Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

zawieszenie egzekucji komorniczych

poszukuje informacji na temat zawieszenia egzekucji komorniczych. od ponad roku czasu dobrowolnie place alimenty do kancelari komorniczej a chcialbym aby zawiesic postepowanie komornicze gdyz koszty zwiazane z egzekucja chcialbym przekazywac dziecku a nie oplacac pracowników kancelari nadmieniam ze matka dziecka nie chce dobrowolnie zrezygnowac z komornika prosze o pomoc. co mam zrobic w tej sytuacji ja

2005.8.10 19:38:45

Odpowiedzi w temacie: zawieszenie egzekucji komorniczych (9)

Odpowiedź jest prosta. W myśl KPC, jeżeli alimenty wpłacisz bezpośrdenio osobie której jesteś dłużnikiem, ona MA OBOWIĄZEK poinformować komornika. Za tą wpłatę koszty komornicze nie sa naliczane. Pamiętaj, że musisz mieć dowód wpłaty. Jak spłacisz wszystkie zaległe alimentty, komornik powinien wycofać się z egzekucji i koszty nie będą naliczane. Najlepiej wpłacaj tej osobie alimenty na konto.

2005.8.20 7:56:8

Niestety, jestem innego zdania. Mam z mężem taką samą sytuację.Ex mojego męża nie ma zamiaru wycofać komornika mimo że już od 7 miesięcy płacimy w terminie i w prawidłowej wysokości łącznie z opłatami komorniczymi.Od czterech miesięcy płacimy w Kancelarii Komorniczej jeszcze przed terminem. Niestety komornik powiedział że wycofać to może tylko ex mojego męża. Jedyną jeszcze możliwością jest skierowanie sprawy do Sądu ale wcześniej trzeba napisać formalne pismo do byłej z prośbą o wycofanie komornika gdyż naraża nas na dodatkowe niepotrzebne koszty oraz wzmianki na temat tego że jak tego nie zrobi to sprawa zostanie skierowana do Sądu. My też jesteśmy bezradni a jeszcze teraz mamy sprawę o podwyższenie alimentów ale jeżeli w tej sprawie nie uda się wycofać tego komornika to będziemy kierować sprawę do Sądu. Pozdrawiam i szczerze życzę powodzenia.

2008.3.31 20:50:27

mam pytanie nie place alimentów od 3 lat na moja córkę ponieważ jest pełnoletnia i założyła już rodzinę ale wciąż spłacam zaległe alimenty które wypłacał jej kiedyś ZUS przez komornika co mogę zrobić by płacić bezpośrednio do ZUS i czy wciąż naliczane są odsetki od tej kwoty i koszty komornicze dziękuje

2009.3.1 21:9:2

Zwróć się do ZUS-u z propozycją zawarcia ugody odnośnie dobrowolnej spłaty zadłużenia względem ZUS-FAL.NIe powinienes mieć dodatkowych opłat.pozdrawiam

2009.3.9 18:9:19

Mam pytanie. Mam zasądzone alimenty na dzieci i od [b]marca tego roku[/b] powinienem płacić na dzieci 500 zł. Płaciłem co miesiąc niepełne i ex zgłosiła do komornika. Przyszło do zapłacenia(uwaga!) za czas od [b]marca zeszłego roku![/b] Ex poszła to wyjaśnić, bo nie wierzyła szczęściu, komornik jej wyjaśnił że sąd tak mu podał. W sądzie jej potwierdzili ze tak mogą zrobić. Nie wiem czy mówi prawdę, bo nie chce mi się uwierzyć w taką niesprawiedliwość. Tylko ex może teraz odwołać komornika, ale nie chce. Czy ktoś może wie jak z tym sobie poradzić? Miałem zadłużenie zaledwie700zł a teraz mam 8750

2009.7.21 18:39:42

To jest możliwe. Można domagać się u komornika alimentów za dłuższy okres czasu. Jeżeli masz kwity, że płaciłeś, to jeszcze jakiś artgument na Twoją korzyść, jeżeli nie masz to d..a! Jeżeli to błąd należy to wyjaśnić bo długu nikt Ci nie daruje, a komornik tym bardziej bo z tego jest kasa dla niego.

2009.7.24 16:17:17

mam podobny problem
chyba jednak w koncu dojde do porozumienia z matka dzieci, zeby w koncu wycofala egzekucje.
15% co miesiac piechota nie chodzi, a w/g mnie ta kasa idzie psu w ...

jest jeszcze jedno rozwiazanie. (tu)
(ponoc nie jest to regula, ale u mnie sie zgodzil)
komornicy wyrazaja zgode na wstrzymanie egzekucji w przypadku jednorazowej wplaty kaucji w wysokosci 6-krotnych miesiecznecznych naleznosci.

pozdrawiam.

2009.11.19 19:48:37

Hej ! Witam ! Broń boże nie uchylam się od płacenia alimentów,dzieciaki kocham i chce na nie łożyć ale paradoksalnie za długi żony (z którą nie mam niestety rozwodu)komornik zajął moje wynagrodzenie (z tego co wyliczyłem będzie tak przez 5 miesięcy) więc nie mam z czego płacić(zasądzone 1000 zł)I wpędzam się przez to w kłopoty bo ,,żonę,, oczywiście nie obchodzi to,że nie mam pieniędzy chociaż spłacam przymusowo jej zaległości ... Haha.Śmieszne ale prawdziwe.Pozdrawiam wszystkich alimenciarzy (szczególnie tych ,którzy siedzieli,siedzą lub będą siedzieć). Pa ,aha póki co zbieram na te alimenty (każda kwota ratuje-nawet 1zł,jak będę mógł to kiedyś też pomogę) .Jeszcze raz pozdrawiam

2010.3.24 15:8:9

Mam komornika na wyplacie za zalegle alimenty ktorych nie spalcalem z powodu utraty pracy. Obecnie pracuje i tan z kolei zabiera mi ponad polowe wypalty. Chcialbym dobrowolnie zaczac splacac biezace alimenty i komornikowi wplacac jakas czesc na poczet starego dlugu,aby nie zajmowal mi wyplaty Czy jest taka mozliwosc?

2010.5.28 20:40:57

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika