Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Zmiana opiekuna prawnego z matki na ojca

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Matka wyjeżdża za granicę na pracę i nie chce oddać pełnej opieki nad dzieckiem jemu ojcu tylko swoim rodzicom (dziadkom dziecka). Czy ktoś był w podobnej sytuacji? Chciałabym dowiedzieć się zanim pojedziemy do adwokata na co mamy się nastawic? Dodam że dziecko ma u nas swój pokój i bardzo dobre warunki. Czy jeśli sąd przyzna ojcu pełną opiekę to czy nadal będziemy płacić alimenty czy zostanie to wstrzymane?

  Odpowiedz Cytuj
 • kakan
  Wysłany: 2017-09-20 10:05:06

  U nas bylo podobnie. Nie bedziecie placic alimentow jesli prawnie dziecko bedzie pod wasza opieka. to zona bedzie placic alimenty. A co do opieki to tak. Generalnie ojciec ma wieksze prawo do dziecka niz dziadkowie, ale wiadomo ze nasze sady ojcom nie sa przychylne, dlatego powinniscie isc do adwokata, ktory juz prowadzil takie sprawy. moim zdaniem tylko w ten sposob macie szanse wygrac. Ja korzystalem z pomocy pana Bartłomieja z Legaleo w Gliwicach
 • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane