy nie dostałem ich do rąk i nawet nie chciałem, bo nie zależy mi na tych pieniądzach i nie potrzebuję, wręcz chce by to zobowiązanie wygasło. Tutaj pojawia się problem, gdyż słyszałem że mogę zostać obciążony kosztami procesu. Nie zabardzo widzi mi się płacić za coś czego nigdy na oczy nie widziałem ani nie dostałem. I nie rozumiem czemu mój ojciec nie próbował się odezwać przynajmniej bym podpisał jakiś papier że się zrzekam tych alimentów czy coś a nie płacił je mojej matce dalej mimo tego iż nie mam z nimi JAKIEGOKOLWIEK kontaktu.Mam szanse w jakikolwiek sposób uniknąć kosztów rozpraw, myślę że nikomu nie chciało by się płacić za coś czego nigdy się nie dostało.

    Odpowiedz Cytuj
  • Dzień dobry, jak najbardziej jest szansa na uniknięcie kosztów procesu. Pozostaje się przede wszystkim ustosunkować na piśmie do żądania ojca, opisać całą sytuację (zwłaszcza rodzinną), wskazać że nie dał Pan powodu do wytoczenia powództwa i z racji tego wnosi o nieobciążanie Pana kosztami postępowania. Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska-Ulewicz ulewicz.kancelaria@onet.eu
  • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane