Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Zawiadomienie o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie alimentów

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Witam. W tym roku ukończyłem edukację w szkole średniej i nie zamierzam kontynuować nauki na studiach. Do tej pory pobierałem świadczenia alimentacyjne. Alimenty otrzymywałem "od państwa", bo ojciec nie płacił.Dzisiaj otrzymałem z GOPS-u Zawiadomienie o wszczęciu postępowania administracyjnego. Mam do 3 dni stawić się w urzędzie do wyjaśnienia... Stąd moje pytania:

    1) Czy po ukończeniu szkoły powinienem o tym powiadomić GOPS? Wcześniej wydawało mi się że nie, bo wystarczy jak nie wystąpię z kolejnym wnioskiem o przyznanie mi alimentów...?

    2) Czy mogą z tego wyniknąć jakieś konsekwencje?

    Proszę o pomoc. Pozdrawiam

    Odpowiedz Cytuj
  • Zawiadomienie ma taką treść: "Na podstawie art. 61 § 1 i 4 ustawy z dnia 14 czerwca 1960r. Kodeks postępowania administracyjnego (tj.: Dz.U. 2013r., poz.267) zawiadamia się o wszczęciu z urzędu postępowania administracyjnego w sprawie uchylenia decyzji :GOPS.5220.103.64.2012 z dnia 01-10-2012r. w części dotyczącej przyznania świadczenia z funduszu alimentacyjnego w miesiącu wrzesień 2013r. Ponadto zgodnie z art. 19 ust.1 ustawy dnia 07 września 2007r. o pomocy osobom uprawnionym do alimentów (tekst jednolity: Dz.U. 2012r, poz.122, tutejszy organ wzywa Pana do dostarczenia w terminie 3 dni od daty otrzymania niniejszego pisma zaświadczenia o kontynuowaniu nauki w szkole ponadgimnazjalnej w roku szkolnym 2013/2014. Zgodnie z art. 10 § 1 Kodeksu postępowania administracyjnego organ zapewniając stronie czynny udział w__ postępowaniu umożliwia w terminie 7 dni od dnia otrzymania zawiadomienia wypowiedzenia się co do zebranych materiałów i zgłoszonych żądań w przedmiotowym postępowaniu w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w (...) od poniedziałku do środy w godzinach 7:30 do 15:30 oraz w czwartek w godzinach od 7:30 do 17:00, w piątek w godzinach od 7:30 do 14:00). Ponadto art. 41 § 1 Kodeksu postępowania administracyjnego stanowi, iż w toku postępowania strony oraz ich przedstawiciele i pełnomocnicy mają obowiązek zawiadomić organ administracji publicznej o każdej zmianie swego adresu, natomiast § 2 tegoż art. konkretyzuje powyższy zapis - w razie zaniedbania obowiązku określonego w § 1 doręczenie pisma pod dotychczasowym adresem ma skutek prawny."
  • Reklama

  • yaro
    Wysłany: 2017-11-16 15:23:39

    .Otrzymalem zawiadomienie o wszczeciu postepowania administracyjnego w sprawie wyrejestrowania pojazdu posiadajacego: nemer vin xxx numer rejestracyjny xxx w zwiazku z otrzymaniem informacji o zarejestrowaniu tego pojazdu w panstwie czlonkowskim -SK. pojazd sprzedalem w czerwcu albo poczatek lipca a kupujacy dopiero dwa dni temu zarejestrowal.Mam pytanie bo nie wiem o co chodzi z tym wszczeciem postepowania.Nie musze sie stawiac na zadna date w celu wyjasniena i nie wiem po co to mim wyslano.Pozdrawiam
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane