Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Wycofanie się z rozwodu

Zlożyłam pozew o rozwod. Jednak postanowiliśmy z mężem jeszcze spróbować raz. Czy muszę składać jakieś wnioski aby wycofać pozew? Nie wpłacalam jeszcze żadnej opłaty. Może wystarczy,że nie zapłacę tej wstępnej wpłaty? Czy będę musiała ponieść jakieś koszty?

2006.4.5 22:55:35

Odpowiedzi w temacie: Wycofanie się z rozwodu (27)

hej poczekaj chwile przyjdzie ci z sadu zeby oplacic wpis tymczasowy porsotu masz na to 7 dni nie zaplacisz tego i oddala ci wniosek o rozwod taka jest najszybsza droga pozdrawiam

2006.4.6 13:2:54

Napisać i wysłać lub złożyć w biurze podawczym sądu lub wydziału krótki wniosek: Niniejszym zwracam się z wnioskiem o wycofanie pozwu rozwodowego, złożonego w dniu ... Warto pamiętać, że fakt opłacenia pozwu nie ma żadnego wpływu na możliwość jego cofnięcia. Zgodnie z art. 203 kodeksu postępowania cywilnego pozew, także rozwodowy, może zostać cofnięty bez zezwolenia pozwanego aż do rozpoczęcia rozprawy. Cofnięcie pozwu może nastąpić w formie pisemnej bądź ustnej. W przypadku spraw rozwodowych, przed wyznaczeniem terminu pierwszej rozprawy, sąd obligatoryjnie przeprowadza postępowanie pojednawcze. Pozew rozwodowy może więc zostać cofnięty przed, jak i w trakcie postępowania pojednawczego. Zauważyć jednak należy, że Sąd Najwyższy w wyroku z 23 listopada 1983 (OSNC 1984/6/94) wyraził pogląd, iż w wypadku, gdy strona pozwana (drugi małżonek) w trakcie postępowania pojednawczego nie wyrazi chęci pojednania i - w odpowiedzi na pozew - zażąda również orzeczenia rozwodu, pozew rozwodowy nie może zostać skutecznie cofnięty.

2006.4.6 13:4:58

Dzięki za informacje. Jestem teraz spokojniejsza, wiem juz,że mogę spokojnie czekać do czasu az przyjdzie pzekaz do zaplaty. Caly czas myślę czy ma sens ustępowanie mężowi i czy wierzyć w zapewnienie poprawy. Mamy troje dzieci, więc jest o czym myśleć.

2006.4.6 21:46:4

Miałam już dwie sprawy o rozwód i na tym jeszcze nie koniec. Zaczęłam dogadywać się z mężem,jak mogę zawiesić albo wycofać rozwod? Prosze o odpowiedż.

2008.8.28 13:42:22

Witam jak mam rozumiec gdy mąż wystosował Wniosek o wycofanie pozwu rozwodowego i na I sprawę sie nie wstawił Ja bedac na sprawie w sądzie otrzymałam odpowiedz od sędziny ze skoro nie ma męża na rozprawie i jest złożony wniosek o wycofanie rozwodu to Ja otrzymam odpis wniosku o wycofanie rozwodu i takowe pismo otrzymałam teraz mam 14 dni na ustosunkowanie sie do pisma gdyz mój mąz napisał we wniosku ze doszliśmy do porozumienia co jest toatlna bzdura Ja nadal potrzymuję ze chce rozwodu.
Złoże takowe pismo ze nie zgadzam sie z jego tezą i czy Ja mma składac nowy pozew rozwodowy czy jego pozew po moim pismie ze sie nie zgadzam ze sie pogodziliśmy zostanie nadal aktualny i nada sprawie bieg i bedzie kolejna sprawa rozwodowa ??
Prosze o wyjasnienie mojego pytania gdyz czytając rożne fora i informacje na ten temat mam mieszane uczucia i nie wiem jak mam postępować!!!

2008.11.11 21:46:0

Witam!

Sąd zobowiązął Panią do ustosunkowania się do wniosku męża.
Mąż cofnął pozew, ale z uwagi na fakt, że pani wdała się w spór, skuteczność cofnięcia przez męża pozwu zależy od Pani zgody. Jeżeli pani nie wyrazi zgody, mąż nie może skutecznie cofnąć pozwu i sprawa nadal będzie się toczyła.


Więcej informacji
rodzinneprawo@gmail.com
Prawo Rodzinne - Szczecin

2008.11.18 22:2:5

Wtam! Interesuje mnie co sie stanie w sytuacji gdy oboje z męzem nie stawilismy sie w wyznaczonym terminie na I rozprawie rozwodowej,gdyz uznalismy że spróbujemy od nowa. Niestety nie zdazyłam jeszcze wyslać żadnego pisma z prośbą o wygofanie pozwu i martwi mnie teraz czy poniosę jakies koszty za to nie dopatrzenie? Jaka jest teraz dalsza procedura tej sytuacji?

2008.11.23 19:38:6

Droga Pani!

W celu skutecznego cofnięcia pozwu strona powodowa zobowiązana jest złożyć odpowiedni wniosek, pozwany natomiast musi wyrazić zgodę na cofnięcie pozwu. Istotne jest to, że jeżeli dokonała Pani opłaty stałej (600 złotych) i chce Pani otrzymać zwrot wpłaconej opłaty, to wniosek o cofnięcie pozwu musi być odpowiednio sformułowany.

2008.11.24 8:24:29

Profesjonalne pisanie:
- wniosków,
- pozwów,
- odpowiedzi na pozew i innych.

Rodzinne Prawo
rodzinneprawo@gmail.com

2008.11.24 8:26:6

Jak się ustrzec przed rozwodem gdy zona zlozyła pozew?Oboje dopuscilismy sie zdrady małzenskiej (zona pierwsza ).Obecnie nasze pozycie jest złe. Ja natomiast nie chce rozwodu a zona chce.

2008.12.1 9:14:40

Panie Piotrze!

Odpowiedź jest prosta.
Powinien Pan przekonać żonę, że nie warto się rozwodzić.

Rodzinne Prawo
rodzinneprawo@gmail.com

2008.12.1 13:35:51

Witam!
Dziękuję za odpowiedź. Jest to oczywiście najprostszy oraz najrozsądniejszy sposób na rozwiązanie problemu rozwodu. Jednak chciałbym wiedzieć czy sprawa jest dla Sądu oczywista. Boję się że, jak to z reguły bywa w polskim orzecznictwie iż, to ja zostanę wskazany jako winny (z reguły tak bywa gdy pozwanym jest mężczyzna). Moja żona czuje się urażona i upokorzona (duma i honor). Chce mi ograniczyć prawa do dziecka wiedząc ,że jest dla mnie wszystkim. Podała mnie o alimenty wiedząc ,że mnie na nie nie stać. Żona zarabia ponad 3 tys a ja 1,6 tys zł. Twierdzi że, nie widzi dla nas przyszłości. Sama dopuściła się zdrady małżeńskiej rzekomo, ja jej dałem powód ku temu. Ukrywała ten fakt. Dowiedziałem się od żony człowieka z którym mnie zdradzała. Nigdy mi nawet na myśl nie przyszło że, mogę być źródłem i przyczyną tego zdarzenia. Myśli non stop o tym człowieku. Ja to wiem i czuję. Zdradziłem swoją zona w momencie gdy poczułem się odrzucony i traktowany w sposób podmiotowy. Oczywiście żałuje tego bo skrzywdziłem także inną kobietę , którą sie we nie zakochała. Ja też darzyłem ją uczuciem. Jednakże teraz wiem ,że rodzina jest najważniejsza. Nie jestem złym człowiekiem. Nie mam nałogów. Popełniłem błąd którego żałuję. Mieszkamy razem w jednym domu na który wzięliśmy kredyt wspólny. Moja zona założyła swoje konto miesiąc temu żeby udowodnić że, prowadzimy osobne gospodarstwa domowe. Rachunki płacimy po połowie, płace za paliwo(zona twierdzi że więcej jeżdżę).Kupuję artykuły spożywczy i gospodarstwa domowego. Gotuje obiady. Spędzam czas wolny z dzieckiem. Nie sypiam z zoną od roku ponieważ to ona tego nie chce. W pozwie podała to jako jeden z argumentów. Opowiada swoim znajomym ,że ją zdradzam. Ja nigdy nikomu nie powiedziałem o jej zdradzie. Proszę mi napisać czy z formalnego punktu widzenia jestem na przegranej pozycji? Czy sprawa jest tak oczywiste ,że kwestia rozwodu to tylko formalność i postawienie pieczątki. Najważniejsze jest to ,że nadal ja kocham (może nie tak jak kiedyś) ona natomiast z cała stanowczością twierdzi ,że mnie nie kocha!

Co zrobić aby przekonać Sąd że ten rozwód nie ma sensu. Może wtedy będzie czas na to by dać nam szansę!

2008.12.2 8:35:4

witan złożyłam pozew rozwodowy ale pogodziliśmy sie z mężem i chcemy jeszcze raz spróbować mam pytanie jak napisać wniosek o wycofanie pozwu i czy musze ten wniosek dostarczyć osobiście?wolałabym go jednak wysłać czy jest to możliwe?bardzo prosze o odpowiedz

2009.1.6 19:58:18

Rownież z męzem doszliśmy do porozumienia, i chcemy wycofać pozew rozwodowy oraz alimentacyjny. Czy jest szansa na odzyskanie dokonanej wpłaty 600zł i jak powinnien zostac napisany wniosek ??

2009.1.23 10:56:6

Witam

mam podobny problem:
mój mąż złożył pozew o rozwód bez orzekania o winie, odbyło się spotkanie pojednawcze na którym wspólnie oboje stwierdziliśmy, że chcemy rozwodu i został wyznaczony termin I rozprawy. Mąż na niej się nie stawił ja zaś dowiedziałam się od sędziny, że został złożony wniosek o wycofanie pozwu, poniewaz doszliśmy do porozumienia, co jest nieprawdą.
Złożyłam do sądu pismo w którym oświadczyłam, że nie zgadzam się na wycofanie wniosku. Dowiedziałam się również, że w ciągu 7 dni od złożenia mojego pisma sąd wyśle tę informację do mnie oraz mojego męża. A także zostanie przesłana informacja o wyznaczeniu terminu rozprawy, która powinna się odbyć w terminie 14 dni - ponieważ nie jest to nowa sprawa tylko kontynuacja poprzedniej.
Jednakże ja nie dostałam żadnego pisma z sądu z datą rozprawy, mój mąż natomiast otrzymał tylko informację, że nie zgodziłam się na wycofanie pozwu. Proszę o informacje jak wygladają terminy rozpraw w takim przypadku

2009.2.6 11:48:35

pracuje w angli zamierzam dzis popelnic samobujstwo przyczyna jest pozew rozwodowy mojej zony mam corke wiodlo nam sie dobrze 3 miesiace temu moje zapewnienia o powrocie do kraju nic nie pomagaja ze strachu posikuje w majtki ja nadal kocham zone i corke choc zawsze bylem daleko ale nie potrafie bez nich zyc normalnie kocham je ponad wszystko powiedzialem o tym zonie ale ona nadal nie wierzy w moja poprawe a ja nie moge ich stracic czy jest ktos kto moze pomoc w przekonaniu mojej zony jej numer tel 663 128 878 prosze o nie wiele tylko o pomoc dodam jeszcze ze pomimo naszej rozlaki nigdy jej nie zdradzilem mamy po 30 lat

2009.2.11 16:11:7

witam ja mam to samo pracuje w niemczech a zona zlozyla pozew kocham ja tak barbzo ze nie widze sensu zycia dalej mamy corke izunie 4 latka dlamnie to jest chyba koniec swiata pozdrawiam015778560592 sebastian ja w srode bede w polsce zadzwonie do twojej zony sproje z nia porozmawiac pozdrawiam

2009.4.5 19:46:13

przeszłam taka stułacje tez zlozylam pozew o rozwod ale po 6 mies na pierwszej rozprawie na poczatku rozprawy wycofalam go zaporozumieniem stron.postanowilismy sprobowac raz jeszcze mi sad zwrocil caly wklad oplaty tj 600 zl jakie zaplacilam na pocatku by wogole zlozyc pozew.olat inych nie ma poza kwota 6 zl za odpid tej decyzji.:)

2009.4.10 18:24:2

jak mam napisać o wycofanie sprawy rozwodowej???pomóżcie:(

2009.4.14 17:27:2

Witam!
Wniosłam pozew o rozwód na początku lipca i na dzień dzisiejszy doszłam do porozumienia z mężem i chcemy ze sobą zamieszkać i razem wychowywać dzieci.Sąd zwolnił mnie z opłaty za rozprawę,na 20 października mamy sprawę rozwodową proszę o pomoc jak mam wycofać pozew.Czekam na jakieś informacje na maila mwierzbicka13@wp.pl z góry dziękuje

2009.8.19 21:2:11

Otrzymałem termin rozprawy rozwodowej Po głebszej analizie co do skutków procesu postanowiłem cofnąc pozew rozwodowy przed rozpoczeciem rozprawy Czy jest to możliwe i co powinienem w tej materii zrobić ?

2009.12.6 13:23:26

MUSISZ PRZECZYTAĆ:

Nazywam się Susan Davis, amd z Glasgow w Wielkiej Brytanii. Chcę zeznawać o wielkim człowieku nazwie Doktor Dr Ogundele, byłem oszukany tak wiele razy i nigdy dotąd nie widziałem żadnego potężnego człowieka, jak dr Ogundele, mój mąż zostawił mnie, ponieważ nie mogłem mieć własnego dziecka, a drugi powód był także dlatego, że nie byliśmy w stanie opłacać nienarodzonego dziecka, pewnego dnia jako zdegradowana kobieta, którą pojechałem do internetu, a ja spotkałem się z postem dr Ogundele napisanym przez kobietę, z którą pomagał wcześniej, zachęcam się do kontaktu z nim, pierwsze słowo, które powiedział mi, że powinienem być szczęśliwy, że skontaktowałeś się z nim, że moje problemy się skończą, kilka dni po jego modlitwach i konsultacji mój mąż wrócił z błaganiem i wyprowadził nas z ubóstwa swoimi mocami, z przyjemnością informujemy każdego czytałem to, że mam własne dziecko na drodze. Dr Ogundele jest jak żaden inny czary, ma doskonałe rozwiązanie problemów związanych z relacjami, ubóstwem, chorobami i małżeństwem, a nawet sprawi, że będziesz miał szczęście w swoim życiu. Wierzę mu i dziś cieszę się, że wszyscy wiedzą, że ten czarujący czarodzieja ma moc do problemów życia z wszelkimi rodzajami choroby z jego mocą. bo wierzyli w Niego, mam szczęście. Dziękuję, że ci ludzie wciąż tam są i potrzebują pomocy, a ja go upuszczę, skontaktujesz się z nim, a potem wyskakujesz za mnie. Dr.Ogundele napisz do swojego: ogundeletempleofsolution@gmail.com lub swojego telefonu: +27618920352

2017.9.7 23:0:2

jak napisać wniosek o cofniecie pozwu rozwodowego gdy jeszcze nie było pierwszej sprawy?

2018.1.17 21:12:56

Złożyłam pozew rozwodowy. Po ok.2 tygodniach po namowie i presji męża napisałam do sądu o wycofanie pozwu rozwojowego. Jak tylko to wysłałam do sądu, mąż wrócił do swoich wczesniejszych zachowań. Teraz żałuję że wycofałam pozew.
Czy jest jakaś możliwość wznowienia machiny sądowej. Z sądu jeszcze nic nie dostałam...

2018.5.9 7:59:45

witajcie
w zeszłym roku mąż złożył pozew o rozwód z powodu różnych charakterów po czym zawiesił sprawę podobno mieliśmy szanse się dogadać teraz widzę iż raczej się nie dogadamy i z tym wiąże się moje pytanie
czy osoba pozwana może wznowić wniosek o rozwód? czy powinnam napisać nowy pozew

2018.5.20 2:53:48

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika