Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Darowizny i testament a zachowek

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Otrzymałam od ojca w darowiźnie mieszkanie o wartości 60000 zł 6 lat temu,pierwsza siostra również otrzymała w darowiźnie mieszkanie o wartości 150000 zł 8 lat temu,a druga siostra ma zapisany w testamencie dom o wartości 250000 zł w wymową do śmierci taty. W chwili obecnej tata chce mi podarować ziemię o wartosci 70000 zł. Czy w przypadku jego smierci będę musiała spłacić rodzeństwo?

  Odpowiedz Cytuj
 • Sprawy spadkowe nie należą do najłatwiejszych, tylko dobry prawnik jest w stanie ogarnąć te tematy i wyjaśnić Ci zrozumiale w czym rzecz. Podpytaj w Kancelarii Cejrowski, działają w Tczewie i na terenie Trójmiasta albo poszukaj w ich publikacjach na http://cejrowski.pl/ , często tam znajduje wyjaśnienia tematów budzących wątpliwości.
 • Reklama

 • KasiaM11
  Wysłany: 2018-02-08 19:18:58

  Dziękuję bardzo za odpowiedź. Chyba najlepiej będzie jak skontaktuję się z prawnikiem bo sprawa jest dość zagmatwana. Niestety siostra,która ma otrzymać w testamencie dom jest niemal na 100% pewna, że muszę ją spłacić pomimo tego, że otrzyma dużo więcej....mam nadzieję, że uda się wyjśnić sprawę bez chodzenia po sądach...jeśli będzie trzeba to ją spłacę...pozdrawiam
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.