Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

dla kogo wkład mieszkaniowy?

Witam.
Zmarła moja siostra, która posiadała spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu mieszkaniowego. Siostra była wdową. Z dokumentu o przydziale mieszkania(jedynie taki dokument posiadam w swojej dyspozycji) wynika, że mieszkanie zostało przydzielone mojej siostrze,a głównymi lokatorami byli siostra i jej mąż.
Wg ustawy: "Z chwilą śmierci jednego z małżonków spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu mieszkalnego, które przysługiwało obojgu małżonkom, przypada drugiemu małżonkowi. Małżonek ten, jeżeli nie jest członkiem spółdzielni, powinien w terminie jednego roku od dnia śmierci współmałżonka złożyć deklarację członkowską."
Czy przydział mieszkaniowy, który przypadał siostrze jest równoznaczny z tym, że to tylko siostra posiadała lokatorskie prawo do lokalu,czy posiadała je wspólnie z mężem?
W ustawie jest tylko zapisane co się dzieje w przypadku gdy umiera małżonek,który posiadał lokatorskie prawo. A co się dzieje w przypadku gdy umiera małżonek, który jest tylko lokatorem i takiego prawa nie posiadał.Czy siostra po śmierci męża powinna zgłosić fakt śmierci do spółdzielni?
W spółdzielni zostałam poinformowana, że wkład mieszkaniowy będzie rozdzielony po doniesieniu postanowienia sądowego na pól, tzn. że ja dostanę połowę po siostrze, a drugą część dostaną siostry zmarłego szwagra.
Czy siostry zmarłego szwagra mają prawo do wkładu mieszkaniowego, jeśli szwagier zmarł dużo wcześniej niż moja siostra, a siostry szwagra nie były i nie są zainteresowane mieszkaniem?

2011.7.24 16:0:42

Nie ma jeszcze odpowiedzi w temacie: dla kogo wkład mieszkaniowy?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika