Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Brak testamentu, podział majątku

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam, moja sprawa wyglada następująco, zmarła babcia 2 lata temu nie zostawiajac po sobie żadnego testamentu. Mieszkała z mężem i ze mną - wnuczka (jako w rodzinie zastępczej). Do podziału majątku jest trójka dzieci babci, moje pytanie jest takie: czy jako wnuczka w rodzinie zastępczej u dziadków należy mi sie coś ze spadku? Jak w tej chwili wyglada podział jej majątku (dom i podwórze) ? I czy sprawy podziału mogą ulec przedawnieniu? Dziękuje za wszystkie odpowiedzi

  Odpowiedz Cytuj
 • M
  Wysłany: 2018-04-15 18:25:29

  Pierwszeństwo w dziedziczeniu mają dzieci spadkodawcy potem wnuki. Czy zyją twoi rodzice biologiczni? Jeśli tak to twój ojciec lub matka (dziecko babci) dziedziczy, a nie Ty. Reasumując, jeśli babcia miała 3 dzieci i nie zostawiła testamentu to sąd dzieli spadek po rownych częściach na 3 dzieci (mimo, ze babcia byla rodziną zastępczą to nie należy sie tobie spadek) Jeśli twoi biologiczni rodzice nie żyją to sytuacja wygląda inaczej.
 • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane