Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Ustawowe odsetki od alimentów - proszę o pomoc

zasądzono mi alimenty w wysokości 150 zł/m-c, plus jednorazowo 600 zł dla matki dziecka, od dnia 04.10.2005 wraz z ustawowymi odsetkami. Proszę o pomoc - ile wyniosą takie odsetki i jak to policzyć. Dziękuję za odpowiedź.

2006.2.28 11:51:1

Odpowiedzi w temacie: Ustawowe odsetki od alimentów - proszę o pomoc (3)

Odsetki są ustalane w przypadku zwłoki. Nie piszesz szczegółów taki jak czy te odsetki są uwzględnione w wyroku czy jest to po poroostu adnotacja standartowa na klauzuli wykonalności. Podam Tobie tylko prosty przykład, komornik od kwoty 600 zł nalicza 0.05 zł za każdy dzień zwłoki.(czyli 5 groszy za dzień). Pozdrawiam

2006.2.28 12:13:28

dzięki bardzo za odpowiedź, mam zasądzone alimenty wsteczne od dnia złożenia pozwu 4.10.05r płatne do 10tego każdego miesiąca, wraz z ustawowymi odsetkami za każdy dzień zwłoki. wyczytałem, że do 15.10.05 wynosiły one 13,5% w skali roku, a od 15.10.05 wynoszą 11% w skali roku. nie mam jednak pojęcia jak to policzyć. a, i jesli zapłacę te alimenty bez odsetek to czy przestaną być naliczane i czy nie wyskoczą mi jakieś odsetki od odsetek bo w tym kraju wszystko możliwe. jeszcze raz dzięki

2006.3.1 12:44:14

pamiętaj jedno ze alimenty i odsetki od nich to nie jest oprocentowanie tak jak w banku, ( w skali roku tyle i tyle...). Radziłabym wypłacić matce tak ja należy czyli kwotę 600 zł jednorazową (jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś + odsetki za każdy dzień jak pisałam) oraz kwotę 150 zł w każdym miesiącu. Jeśli od X. 2005 jeszcze tego nie zrobiłeś radzę to zrobić jak najszybciej, dlatego że komornik złączy kwotę a od tego odsetki są większe jak i kwota którą komornik co miesiąc bierze dla siebie czyli 15 % co miesiąc od każdej wyegzekwowanej kwoty.

2006.3.1 18:53:19

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika