Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Czy dom wchodzi w spadek?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Witam
    Matka ma ziemie i ma akt wlasnosci tej ziemi,na tej ziemi postawili z ojcem bardzo dawno dom. Dom nie ma aktu wlasnosci.Ojciec ma pole orne.
    Ojciec umiera i nie zostawia testamentu.
    Pytanie: Czy w skład spodku po ojcu wchodzi dom, ktory stoi na polu matki czy ten dom bedzie nalezal do spadku po matce?

    Odpowiedz Cytuj
  • Ogólna zasada jest taka, że czyja ziemia tego budynki. Jeżeli rodzice na dzień 04 listopada 1971r. byli małżeństwem (nawet jeżeli akt własności ziemi jest tylko na matkę) to oboje mają po połowie
  • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane