Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Wyrównanie alimentów za ubiegły rok

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Dzień dobry
  Od kilku lat mam przyznany fundusz alimentacyjny, na początku roku 2016 było to 300zł. W połowie czerwca 2016 roku odbyła się rozprawa o podniesienie kwoty alimentów, które ostatecznie zostały podwyższone. W chwili uzyskania tytułu wykonawczego (lipiec) zaniosłem wyrok do MOPRu. Od października otrzymuję już podwyższoną kwotę, ale zastanawiam się czy nie powinno być wyrównania za pierwszą połowe 2016 roku. W wyroku znajduje się punkt "(...)podwyższa alimenty z dniem 04 stycznia 2016 roku do kwoty po 600 złotych miesięcznie(...)z ustawowymi odstetkami w stosunku rocznym w przypadku uchybienia w płatności rat alimentacyjnych".
  Jestem studentem i te kilkaset złotych to dla mnie bardzo dużo. Sam nie do końca potrafię to określić, a zdania są podzielone.
  Czy mógłby ktoś mi poradzić czy jest możliwość uzyskania wyrównania za pierwszą połowę 2016 rok jeśli dokument został doniesiony w lipcu czy może oni wyrównują tylko od momentu dostarczenia dokumentów ?
  Serdecznie dziękuje

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane