Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Czy należy się spadek?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Witam. Mam pytanie w sprawie spadku. Moja sytuacja jest nietypowa. Mianowice... Urodziłam się w 1985 r. Gdy miałam 13 lat rodzice zostali pozbawieni praw rodzicielskich. Moi prawni opiekunowie to dziadkowie (rodzice mamy- dziadek nie żyje), mama zmarła ubiegłego roku. Jej rodzeństwo to brat i siostra. Za życia dziadka cały dom wraz z ziemią został przepisany na syna ok 15 lat temu. Moja mama ani jej siostra nic nie otrzymali w spadku. Babcia nadal mieszka w tej posesji, spadkobierca wyprowadził się na ,,swoje". Moje pytanie czy mnie oraz siostrze mojej mamy coś się należy ze spadku? Jeśli tak od czego zacząć ...? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź, wskazówki. Sylwia

    Odpowiedz Cytuj
  • Witam, Wg mnie należy się zachowek. W ciągu 5 lat od śmierci dziadków można o niego wystąpić. Nie wiem ile lat minęło od śmierci dziadka, być może to roszczenie już się przedawniło. Poza tym nie wiem jak wygląda, jaka jest treść umowy darowizny, czynie ma tam zapisów wyłączających żądanie zachowku np. dożywocie. Pozdrawiam, adw. Małgorzata Woźniak www.spadkoweprawo.com.pl
  • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane