Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

co sie dzieje z dlugami zmarlego

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • witam wszystkich prosze o pomoc w nastepujacej sprawie: 15 miesiecy temu ojciec zaciagnal kredyt a w czerwcu tego roku zmarl.Kredyt byl ubezpieczony od nieszczesliwych wypadkow ale tylko na rok (o czym nie zostalismy poinformowani).Wdowa nie zrzekla sie spadku, ale nie podpisala rowniez zgody na zaciagniecie tego kredytu. Czy bedzie musiala go spłacac?? Z tego co widze na forum opinie sa podzielone a ja tez slyszalam ze jesli nie wyrazala zgody pisemnie to splacac nie musi.Prosze o odpowiedz.

    Odpowiedz Cytuj
  • Wdowa nie zrzekła się spadku - to jest złe rozumowanie. Winno być spadkobiercy nie zrzekli się spadku. Ty jako dziecko po zmarłym ojcu jesteś również spadkobiercą tylko w innym niż żona zmarłego stosunku procentowym.. Jeśli w ciągu 6 miesięcy od śmierci ojca nie spisaliście prawnego zrzeczenia się spadku po zmarłym, to spadkobiercy przejmują cały spadek. Spadkiem nie tylko jest majątek ale również i dług zmarłego. Nie chcę Cię straszyć ale w tej sytuacji mógłbym uzyskać prawny tytuł przeciwko spadkobiercą. Małżeństwo bez zniesienia współwłasności do czegoś zobowiązuje.
    Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

  • Aga
    Wysłany: 2007-07-04 14:53:26

    Niestety będzie odpowiadała za długi i to bez ograniczenia, chyba że w ciągu 6 miesięcy złoży oświadczenie w sądzie o odrzuceniu spadku, tudzież oświadczy, że przyjmuje spadek z dobrodziejstwem inwentarza - wówczas będzie odpowiadała za długi, ale tylko do wartości spadku, który przypadł jej w udziale.
    Odpowiedz Cytuj

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane