Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

zwrot świadczeń pielęgnacyjnych

Witam.
Od 2012 roku pobierałam na mamę świadczenia pilęgnacyjne. W ubiegłym roku owiedziałam się że te świadczenia z dniem 30.06.2013 zostają wycofane. Otrzymałam możliwość wyjazdu do pracy na jeden miesiąc za granicę i z niej skorzystałam. W związku z tym w Urzędzie Gminy zgłosiłam swoją rezygnację z pobierania świadczeń pielęgnacyjnych na mamę, dodam że mama nie zostawała wówczas bez opieki, opiekę przejęła moja siostra. Nie chciałam aby przepisywano te świadczenia na moją siostrę tylko na ten ostatni miesiąc.
W tym roku te świaczenia zostały przywrócone, oraz zostają wypłacane zwroty za okres od 01.07.2013.
W momencie kiedy chciałam złóżyć taki wniosek bardzo nieuprzejmy Pan oznajmił mi, że nie przysługują mi ani świadczenia ani ich zwrot z tego tytułu iż w tamtym roku się ich zrzekłam. Gdy wyjaśniłam sytuację, że chciałam być uczciwa, bo wyjeżdżałam do pracy a opiekę nad mama sprawowała moja siostra. Nie zrzekłam sie opieki tylko z jednomiesięcznej wypłaty tego świadczenia. W odpowiedzi usłyszałam, że nic mi się nie należy bo zrezygnowałam.
Szukałam juz chyba wszędzie ale nie mogę znaleźć czy faktycznie mi te świadczenia nie przyslugują dlatego, że w ubiegłym roku zezygnowałam z ich pobrania w ostatnim miesiącu?
Czy czy śiwdczenia pielęgnacyjne i ich zwtrot nie zistana mi przyznane bo chciałam być uczciwa, a zrezygnowałam z nich tylko dlatego bo to był ostatni miesiąć ich wypłacania.
Proszę o odpowiedź.
Z góry bardzo dzięuję.
Pozdrawiam

2014.8.8 18:7:25

Nie ma jeszcze odpowiedzi w temacie: zwrot świadczeń pielęgnacyjnych

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika