Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Zasiłek dla samotnie wychowującej matki

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Kto i jakie skutki ponosi gdyby Urz. Miasta i Gminy dowiedział się o przypadku niesłusznie pobieranego zasiłku dla samotnie wychowującej matki, kiedy to matka mieszkała z pracującym narzeczonym i wspólnie prowadzili gospodarstwo domowe. A zatem faktycznie nie była samotna, czyli było to wyłudzenie od państwa nienależnego zasiłku. Obecnie rodzice dziecka nie są już razem. Konsekwencje ponoszą oboje rodziców, czy tylko matka dziecka.

  Odpowiedz Cytuj
 • piotr
  Wysłany: 2007-01-23 21:20:45

  Pracownicy Urzędu musieliby przeprowadzic wywiad środowiskowy i udowodnic,ze tak jest i wtedy matka dziecka wracałaby te pieniadze
  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 • goga
  Wysłany: 2008-04-29 14:21:02

  mamy podobna sytuacje tylko ze ja jestem sama a ojciec dziecka ma inna,na poczatku nie uznal dziecka a pozniej to zrobil i teraz Mops mowi ze nie jestem samotna matka,i kaza mi oddawac ten dodatek dla samotnych matek.prosze o rade
  Odpowiedz Cytuj
 • sylw alimenty.pl
  Wysłany: 2009-03-22 15:01:38

  ja tez mam dziecko i partnera ale nie jestesmy w zwiazku malzenskim zyjemy na tak zwana kocia lape czy z tego tytulu nie przysluguje mi sie zasilek dla samotnie wychowujacych matek?
  Odpowiedz Cytuj
 • anka alimenty.pl
  Wysłany: 2009-03-24 11:36:43

  nie przysluguje ci jezeli dziecko nosi nazwisko ojca
  Odpowiedz Cytuj
 • Monia :( alimenty.pl
  Wysłany: 2009-04-25 13:55:51

  Czy zona ktora nie mieszka z mezem tylko osobno bez zadnej spray moze otrzymac zasilek ? ja dlugo sie z mezem meczylam bo jego rodzina to rodzice i rodzenstwo ! bylismy ze soba 4 lata a w tym 2 po slubie no i mamy dwoje dzieci jeden ma 1,6 a drugi 7 mies. tylko to jest trodne bo kocham go nad zycie a on nie chce byc z nami ! czekam na odp :(
  Odpowiedz Cytuj
 • niki-misio alimenty.pl
  Wysłany: 2009-05-14 03:30:03

  witam,teraz juz tak,przysluguje ci prawo do zaliczki alimentacyjnej,od wrzesnia 2008.wiem bo malam problem z tym.i staram sie o nadplate poprzednich lat,z wyrokiem sadu w rece,ale trudno to jest tylko polska
  Odpowiedz Cytuj
 • felipe alimenty.pl
  Wysłany: 2009-06-01 13:51:15

  [b]Witam czy ktoś wie jaka jest wysokość zasiłku dla matki samotnie wyhowującej 2 dzieci??[/b]
  Odpowiedz Cytuj
 • Anita:( alimenty.pl
  Wysłany: 2009-06-03 21:42:55

  Witam, może mi ktoś udzielić informacji czy przysługuje mi zasiłek dla samotnie wychowującej matki. Mój synek ma nazwisko pożal się Boże ojca. Ojciec też zorientował się , że może pobirać rodzinne i wykorzystał to, w zasadzie pieniądze te należą sie dziecku, ale ..... . Chciałabym się dowiedzieć czy w ogóle mogę starać sie o ten zasiłek. z tym że rodzinne od pażdziernika będę składała na siebie. Z góry dziękuję za pomoc.
  Odpowiedz Cytuj
 • iwa alimenty.pl
  Wysłany: 2009-06-16 18:08:45

  witam wychowuje sama dziecko i mieszkamy z moja matka i rodzenstwem dostaje rodzinne i na samotna matke lacznie 218 zl i za te pieniadze mam utrzymac dziecko i po czesci siebie do tego matka kaze mi sie dokladac i grozi ze bede mosiala sie wyprowadzic jezeli sie nie zaczne dokladac do mieszkania . Czy przysluguje mi jeszcze cos ? a i jeszcze dodam ze ojciec dziecka siedzi i nie mam alimentow .W mopsie nie chca mi dac nic wiecej bo pani stwierdzila ze zawsze talerz zupy dostane
  Odpowiedz Cytuj
 • anetkaaaa alimenty.pl
  Wysłany: 2009-07-02 01:59:44

  witam mam pytanie jakie prawa przysluguja samotnej matce wychowujacej dziecko ale o nazwisku ojca biologicznego.Dostaje rodzinne i alimenty z funduszu alimentacyjnego poniewaz ojciec dziecka nie lozy na dziecko i siedzi w zakladzie karnnym mieszkam z rodzenstwem i mama nikt mi nie pomaga zyje tylko z dzieckiem tylko z tego co udalo nam sie zalatwic.Moje pyanie brzmi o co moge sie jeszcze starac jakie mam prawa do zasilku w opiece i czy mam wieszke prawa na to by dostac mieszkanie? pomuszcie
  Odpowiedz Cytuj
 • ANETA W. alimenty.pl
  Wysłany: 2009-08-10 08:51:39

  Witam, moja siostra obecnie jest na urlopie wychowawczym bezpłatnym . Ma dwoje dzieci i samotnie je wychowuje. Dzieci mają nazwisko ojca ale nie mieszkają razem. Nie byli małżeństwem , nie mieszkali razem i nie prowadzą tzw. gospodarstwa domowego. Ojciec dzieci kiedy ma ochotę to da jakieś pieniądze.Siostra mieszka cały czas z rodzicami. Czy w takiej sytuacji może ubiegać się o rodzinne i zasiłek dla samotnie wychowującej matki? Dziwna sytuacja ale cóż zrobić. Proszę o informację.
  Odpowiedz Cytuj
 • Kto i jakie skutki ponosi gdyby Urz. Miasta i Gminy dowiedział się o przypadku niesłusznie pobieranego zasiłku dla samotnie wychowującej matki, kiedy to matka mieszkała z pracującym narzeczonym i wspólnie prowadzili gospodarstwo domowe. A zatem faktycznie nie była samotna, czyli było to wyłudzenie od państwa nienależnego zasiłku. Obecnie rodzice dziecka nie są już razem. Konsekwencje ponoszą oboje rodziców, czy tylko matka dziecka.
  Odpowiedz Cytuj
 • mam dwoje dzieci.za pare dni moj partner musi wstawic się do aresztu.Zaznaczam że mimo zaistniałej sytułacji żyjemy razem.Czy w takim wypadku pomimo że będzie odsiadywał wyrok ja jako w tym czasie matka sama wychowująca dzieci mogę starac sie o zasilek.Jak będe traktowana?
  Odpowiedz Cytuj

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Wypłata z Funduszu Alimentacyjnego

  Jestem po rozwodzie. Samotnie wychowuję córkę. Były mąż jest zawieszony w prawach rodzicielskich, gdyż od kilku lat przebywa za granicą i jest nieznany z miejsca pobytu. Czy w tej sytuacji przysługuje mi status matki samotnie wychowującej dziecko i np. bezterminowy zasiłek w rejonowym urzędzie pracy lub inna pomoc socjalna?

 • Świadczenia rodzinne a zasądzone alimenty

  Matka i biologiczny ojciec dziecka nie pozostają w związku małżeńskim i nie żyją z sobą. Dziecko (dwuletnie) zostanie uznane przed kierownikiem USC i podpisane zostałoby porozumienie alimentacyjnego określającego wysokość alimentów. Kobieta ta twierdzi, że tylko sądownie ustalone alimenty dają jej do tego prawo do uzyskania świadczeń socjalnych. Czy porozumienie ma wystarczającą moc prawną dla matki dziecka, która nie pracuje i ma zamiar korzystać z instytucji pomocy społecznej, innych świadczeń na dziecko (zasiłek rodzinny), zasiłek dla matki samotnie wychowującej dziecko? Czy takie porozumienie powinno zostać sporządzone notarialnie, lub wniesiona opłata skarbowa? Jaki jest koszt ustalenia sądownie alimentów?

 • Zasiłek dla samotnego rodzica

  Czy kobieta wychowująca dzieci po rozwodzie, zamieszkująca wspólnie z konkubentem (od ok.2,5 roku, dzieci nie są dziećmi konkubenta) spełniała warunki "matki samotnie wychowującej dzieci"? Konkubent w pełni uczestniczy w prowadzeniu domu i wychowywaniu dzieci (ma bardzo dobry kontakt z dziećmi).

 • Zmiana sposobu opodatkowania w ciągu roku

  Do dnia 31 sierpnia byłam zatrudniona na umowę o pracę. W dniu 15 września rozpoczynam działalność gospodarczą nie związaną z dotychczasowym zatrudnieniem i zamierzam wybrać opodatkowanie podatkiem liniowym w wysokości 19%. Czy w odniesieniu do rozliczanego na zasadach ogólnych okresu od 1.01 do 31.08.2007 r., będę mogła skorzystać z przywilejów wiążących się z opodatkowaniem osoby samotnie wychowującej dziecko?

 • Wysokość zasiłku wychowawczego

  Czy urlop wychowawczy jest urlopem płatnym? Jeśli tak to w jakich okolicznościach?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane