Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Żona ma dziecko z innym

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Witam, dziecko urodzone w małżeństwie jest od razu uznawane za moje?? Co powinienem zrobić jeśli wiem że dziecko mojej żony nie jest moje?? Badania genetyczne czy pozew do sądu o zaprzeczenie?? 


    Odpowiedz Cytuj
  • Wniosek do sądu o ustalenie ojcostwa.
    Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


  • Samochód w spadku po ojcu

    Czy jeśli zmarły ojciec pozostawił w spadku samochód osobowy, a nabywał go w trakcie trwania małżeństwa z matką ( jak rozumiem samochód ten stanowił wspólność majatkową), to w jakiej części dziedziczy go żona a w jakiej części jedyne ich, pełnoletnie dziecko?

  • Wysokość alimentów dla żony i dziecka

    Mam żonę i dziecko. Ostatnio zasądzono mi alimenty na dziecko pozamałżeńskie. Jeżeli moja żona wystąpiłaby o alimenty dla siebie i naszego dziecka to kto ma pierwszeństwo w otrzymaniu świadczenia - moja żona i dziecko czy też dziecko pozamałżeńskie? W jakich proporcjach otrzymywałyby alimenty moja żona i dziecko? Jak na taką sytuację zapatrują się sądy?

  • Opieka nad dzieckiem zmarłego małżonka

    Jestem mężczyzną samotnie wychowującym pięcioletnie dziecko. Żona moja zginęła w wypadku samochodowym. W tym roku zamierzam ponownie wejść w związek małżeński. Jak wyglądać będzie sytuacja mojego dziecka w przypadku mojej śmierci po zawarciu związku małżeńskiego? Mianowicie wątpliwość pojawia się, czy będzie potrzebna rodzina zastępcza, sierociniec czy też nowa małżonka będzie mogła wychowywać dziecko. Oczywiście pojawia się dylemat, bo w przypadku mojej śmierci oczywiste jest, że będzie sobie też próbować ułożyć życie, więc jakie prawa i w jakiej sytuacji nabędzie do mojego dziecka inny mężczyzna?

  • Zwolnienie z tytułu opieki nad dzieckiem

    Czy zgodnie z art. 188 kodeksu pracy dwudniowe zwolnienie z pracy z zachowaniem prawa do wynagrodzenia (chodzi o osoby wychowujące dzieci do lat 14) przysługuje pracownikowi (mężczyźnie), gdy jego żona nie pracuje?

  • Uprawnienia ojca a widywanie się z dzieckiem

    Jestem w trakcie sprawy rozwodowej (tzn. po sprawie pojednawczej) i sąd na mój wniosek wydał postanowienie o sposobie kontaktowania się z dzieckiem. Jeżeli w tym postanowieniu zapisano, że mam spotykać się z dzieckiem dwa razy w tygodniu w obecności żony, od godz. 16 do 20, to czy w przypadku, kiedy dziecko pójdzie do przedszkola, a żona nie może wcześniej przyjechać niż ok. godz.17, mogę odebrać dziecko sam? Nadmieniam, że nie odbyło się jeszcze żadne posiedzenie w sprawie rozwodowej, nie mam żadnych ograniczonych praw rodzicielskich. Występowałem o wydanie postanowienia, ponieważ żona utrudnia mi wciąż kontakty z dzieckiem.

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane