Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Wniosek o ograniczenie praw rodzicielskich

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam chciałabym wyjechać za granicę z dzieckiem na pobyt stały i tam aby wyrobić dokumenty dziecku będę potrzebowała podpisu ojca. Ale aby to zrobić muszę pozbawić go praw rodzicielskich. W tym momencie ojciec ma ograniczone prawa, ale to nie wystarczy. Jak napisać taki wniosek?

  Odpowiedz Cytuj
 • Witam Mam dzicko z mężczyzną który średnio interesuje sie dzieckiem, nie widział go od porodu już nie wspomnę o pomocy finansowej, chcę złożyć wniosek o ograniczenie praw rodzicielskich i gdzie wzót takiego wniosku znajdę?z góry dziękuję
  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 • Witam Tata mojego nowonarodzonego synka nie intresuje sie nim wcale nie widuje się z nim nie daje pomocy jakiejkolwiek.Chcę złożyc wniosek o ograniczenie praw rodzicielskich gdzie taki wzór znajdę?Z góry dziekuję za pomoc
  Odpowiedz Cytuj
 • Żeby ojca pozbawić praw rodzicielskich musisz mieć solidne dowody. pamiętaj że kłamanie może się obrócić przeciwko tobie. W sądzie nie ma żartów. Jeśli jedynym powidem jest wyjazd za granicę to zapomnij, jesli ojciec dziecka się widuje z dzieckiem i ma kontakt . Ostatnio zmieniły się przepisy w prawie rodzinnym na korzyść DZIECKA i jego prawa do spotykania z OBOJGIEM RODZICOW (czyli do kontaktu z ojcem).
  Odpowiedz Cytuj
 • Witam, wychowuje dziecko sama, jak do tej pory ojciec nie interesował się nim ani nie odwiedzał. Chciałabym ograniczyć mu prawa rodzicielskie. Jeśli nie interesuje się dzieckiem to dlaczego ma również uczestniczyć w ważnych decyzjach dotyczących jego życia, stąd moje pytanie jak powinnam napisać wniosek do sądu o ograniczenie praw rodzicielkich?
  Odpowiedz Cytuj

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Zachowania patologiczne dziecka

  Czy zniszczenie własności jednego małżonka - przez drugiego na oczach ich 14-letniego dziecka pociągnie za sobą skutek w postaci ograniczenia praw rodzicielskich? KR wspomina o podobnej sytuacji, gdzie działanie na szkodę drugiego rodzica, (u którego dziecko mieszka) jest zabronione - rodzice są po rozwodzie kilka lat, a ten incydent nie jest pierwszym - ojciec stosował przemoc psychiczną i fizyczną wobec matki - obecnie dziecko idzie w ślady ojca. Sprawa została zgłoszona policji, jednak wiem, że sprawca nie zostanie ukarany (niska! szkodliwość społeczna czynu). Czy w tej sytuacji sprawę będzie rozpatrywał sąd rodzinny? Na policji powiedziano, że tak. Co zrobić, by czuć się bezpiecznym?

 • Ograniczenie praw rodzicielskich

  Chcę podać żonę do sądu o ograniczenie praw rodzicielskich wobec dwojga dzieci. Żona, mimo że mam sądownie ustalone kontakty z dziećmi, w ogóle na nie pozwala lub ogranicza je do minimum. Np. do zobaczenia dzieci na podwórku przed domem. Nie chcę pozbawiać żony całkowicie praw rodzicielskich, bo dzieci są z nią także związane. Czy możliwe jest takie orzeczenie ograniczenia praw rodzicielskich jednego z rodziców, że jedno z nich będzie musiało dopuszczać do spotkań z drugim rodzicem?

 • Orzeczenie o alimentach i władzy rodzicielskiej

  Ojciec złożył wniosek o ograniczenie praw rodzicielskich matki dziecka z jednoczesnym ustaleniem zamieszkania dziecka u ojca. Do chwili obecnej dziecko zamieszkiwało z matką a ojciec płacił na nie alimenty. Czy podczas posiedzenia sądu w tej sprawie ojciec może złożyć wniosek o uchylenie alimentów i zasądzenie ich od matki dziecka?

 • Stawiennictwo w sprawie o pozbawienie praw rodzica

  Matka ma dziecko z Afrykaninem przebywającym we Francji. Chce wnosić o pozbawienie ojca praw rodzicielskich przed polskim sądem. Jak ma wyglądać cała procedura od strony obecności ojca na rozprawie w sądzie polskim. Musi on przyjechać z Francji do Polski na swój koszt? A jeśli nieznany jest matce jego adres pobytu albo ojciec zwyczajnie nie przyjeżdża na rozprawę? Jeśli nie ma on legalnego pobytu we Francji, to na jakich zasadach ma się stawić w sądzie w Polsce? Czy jego obecność jest konieczna?

 • Orzeczenie separacji a kontakty z dziećmi

  Zawarłem ugodę z żoną co do kontaktów z dzieckiem, było to w trakcie orzeczenia separacji. Jaka jest różnica pomiędzy taką ugodą a orzeczeniem w wyroku rozwodowym orzeczenia o władzy rodzicielskiej? Czy godząc się "tylko" na separację nie utrudniłem sobie drogi do kontaktów z dzieckiem? Ponieważ żona utrudnia mi te kontakty, czy nie powinienem złożyć pozwu o rozwód i wniosku o pozbawienie czy ograniczenie władzy rodzicielskiej żony? A jeśli złożę taki wniosek w trakcie postępowania przed sądem ( na wniosek żony o ograniczenie mi władzy rodzicielskiej) i sąd uzna mój wniosek ( np. ograniczy prawa żonie) to jakie to będzie miało znaczenie jeśli potem będę chciał uzyskać rozwód? Czy orzeczenie o separacji i ugoda co do kontaktów z dzieckiem jest tak jakby "mniej ważna" niż wyrok rozwodowy z orzeczeniem o władzy rodzicielskiej? Bo ja rozumiem to tak: gdyby był rozwód i orzeczono by o władzy rodzicielskiej żony - mógłbym wnieść o zmianę tego wyroku, a przy orzeczeniu separacji i ugodzie - mogę składać tylko wniosek o ograniczenie praw rodzicielskich żonie, która dzięki mojej ugodzie ma je całkowite?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane