Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

zakup auta podczas malzenstwa

Auto zostalo zakupione podczas trwania malzenstwa. Wlascicielem auta jest maz, jestesmy teraz w tzw. separacji , mieszkam w innym miejscu niz jestem zameldowana od stycznia 2007. Czy maz bez mojej wiedzy ma prawo sprzedazy oraz czy atuo zostanie wliczone w podzial majatku ??

2007.6.18 18:22:18

Odpowiedzi w temacie: zakup auta podczas malzenstwa (17)

Nie ma takiego prawa !!! Jeżeli dojdzie do podziału majątku to samochód będzie jego składnikiem. Wszystko co kupiliście w trakcie trwania związku jest dobrem wspólnym. Rada: jeżeli doszłaś do tego momentu, że wybrałaś separację, to rozwiedź się. Zostaw to wszystko za sobą i pamiętaj, że to Ty jesteś najważniejsza. Odwagi !

2007.6.19 10:37:29

Sprzedać może, ale i tak w trakcie podziału majątku sąd wliczy autko do majątku. Twój były powiększy sobie tylko koszty, bo sąd może wysłać biegłego do wyceny autka np. na drugi koniec Polski gdzie zostanie ono sprzedane. Z drugiej strony Twój eks skorzysta, bo sprzeda dziś za np. 30 tys. zł, a za np. dwa lata kiedy dojdzie do wyceny samochodu będzie ono warte już tylko 15 tys. zł, bo przedmioty do podziału majątku wycenia się na dzień podziału, a nie na dzień rozstania.

2007.6.19 12:20:17

mam seperacje orzeczona przez sad byly dwie sprawy miedzy jedna a druga zostal zakupiony samochod za dwa dni mam rozwod i czy moge wystapic o jego naleznosc skoro zostal sprzedany???

2007.12.1 21:43:41

Zakupilismy z męzem auto na kredyt teraz maz chce samochód zabrac ja jestem wspólwłascicielem.czy moge np meza czesc auta spłacic z tym ze kredyt tez pójdzie na połowe

2008.4.6 15:45:27

auto zakupione w malżeństwie żona nie dopisana auto idzie na podzial

2008.4.26 11:9:45

A jeśli auto jest zakupione w trakcie małżeństwa ale majątku (spadku) zony? Napewno nie idzie do podziału. A jeśli w takiej sytacji do kupionego ze spadku autka żona w dobrej wierze dopisała męża? CO TO ZNACZY TEMEAT LUDZKI JAK ZMIENIĆ TEMAT????

2008.5.4 15:20:54

Jakie mam prawa.Auto zostało zakupione podczas małżeństwa ale nie jestem współwłaścicielem.Teraz mi go niechce dać.

2008.6.12 11:28:18

Jestem po rozwodzie trzy lata.Chcę srzedać osiemnastoletnie auto.Jest w złym stanie .Była zona po rozwodzie zmieniła nazwisko na pa nieńskie.Jest współwłaścicielem auta które nie podlega podziałowi majątku ze względu na wiek auta i ogóny stan techniczny.Robi problemy przy sprzedaży.Co zrobić?

2008.6.30 16:18:12

proszę o poradę gdy już nie mieszkałam z mężem ale przed rozwodem zakupiłam samochód za kwotę 2tysięcy zł w złym stanie jakiś miesiąc temu samochód się zepsuł i sprzedałam go za kwotę 100zł ponieważ byłam za granicą i nie stać mnie na złomowanie czy obecnie były mąż ma prawo żadać połowy ceny samochodu ja w chwili kupna nie miałam żadnych od niego pieniędzy a same długi które wziełam na siebie by w końcu mieć spokój proszę o odpowiedz

2008.7.2 0:6:24

Jestem po rozwodzie trzy lata.Chcę srzedać osiemnastoletnie auto.Jest w złym stanie .Była zona po rozwodzie zmieniła nazwisko na panieńskie.Jest współwłaścicielem auta które nie podlega podziałowi majątku ze względu na wiek auta i ogólny stan techniczny.Robi problemy przy sprzedaży.Co zrobić?

2008.7.5 13:37:27

w czsie małużeństwa mieliśmy firmę transportową czy po rozwodzie coś mi się należy

2008.10.5 9:53:49

oczywiscie, ma jak najbardziej prawo sprzedac auto, i nie musi sie Ciebie pytac o zgode, bo nie jestes wspolwlascicielem auta, ale to i tak wyjdzie na sprawie, jako "stan posiadanie" nie ma autka, ale teoretycznie sa pieniazki

2009.4.15 17:15:6

Mąż wraca na tygodniowy urlop z zagranicy i oznajmia żonie, że zabiera auto (ona jest właścicielem, on - współwlaścicielem) i mówi, że tego auta już nie zobaczy, że podziału dokona sąd. On sam wyjeżdża, a auto zostaje odstawione pod posesję jego rodziców. Czy ma takie prawo? Dodam, że z żoną w Polsce pozostaje dwoje ich dzieci (małych)

2017.1.30 21:54:43

Chce zakupic auto -jestem podzcas trwania rozwodu. Moj maz mieszka w pOlsce,ja z dziecmi w Niemczech-czy po zakupie auta bede musiala splacic meza?

2017.5.29 14:21:21

Mam pytanie właśnie zaczynamy się rozwodzić mamy dwa auta na krety na męża. Mąż chce auta teraz zabrać A teściowa zaznać w sądzie że część na nie dala.czyli mi się nic nie będzie należą?

2017.12.11 22:57:52

maz kupil auto jestesmy w umownej separacji czy jak sprzeda auto pieniadze bede nalezaly tez dla mnie prosze o odpowiedz .

2018.3.23 9:24:26

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika