Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Zabezpieczenie alimentacyjne na czas trwania sprawy rozwodowej

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Zwracam się z prośbą o informację. Mąż rozwodzi się ze mną (to on złożył wniosek rozwodowy) i chce całą winę za rozpad małżeństwa zrzucić na mnie. Mam dziecko. Zazwyczaj sprawy rozwodowe trwają bardzo długo. Nie dam rady sama utrzymać dziecka do czasu ogłoszenia wyroku i przyznania mi alimentów na dziecko. Czy mogę w w takiej sytuacji wnioskowac o zabezpieczenie alimentów na dziecko na czas trwania rozprawy? Czy jest jakiś wzór takiego wniosku i gdzie go mogę znaleźć? A może ktoś posiada wzór w/w wniosku i podzieli się nim ze mną?

    Odpowiedz Cytuj
  • Witam, Oczywiście może Pani np. w odpowiedzi na pozew rozwodowy złożyć wniosek o orzeczenie w przedmiocie zabezpieczenia określonej kwoty alimentów płatnej do 10 każdego miesiąca. Obowiązek alimentacyjny spoczywający na rodzicu wobec dziecka nie wymaga nawet wykazywania dowodów na jego zachodzenie. Wystarczy wniosek z podaniem kwoty o jego orzeczenie. Wzory takich wniosków składanych samoistnie są dostępne np. na internecie na portalach prawniczych. W razie dodatkowych pytań proszę o kontakt.

  • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane